קונצרטים

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

"הספר מסביליה". זמרים מעולים מחו"ל (בתפקידים הראשיים) ומישראל חוברים להעלאה במתכונת קונצרטית (בימתית למחצה) של הלהיט הרוסיניאני. מנצח: רוברטו אבאדו. מחר וגם במוצאי שבת בהיכל התרבות בתל אביב, ביום שני באודיטוריום חיפה.

"ארנני". האופרה הישראלית מעלה אופרה מוקדמת זו של ג'וזפה ורדי בניצוחו של ג'ורג' פהליבניאן ובכיכובם של זמרים מחו"ל. מחר וגם ביום שישי (ב-13:00), ובמוצאי שבת במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב (בימים הרגילים, תחילת ההצגה ב-20:00. שעה לפני ההצגה תהיה הרצאת הסבר).

"אינטרמצו". זה שם הסדרה שבה מגישה הפילהרמונית קונצרטים קצרים, מוסברים. המנצח הפעם הוא רוברטו אבאדו, והסולן הוא הפסנתרן הסיני האורח הוצ'אנג ז'אנג בקונצ'רטו מס' 3 מאת רחמנינוב. עוד בתוכנית: סימפוניית "העוגב" של סן-סאנס. מרצה: ההיסטוריון משה צוקרמן. ביום שישי ב-11:00 בתיאטרון ירושלים.

הסימפונית ראשון לציון. מנצח: דן אטינגר. סולנים: נגני כלי נשיפה מקרב חברי התזמורת ב"סימפוניה קונצרטנטה" של מוצרט. במרכז האירוע: הסימפוניה הפנטסטית של ברליוז. ביום שלישי ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב. לקראת הקונצרט תהיה הרצאה של רועי עלוני ביום ראשון ב-19:30, זאת בהיכל התרבות של ראשל"צ.

הרביעייה הירושלמית. אל הקשתנים (כנר ראשון: אלכסנדר פבלובסקי, ויולן: אורי קם, במקום עמיחי גרוס), מצטרף הפסנתרן אוהד בן-ארי בחמישייה הסוחפת הנהדרת של שוסטקוביץ'. יצירת מופת אחרת בתוכנית: הרביעייה אופוס 18 מס' 5 של בטהובן. מחר באולם ימק"א בירושלים, במוצאי שבת במוזיאון תל אביב.

"סולני באך הישראלים". מנצח: שרון רוזנר. קונצרט מעורר ציפיות, בזכות התוכן והמבצעים, ובו "איבריו של אדוננו ישו" מאת בוקסטהודה, קנטטה מס' 61 ("בוא גואל הגויים") של באך, והקנטטה הקצרה "ישו שמחתי" של בוקסטהודה. הערב במרכז ענב בתל אביב, ביום ראשון ב"הוספיס האוסטרי" בירושלים העתיקה.

תזמורת קאמרטה. אורחי התזמורת הם זמרי האנסמבל הקולי (גברים בלבד) "רוסטאווי" מגיאורגיה, שיבצעו יצירות של בני ארצם וגם יצירה של יוסף ברדנשווילי. עוד באירוע: הקונצ'רטו הברנדנבורגי החמישי של באך עם סולנים מקרב חברי קאמרטה. ביום שלישי באולם הנרי קראון בירושלים.

בארוקדה. מנצח: פטריק כהן אקנין (צרפת), שיופיע גם ככנר סולן. סולנית נוספת: הזמרת יעלה אביטל. התוכנית מורכבת מבאך - הקונצ'רטו הברנדבורגי הרביעי וקנטטת החתונה, לצד קטעים מתוך "פיגמליון" של ראמו. ביום שלישי באולם וייל בכפר שמריהו.

הסימפונית ירושלים. הסולן בקונצרט זה הוא הוויולן האורח אמיר שיף, בקונצ'רטו המאופיין כ"קונצ'רטו ג'ז רוק" מאת דורון טויסטר (צ'לן ראשון של התזמורת הסימפונית ראשון לציון). עוד בתוכנית: הסימפוניה הפתטית של צ'ייקובסקי. הערב ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים, מחר בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

הקאמרית הקיבוצית. קונצרט רב-תחומי המצביע על קשר בין מוסיקה לאמנות פלסטית. במרכזו "תמונות בתערוכה" של מוסורגסקי (בתזמור חדש שעשה אריה לבנון), לצד דביסי, רספיגי וראוול. מנחה: אירנה פרידלנד. מנצח: כריסטיאן אורושאנו (אורח מרומניה). לצד המוסיקה יוקרנו ציורים של בוטיצ'לי, מונה והרטמן. מחר בעין השופט, במוצאי שבת בגבעת ברנר.

אנסמבל "מיתר". אל הרכב הנגנים מצטרפים המלחין מיכאל וולפה, שידבר על המוסיקה של המלחין שטפן וולפה (קרוב-רחוק שלו, שפעל במחצית הראשונה של המאה שעברה, לרבות בארץ), והזמרת ברכה קול. יבוצעו יצירות מאת ש' וולפה, יוסף ברדנשווילי, ראובן סרוסי ועוד. במוצאי שבת ב-19:00 באולפן התיבה ביפו.

"אופרה בכנסייה". זה שמו של קונצרט בכיכובם של חברי "האנסמבל הקולי החדש" בניצוחו של יובל בן-עוזר, והוא כולל יצירות מאת פוצ'יני, רוסיני, מוצרט, מונטוורדי ועוד. מחר באולם עינן במודיעין, ביום שני בכנסייה הסקוטית בירושלים, ביום שלישי במוזיאון תל אביב.

הקאמרית הישראלית. דניאל כהן מנצח על תוכנית של קטעי טנגו (עם פסנתרן, זמרת ונגן אקורדיאון בתפקידי סולו) מאת פיאצולה, גרדל ועוד. מחר ב-20:00 במוזיאון תל אביב.

טריו בצוותא ובבלומנטל. הפסנתרן הישראלי ירון קולברג, עם כנר וצ'לן מדנמרק (מדובר בהרכב קבוע), ינגנו שלישיות מאת ברהמס ומאת שוסטקוביץ'. בשבת ב-11:11 במועדון צוותא בתל אביב ולמחרת ב-19:30 באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

מרכז "עדן תמיר". בשחרית זו יופיע אנסמבל "מילניום" (כנרת ראשונה: יבגניה פיקובסקי) ב"ארבע העונות" של ויוואלדי וב"עונות השנה בבואנוס איירס" של פיאצולה. בשבת ב-11:00 במרכז בעין כרם, ירושלים.

קאמרי של הפילהרמונית. ארבעה קשתנים חברי התזמורת והם אדלינה גרודסקי, רוברט מוזס, אהרון ירון ואיריס רגב חוברים לפסנתרן האורח האוצ'נג ז'אנג. הם ינגנו (בהרכבים שונים) יצירות מאת קלרה שומאן, ברהמס ורוברט שומאן (החמישייה). בשבת ב-17:30 במוזיאון תל אביב.

תזמורת האקדמיה. תזמורת בית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן מהטה באוניברסיטת תל אביב מנגנת בניצוחו של יואב תלמי, שגם ינחה את האירוע. בתוכנית: קונצ'רטו לצ'לו של שומאן, הסימפוניה הראשונה של ברהמס והאדאג'טו מתוך הסימפוניה מס' 5 של מאהלר. מחר ב-19:30 וביום שישי ב-10:30 באולם קלרמונט באקדמיה, באוניברסיטת תל אביב.

קונצ'רטי בארוקיים. אירוע ארוך, רב נגנים, שבו יבוצעו קונצ'רטי מאת טלמן, ויוואלדי ובוקסטהודה. משתתפים אמן הוויולה דה-גמבה האיטלקי רוברטו ג'יני ונגנים ישראלים. מחר ב-18:00 (הרצאות מקדימות), הקונצרט עצמו אחר כך (ב-20:30), באוניברסיטה הפתוחה ברעננה.

הקאמרית הרצליה. תוכנית של מוסיקה ספרדית בניצוחו של אהרן חרל"פ, הסולן הוא נגן הגיטרה ראובן סרוסי ב"קונצ'רטו ד'ארנחואס" של רודריגו. עוד יבוצעו יצירות מאת חינסטרה, שברייה וטורינה. במוצאי שבת ב-20:00 בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

מבט על ליסט. מרצה (באנגלית) ומנגן: פסנתרן אורח מארצות הברית ושמו יורה מרגוליס. במרכז: הסונטה בסי מינור. ביום ראשון ב-19:30 באולם קלרמונט באקדמיה, באוניברסיטת תל אביב.

עוגב וצ'לו. בקונצרט זה ינגנו העוגבנית האורחת מסלובקיה סוזנה פרנצ'יקובה ונגן העוגב רלף גרייס, וגם הצ'לן מיכאל קרויטורו. היצירות הן מאת באך ומאת סזאר פראנק (בקומבינציות שונות). ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

דואו בארוק. באירוע זה מנגנים הכנר דניאל קוסוב והצ'מבלן גידי מאיר. במוצאי שבת באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

תזמורת הבמה. קונצרט-תיאטרון זה כולל את יצירתו של רוני פורת (שגם ינצח) ושמה "מחשבות של קוף" (על סמך "דו"ח לאקדמיה" של קפקא), וגם קונצ'רטו לפסנתר וחצוצרה של שוסטקוביץ' (עם דוראל גולן ואבישי בן חור כסולנים). ביום שני במוזיאון תל אביב.

המאה ה-16. באירוע זה יככבו יצירות מארצות שונות, האמנים הם נגנית החליליות דורט פלורנטין ונגנים נוספים, ועל דברי הקישור אחראי הקריין עומר פרנקל. מחר ב-19:30 במכון סרוונטס ברחוב רות בתל אביב, ליד כיכר צינה דיזנגוף (כניסה חופשית).

לילדים. תזמורת "הבמה" בניצוח רוני פורת מגישה תוכנית על מוצרט והאופרות שלו, עם השחקן עמנואל חנון וזמרים ובהם נמרוד גרינבוים ורויטל רביב, וגם מקהלת "העפרוני". בשבת פעמיים, ב-11:00 וב-12:30, במוזיאון תל אביב.

מוסיקה צרפתית. מרצה ומנגן גיל שוחט, ומשתתפת הזמרת ברכה קול. ביום שלישי ב-18:00 במדיטק בחולון.

אורחים מגרמניה

אנסמבל קשתנים ובו סטודנטים מצטיינים של בית הספר הגבוה בקרלסרוהה, בניצוחו של הכנר נחום ארליך, שמכהן גם ככנר הראשון של הקבוצה, בא לביקור מרוכז בישראל. ארליך, יליד 1959, ירושלמי לשעבר, מתגורר זה שנים רבות באירופה ומלמד בקרלסרוהה מאז 1991. באנסמבל שהוא מנהל משתתפים בני מדינות רבות, ובהן סין, ברזיל ומדינות אחדות באירופה. את נסיעתם לישראל מממן משרד התרבות של מדינת המחוז באדן וירטמברג ונמסר כי מלבד הקונצרטים יבקרו חברי התזמורת במרכז יד ושם ובמצדה.

תוכנית הקונצרט שיגישו מעניינת ועשירה ובה כוראל של באך ("בכה בן אנוש על חטאיך הכבדים"), בעיבוד רגר, קונצ'רטו לכינור של מנדלסון (יצירת נעורים שלו), יצירות של מלחינים בני זמננו - וולפגנג רים הגרמני וינעם ליף הישראלי, ובסיום - עיבודו של מאהלר לרביעיית "המוות והעלמה" של שוברט.

מועדי הקונצרטים: ביום ראשון ב-19:30 באולם וייז ברחובות, יום שני ב-17:00 באולם הנרי קראון בירושלים (סדרת "אתנחתא", כניסה חופשית, עם שידור חי בקול המוסיקה), וביום שלישי ב-19:00 באולם קלרמונט באקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל אביב.

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

דוד דודי אמסלם

ישיבת סיעות בכנסת ישראל 
לאחר אישור התקציב 
לשנת 2021 
2022
סיעת ליכוד בנימין נתניהו 
סיעת 
ישיבה
ישיבות
כנסת
ירושלים
י-ם
סיעה

"כשאמרתי שנשבור להם את העצמות התכוונתי שיכאב מאוד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ