המנצח האמיתי של טקס "גלובוס הזהב": ריקי ג'רוויס

סדרת הטלוויזיה "אימפריית הפשע" הדיחה מכס המלכות את "מד מן" בקטגוריות הדרמה. "גלי", לעומת זאת, לקחה את כל הקופה בפרסי הקומדיה. וריקי ג'רוויס הציל, כדרכו, את הטקס

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

בקדימונים לטקס גלובוס הזהב ה-68 בארצות הברית שאל הקומיקאי הבריטי ריקי ג'רוויס את הצופים בבית בשביל מה הם צריכים לראות עוד טקס שבו כוכבים הוליוודים טופחים לעצמם על השכם ומרעיפים דברי חנופה זה על זה? התשובה שלו היתה שהוא יהיה שם כמנחה לצחוק עליהם. האם עמד בדברו? בהחלט.

את הטקס, שהתקיים בלילה שבין ראשון לשני במלון "בוורלי הילטון" בלוס אנג'לס, ושודר בערוץ E! (שידורים חוזרים בסוף השבוע), פתח ג'רוויס בשלל עקיצות חדות כדרכו. בהמשך הערב הופיע בחולצה ואפודה, כמו ברמן במסבאה בריטית כולל הכוסית ביד, הציג את המשתתפים באופן פוגעני אך מצחיק והותיר אותם ללא מלים. רגע לפני שהכל נגמר, הודה לאלוהים "שעשית אותי אתאיסט". תודה לאל באמת שעשה את ריקי ג'רוויס, שסיפק הצדקה, גם אם במשמעות אחרת, למבט הזר על הוליווד, מבט שתא הכתבים הזרים בהוליווד, שמעניק את הפרסים, לא אחראי לו במאום.

ג'רוויס התחיל את הערב בהבטחה כי "זה יהיה ערב של חגיגות ושתייה - מה שצ'ארלי שין מכנה 'ארוחת בוקר'", עקיצה צפויה על שחקן חבוט. אחר כך דיבר על כך שהשנה בלט בקולנוע תלת הממד, "בסרטים כמו 'צעצוע של סיפור', 'גנוב על הירח'... אבל לא ניכר בדמויות בסרט 'התייר'... די, די, אפילו לא ראיתי את זה, אני סתם אומר", הסביר לקהל והוסיף: "זה מוכרח להיות סרט טוב, אחרת איך ייתכן שהוא מועמד לפרס. טוב, ברור, זה כדי שהכתבים הזרים יוכלו לבלות עם אנג'לינה ג'ולי וג'וני דפ... לא, לא, זה לא רק בגלל זה, אלא גם כי הם קיבלו שוחד", אמר והעלה על פני השטח את התביעה שהוגשה נגד תא הכתבים הזרים על ידי היח"צן לשעבר של הטקס.

משם המשיך להפנות את חציו לסרט הראוי לכל חץ, "סקס והעיר הגדולה 2". הסרט לא היה מועמד, אבל לדעת ג'רוויס היה ראוי דווקא למועמדות, לפחות לצוות הטכני שריטש את כרזת הסרט. "בנות, אנחנו יודעים בנות כמה אתן, ראיתי אחת מכן לא מזמן בשידור חוזר של פרק של 'בוננזה'". עוד סרט שלא זכה בפרס היה "אני אוהב אותך פיליפ מוריס", "שבו יואן מקגרגור וג'ים קארי, שני גברים הטרוסקסואלים גילמו הומואים", אמר. "בניגוד למקובל אצל כמה שחקנים המאמינים בסיינטולוגיה. סתם אולי", הוסיף כדי למנוע תביעה אפשרית.

ולסיכום הפתיח הזה, תיאר את יחסי המין בין הבעלים של תאגיד "פלייבוי" יו הפנר בן ה-84 לאשתו העתידית בת ה-24 בקטע גרפי ומגלגל מצחוק. לדברי ג'רוויס, הפנר שיקר לצעירה בנוגע לגילו ואמר לה שהוא בן 94, והיא נפלה בפח בתקווה לחיים משותפים קצרים יותר. בסוף הקטע הזה הפטיר "הזהרתי אותם", כמעין התנצלות בפני מארגני הטקס שביקשו את שירותיו. בהמשך הערב הסתפק בהצגת מגישי הפרסים באופן שהותיר אותם המומים - את ברוס ויליס הציג כ"אבא של אשטון קוצ'ר", את רוברט דאוני ג'וניר כ"זה המוכר לכם בעיקר ממוסדות כמו מכון הגמילה על שם בטי פורד ובית הכלא במחוזי של לוס אנג'לס", ואת את המגישים טום הנקס וטים אלן (המדבבים של כל סרטי "צעצוע של סיפור") הציג כ"אחד הוא שחקן ששיחק ב'פילדלפיה', 'פורסט גאמפ', 'להציל את טוראי ריאן' והשני הוא טים אלן". אלה שניסו להחזיר לו בעקיצה משלהם נכשלו.

זה היה טקס ארוך כרגיל, המנסה לתפוס מרובה עם פרסים צפויים ובימוי גרוע במיוחד. כאשר מקבלי הפרסים הודו לאנשים מסוימים מתוך הקהל, צולמו אנשים אחרים שאינם קשורים כלל לנאום. כך נראו הכוכבים כשהם שותים, מלחשים לאנשים אחרים לצדם או סתם עוטים הבעה קפואה שאינה מסגירה דבר. מקבלי הפרסים לא הצליחו להגיע לבמה בקלות, ולכן כשכבר באו לא נותר להם זמן להודות.

אשר לפרסים: בתחום הדרמה הוכרזה מלכה חדשה. "מד מן" מתה (אך ורק לפי הפרסים בטקס הזה), תחי המלכה החדשה - "אימפריית הפשע". גם סטיב בושמי המגלם בסדרה, שתעלה בערוץ יס דרמה ביום ראשון, את נוקי תומפסון זכה בפרס השחקן הטוב והוסיף לפרסיה. טרנס וינטר, היוצר, עלה לבמה והודה בנאום רהוט לכל מי שצריך. הוא אמר לחבריו מברוקלין "גם אני לא מאמין שאני יושב באותו שולחן עם אל פצ'ינו". פצ'ינו הצטיין בנאום מגושם כשזכה בפעם הרביעית בפרס (מתוך 15 מועמדויות במשך השנים) על תפקידו כד"ר קבורקיאן בסרט הטלוויזיה "ד"ר מוות ומיסטר ג'ק".

הזוכה הגדולה בתחום הקומדיה היתה סדרת המחזמר "גלי", שאף שהשחקנים שזכו בפרסים העניקו את הנאומים הטובים והמוצלחים אולי של כל הערב, היא לא ראויה העונה לפרסים הרבים שקיבלה, וודאי שלא לפרס הקומדיה הטובה. הסדרה שהחלה בשנה שעברה כמשב רוח מרענן התיישנה עד מהרה והתבשמה בשבחים שהוענקו לה עד כדי כך שהתנפחה הרבה מעבר למידותיה. כריס קולפר, המגלם בסדרה את קורט וזכה בפרס שחקן המשנה, עודד ילדים להיות מי שהם ולא לאפשר לבריונים לשבור את רוחם. ג'יין לינץ', המגלמת בסדרה את המאמנת המרושעת סו סילווסטר, הצביעה על הצטנעותה המלאכותית בקבלת הפרס על שחקנית המשנה בקומדיה. ליאה מישל, שלמרבה המזל לא זכתה בשום פרס, נראתה מזילה דמעה בכל פעם שהסדרה קיבלה פרס.

נחמד היה לראות שתא הכתבים הזרים, שבאחרונה נשמעים יותר ויותר קולות על תקפות הבחירות שלו, העניק, כמו האקדמיה לטלוויזיה ולקולנוע לפניו, פרס לכוכב הקומדיה "המפץ הגדול" ג'ים פארסונס וכן העניק פרס לקייטי סגל מסדרת הפשע "ילדי האנרכיה", שעונתה החדשה תעלה בהוט3 בשבת. פרס צפוי הוענק לשחקנית הקולנוע חביבת מחלקי הפרסים, לורה ליני, על הסדרה הקומית החדשה בכיכובה, "מזל סרטן". הפרס למיני סדרה הוענק ל"קרלוס" האירופית. הסדרה, על רב המחבלים, תעלה בערוץ 1 בחודש הבא.

ג'רוויס הפך את הטקס הזה למעניין ורווי מתח, אבל משפט המחץ שמור למייקל דגלאס שעלה להעניק את הפרס האחרון בטקס - לסרט הדרמה הטוב ביותר. דגלאס, שהשתתף בשנה שעברה ב"וול סטריט 2" עורר באחרונה עניין בעיקר בשל מחלת הסרטן שנלחם בה וניצח. כשעלה לבמה קמו עמיתיו. "מוכרחה להיות דרך קלה יותר לזכות בתשואות שלכם", סיכם.

הזוכים בפרסי הטלוויזיה

* הקומדיה הטובה: "גלי"

* שחקן ראשי בקומדיה: ג'ים פארסונס ("המפץ הגדול")

* שחקנית ראשית בקומדיה: לורה ליני ("מזל סרטן")

* שחקנית משנה בקומדיה: ג'יין לינץ' ("גלי")

* שחקן משנה במיני סדרה או מיוזיקל: כריס קולפר ("גלי")

* שחקנית ראשית בסרט טלוויזיה או מיני סדרה: קלייר דיינס ("טמפל גרנדין")

* שחקן ראשי בסרט טלוויזיה או מיני סדרה: אל פצ'ינו ("ד"ר מוות ומיסטר ג'ק")

* הדרמה הטובה: "אימפריית הפשע"

* שחקן ראשי בדרמה: סטיב בושמי ("אימפריית הפשע")

* שחקנית ראשית בדרמה: קייטי סגל ("ילדי האנרכיה")

* מיני סדרה: "קרלוס"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

רוטגר האוור ודריל האנה ב"בלייד ראנר"

40 שנה לסרט המוזר, שהיה גם הצלחה מסחררת וגם כישלון מהדהד

ג'ונתן, צב אלדברה שלפי ההערכות גילו בין 160 ל-190 שנה. איבד את חוש הריח וחוש הראייה

כולם חייבים להזדקן? אצל הצבים האלה, ייתכן שהתשובה היא לא

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

איור משנות ה— 50 .
משהו מסתורי
מתרחש במהלך טיסה
שגרתית

זה ספר שהוא בעצם סדרת נטפליקס. לא שרדתי מעבר לפרק הראשון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ