האיפור שעשה את לינה בסרט "ברבור שחור"

המאפרות, ג'ודי צ'ן ומרג'י דוראנד, היו אמונות בסרט על הדמות שגילמה נטלי פורטמן. בראיון הן סיפרו שביקשו לייצר מראה אפל, סקסי, מסוכן ודינמי

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

השחקנית האגדית פלורה רובסון גילמה כקיסרית עריצה בסרט "55 יום בפקינג", ממרום כיסאה היא משלחת מבט כשפניה הלבנים, הקפואים, אומרים שררה. לאחר ששלטונה מוגר, היא משתופפת למרגלות הכס הרם, וכשאחד האמריקאים המנצחים חוצה את אולם הכתר והיא מסובבת את ראשה לעברו, מתגלים פניה האמיתיים, נטולי איפור, מרוקנים מכל עוצמה, זקנה קמוטה, אבלה ונואשת - הקיסרית לשעבר.

נינה, הדמות שמגלמת נטלי פורטמן, מתפתחת בכיוון ההפוך, והשינוי הניכר בפניה מרתק במיוחד. המאפרות, ג'ודי צ'ן ומרג'י דוראנד, אמרו בראיון כי בעיניים המעושנות טמון משהו "יפה וסקסי, אפל ומסוכן" וכי הן ביקשו לדבריהן, "מראה דינמי". הן השקיעו מאמץ רב בטיוטות ובציורים שהציגו את האיפור המתעצב ולבסוף נערכו ניסויים רבים מספור על פניה של פורטמן עצמה עד שהגיעו לגימור המבוקש: פורצלני, כמעט דמוי אבן. אחר כך הדגישו את העיניים בדרמטיות עוצרת נשימה, ומתוך המסכה הנוראה לטושות עיניה המטורפות של נינה.

צ'ן ודוראנד הוסיפו לדבריהן את מוטיב הנוצה - כנוצות הברבור - לקו העיניים כדי להמחיש תנועה כשל ציפור, והרי כל הסרט עוסק בבעל כנף שעף וגם שוחה. השילוב המיוחד בין האיפור לבין התלבושות הותיר רישום עצום על הקהל; ל"יו טיוב" הועלו עשרות סרטונים קצרים שבהם מציגות צעירות שוחרות איפור את גרסתן לפני הברבור השחור.

המאפרות משחו תחילה את הפנים במייקאפ מקצועי עמיד בצבע שנהב חיוור, המצח ועצמות הלחיים הודגשו בקרם לבן. כל שאר האיפור נעשה במוצרי מאק (הנמצאים בארץ) לתיחום העיניים: תוחם "בלק בלק" מסדרת "כרומאליין" ו"כרומאליין אין רד" (98 שקל, להשיג בסניף בקניון רמת אביב), צללית אבקה בתפזורת "סילוור" (100 שקל), השפתיים נתחמו בעיפרון "וינו" (74 שקל) ונמשחו בשפתון "דובונה" (89 שקל). להשיג בכל סניפי מאק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ