"קפריקה", יס סיי-פיי | אלים ומפלצות

סדרת המדע בדיוני "קפריקה" היא תוכנית ריאליטי מוקצנת שנצפית דרך משקפי מציאות וירטואלית הנקראים "הולובנד"

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

הפרק הראשון של "קפריקה", סדרת מדע בדיוני העולה הערב בערוץ סיי-פיי החדש ביס, מתרחש בתקופה המוגדרת שנה 58 לפני הנפילה. פרק הפיילוט, המחולק לשניים, נפתח במראות המזכירים סדום ועמורה, או את פומפיי בימיה האחרונים, במקום שבו פושה תאוות בשרים מרובת משתתפים ואנשים רוצחים בשביל השעשוע. זוהי מעין תוכנית ריאליטי מוקצנת שנצפית דרך משקפי מציאות וירטואלית הנקראים "הולובנד".

הסדרה, שעלתה בארצות הברית לפני שנה, מעוררת עניין רב משום שיצר אותה יוצר סדרת הפולחן האהובה "בטלסטאר גלקטיקה", רונלד ד' מור. הנפילה המוזכרת בתחילת הסדרה היא מלחמת הסיילונים, שהניעו את אירועי "בטלסטאר". העולם של קפריקה מפותח מבחינה טכנולוגית, אבל האנשים בו לבושים כמו בתקופת "מד מן", בחליפות ומגבעות.

לגרייסטון (אריק שטולץ), ממציא משקפי ההולובנד, יש בית מזכוכית. כמו שאר אזרחי קפריקה וכמו אנשי "בטלסטאר", הוא מאמין באלים רבים. הם רואים במונותאיסטים איום על עולמם. ואכן, כבר בפרק הראשון מתברר כי אותם מאמינים באל אחד יעשו הכל כדי שקולם יישמע, אפילו פיגועי התאבדות המוניים. בתו של גרייסטון (אלסנדרה טורסאני), גאונת מחשבים שבראה דמות וירטואלית של עצמה (אוואטר), מחפשת משמעות רוחנית ברורה יותר. לכן היא נקלעת למאבק בין המאמינים באל אחד למאמינים באלים רבים.

בשל הגיבורים הצעירים בסדרה היא נדמית לפעמים כגרסת הנוער של "בטלסטאר". אבל ככל שהעלילה בה מתקדמת, כך נחשף עולם מורכב ומסקרן יותר. מאחר שהסדרה אינה מתרחשת בחללית, היא נגישה גם לאלה שאינם חובבי מדע בדיוני מובהקים.

בריאת העולם, לפי כמה מאלה שמאמינים באל אחד, נמשכה שישה ימים. אין די ב-45 הדקות של פרק הפיילוט כדי להראות עולם שלם אלטרנטיווי, כמו זה שמוצג ב"קפריקה". לכן השלבים ההתחלתיים, שבהם נמסר הרבה מידע, קצת מעייפים. אבל יש בסדרה מרכיב מושך ומומלץ לתת לה הזדמנות לכבוש את לב צופי ההווה.

"קפריקה". יס סיי-פיי, 20:00

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ