המלחין, המעבד והפסנתרן מנחם ויזנברג יקבל את פרס אקו"ם על מפעל חיים, בסך 30 אלף שקל

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

שופטי פרס אקו"ם לשנה זו - המלחינים מיכאל וולפה, יוסף ברנדשווילי ובטי אוליברו - בחרו להעניק את הפרס על מפעל חיים, בסך 30 אלף שקל, למלחין, המעבד והפסנתרן מנחם ויזנברג.

לצד פרס זה חולקו פרסים נוספים: 13 אלף שקל למלחין הוויולן מיכאל דמיאן, על יצירה לפסנתר בארבע ידיים ותזמורת, אותו סכום למלחין אראל פז על רביעיית מיתרים, שהוגשה לשיפוט בעילום שם, ופרס בסך 10 אלפים שקלים למלחין רונן שפירא על יצירתו "עתיד עתיק", לגיטרה, חליל ותזמורת.

נימוקי השופטים שזורים ביטויי הערכה נלהבים. על מנחם ויזנברג כתבו בין השאר כי "תקצר היריעה מלספר את קורותיו" - מראשית דרכו כפסנתרן קלאסי, מאלתר ג'ז, מעבד זמר עברי, מלחין מוזיקה קונצרטית, חוקר ומחנך; בקשר לרביעייה של אראל פז ציינו כי זו "כתיבה מקצועית ללא רבב, אמירה אמנותית כנה, איכות של מצלולים וגוונים"; על היצירה של מיכאל דמיאן כתבו כי עוררה בהם "התפעמות גדולה מן האמירה האמנותית, המעוף וההשראה", והוסיפו כי דמיאן הוא "מלחין מוכשר ומצניע לכת, בעל זכויות רבות"; על היצירה של רונן שפירא כתבו כי יש בה "מקוריות, תעוזה פורצת גבולות, פריצת דלתות לדרכי הבעה חדשות ותרומה ייחודית לעתיד המוזיקה האמנותית".

טקס חלוקת הפרסים יתקיים, זו הפעם ה-53, ב-26 בחודש בבית ציוני אמריקה בתל אביב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ