קונצרטים

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

"הספר מסביליה". זמרים מעולים מחו"ל (בתפקידים הראשיים) ומישראל חוברים להעלאה במתכונת קונצרטית (בימתית למחצה) של הלהיט הרוסיניאני. רוברטו אבאדו ינצח על הפילהרמונית הישראלית. הערב (הפעם ב-19:00) ובמוצאי שבת בהיכל התרבות בתל אביב, ביום שני בבנייני האומה בירושלים.

שחרית עם הפילהרמונית. מנצח: רוברטו אבאדו. סולן: הפסנתרן הסיני הצעיר הוצ'אנג ז'אנג בקונצ'רטו מס' 3 מאת רחמנינוב. תנוגן גם סימפוניית "העוגב" של סן-סאנס. מנחה: אסתרית בלצן. ששי ב-11:00 בהיכל התרבות בתל אביב.

התזמורת הסימפונית ראשון לציון. מנצח: דן אטינגר. סולנים: נגני כלי נשיפה של התזמורת ב"סימפוניה קונצרטנטה" של מוצרט. במרכז האירוע: הסימפוניה הפנטסטית של ברליוז. הערב ומחר וגם במוצאי שבת (הפעם בניצוח דניאל כהן) בהיכל התרבות של ראשל"צ.

תזמורת קאמרטה. בקונצרט מסקרן זה יופיע עם התזמורת אנסמבל זמרים גברים מגאורגיה ושמו "רוסתאווי" (שמה של עיר גאורגית). יושמעו יצירות של מלחינים גיאורגים וגם יצירה של המלחין הישראלי-גיאורגי יוסף ברדנשווילי. עוד בתוכנית: הקונצ'רטו הברנדנבורגי החמישי של באך (סולנים מקרב חברי התזמורת). הערב בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה, מחר באולם ויקס ברחובות, ביום ששי (ב-13:30) וגם במוצאי שבת וביום ראשון במוזיאון תל אביב, ביום שני באולם רפפורט בחיפה, ביום שלישי בכרמיאל.

תזמורת סינפוניייטה. מנצח ופסנתרן סולן: אריה ורדי. תלמידתו, הפסנתרנית הקוריאנית הנהדרת יול אום סון, תבצע אתו את הקונצ'רטו בדו מינור לשני פסנתרים של באך, ובהמשך תבצע כסולנית את קונצ'רטו מס' 2 של מנדלסון. מעדן נוסף: הסימפוניה הקלאסית של פרוקופייב. במוצאי שבת וביום שני בהיכל האמנויות בבאר שבע.

"בארוקדה". על האנסמבל, שחבריו מנגנים בכלי תקופה, מנצח הפעם פטריק כהן-אקנין (צרפת), שיופיע גם ככנר סולן. סולנית נוספת: הזמרת יעלה אביטל. התוכנית מורכבת מבאך - הקונצ'רטו הברנדבורגי הרביעי וקנטטת "החתונה", וגם מקטעים מתוך "פיגמליון" של ראמו. הערב במוזיאון תל אביב. בשבת ב-12:00 בכנסיית "קרית יערים" באבו גוש.

תזמורת הבארוק. כמנצחת וככנרת סולנית תופיע מגי פולטלס (אנגליה), וחברת התזמורת נועם שוס תצטרף אליה בקונצ'רטו לשני כינורות של באך. עוד בתוכנית, קונצ'רטי מאת קורלי ומאת קופרן. ביום שלישי באולם ימק"א בירושלים.

התזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה. מדובר באירוע שקצתו רב-תחומי ומצביע על קשר בין מוסיקה לאמנות פלסטית. ינוגנו "תמונות בתערוכה" של מוסורגסקי (בתזמור חדש שעשה אריה לבנון), לצד דביסי, רספיגי וראוול. מנחה: אירנה פרידלנד. לצד המוסיקה יוקרנו ציורים של בוטיצ'לי, מונה והרטמן. מחר בהיכל התרבות של נתניה.

הרביעייה ה"דורית". מלבד השתתפותו ב"שוברטיאדה" (ראו מסגרת) יופיע ההרכב הבריטי האורח בתוכנית שכולה שומאן (שלוש רביעיות). שבת ב-10:30 באולם הקשתות בעין השופט.

פסנתר ומיתרים. הפסנתרן תומר לב חובר לנגני רביעיית "כרמל" בחמישייה של סזאר פראנק. לפני כן הם ינגנו את רביעיית "הבדיחה" של היידן. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

מקהלה בצוותא. מדובר במקהלת הנערות "העפרוני" בעמק חפר, בניצוחה של מאיה שביט. התוכנית עשירה ומושכת - ממנדלסון עד זמר עברי. בשבת ב-11:11 במועדון "צוותא" בתל אביב.

מרכז "עדן תמיר". שני קונצרטי שחרית יתקיימו בסוף השבוע במרכז עדן תמיר (טארג) בעין כרם שבירושלים. באחד, ביום ששי ב-12:00, קטעי אופרות מפי זמרים מצוות "אופרה סטודיו". בקונצרט השני, בשבת ב-11:00, יופיעו הפסנתרנית בתיה לורנצן והכנר אקרט לורנצן, ולצדם (חליפות) הקלרניטן מיכאל גורפינקל, הצ'לן פליקס נמירובסקי ונגן הקרן שרון פולק, בשלוש שלישיות של ברהמס.

באווירה ביתית. "זיכרונותיה של מוזה", מופע תיאטרלי-מוסיקלי על חייה הסוערים של אלמה מאהלר, אשת המלחין. ערכה ומגישה עדי עציון-זק, עם הזמרת הדס כרמי ועם הפסנתרן יונתן זק. במוצאי שבת ב-21:00 בבית זק בתל אביב. טלפון 6023958-03.

מוסיקה צרפתית. הפעם המרצה והמדגימה היא הפסנתרנית אורית וולף, המלחינים הם פראנק, פורה, ומשתתף הכנר סרגיי אוסטרובסקי. מחר בבוקר, ב-11:00 במוזיאון תל אביב.

הרקוויאם של מוצרט. עם האתגר מתמודדים מקהלת האיחוד, התזמורת הקאמרית רמת גן וזמרים סולנים ובהם רויטל רביב ואביטל דרי. מנצח: רונן בורשבסקי. במוצאי שבת בתיאטרון רמת גן.

אופרה על המסך. מומלץ. גרסה מרהיבה של "כרמן" שהועלתה בקובנט גארדן (במאית: פרנצ'סקה זמבלו) תוקרן ביום ששי (עם תרגום עברי שעשה ישראל אובל) ב-10:30 באולם סינמול בקניון לב המפרץ בחיפה. דברי פתיחה: יוסי שיפמן.

מחרוזת מתוך מיוזיקלס. עם התזמורת הסימפונית ירושלים בניצוח רוני וייס יופיעו הזמרות קרן הדר ולימור שפירא. הערב ב-20:00 באולם הנרי קראון בבירה.

מחרוזת אופראית. את הזמרות אירנה ברטמן ומרייה יופה ואת הזמר פליקס ליבשיץ תלווה "תזמורת הפסטיבלים". בשבת ב-12:00 באולם הסמוך למנזר לטרון.

השפעה אלביונית. הזמרת תמר קליינברגר וחברי טריו "עתר" (פסנתר, כינור וצ'לו) יבצעו יצירות של היידן ובטהובן, ששואבות השראה או מתבססות על שירי עם בריטיים. בשבת ב-11:30 בכנסייה האנגליקנית ברמלה.

מחרוזת רוסית. בקונצרט זה של תזמורת סימפונט, בניצוחו של דוד זבה, תופיע בין השאר בתפקידי סולו הזמרת לריסה טטויב. הערב ובמוצאי שבת במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

אילת הקלאסית

"קלאסי-קאמרי" הוא הפסטיבל החורפי השנתי השני שמתקיים בקביעות באילת (הראשון הוא "קלאסי בים האדום", והשלישי הפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית, בקרוב). מפיקה אותו התזמורת הקאמרית הישראלית המורכבת מנגנים צעירים מצוינים, בעיקר בחטיבת כלי הנשיפה, לצד קשתנים ותיקים, וסולנים מחו"ל ומישראל ובהם הכנרים לטיציה הונדה-רוזנברג וברנבס קלמן, והפסנתרנים אוהד בן-ארי, אלון גולדשטיין ואיאן פאונטיין. בשעות היום יתקיימו קונצרטים קאמריים ובערב קונצרטים תזמורתיים, תחת שרביטם של מנצחים רבים. רוב האירועים יערכו באולם של מלון "רויאל ביץ'" (רשת המלונות ישרוטל משתתפת בארגון). בנוסף יהיו גם קונצרטים של מוסיקה קלה, קצתם אתניים (להקת "צ'וקרליה") וקונצרטים לילדים.

הפסטיבל מתפרש על שני סופי שבוע. חלקו הראשון יחל היום וימשך עד מוצאי שבת והמשכו ביום רביעי הבא (5.2). פרטים נוספים באתר: www.ico.co.il.

שוברט בסוף השבוע

"שוברטיאדה" הוא אירוע שנתי שמארגן הצ'לן רז כהן בשיתוף רז בנימיני. בקונצרט המרתוני שייערך מחר באולם ענב בתל אביב יופיע זמר הטנור האורח דניאל יוהנסן, שישיר את שירי מחזור "שירת הברבור", בליווי הפסנתרן דניאל גורטלר. עוד יבוצעו: רביעיית כלי מיתר בסול מג'ור אופוס 161 (ד' 887), בביצוע הרביעייה ה"דורית" מאנגליה (אירוע שוברטי נדיר), והשמינייה (בהשתתפות נשפנים ישראלים).

ביום ששי ב-13:00 יבוצעו רק השירים והשמינייה (עם אותם מוסיקאים) בהיכל התרבות של ראשון לציון. ביום שני ב-17:00, באולם הנרי קראון בירושלים (כניסה חופשית), יושמע קונצרט עם תוכנית שוברטית אחרת, בהשתתפות הזמר יוהנסן ורביעיית "אביב". בנוסף, קונצרט שקצתו שוברט ובסיומו חמישיית הפסנתר של שומאן, ינוגן ביום ששי ב-21:00 באולם מלון פסטורל בכפר בלום (עם נגני "אביב" והפסנתרנית אירית רוב).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ