מאיה לוין

החזק טוב בכתר שלך, מיכאל יקירי, כי כס המלכות מתנדנד. עד מהרה ייכנס לבית יצור חדש - קרוב להפליא ורועש להחריד, שיעשה הכל כדי לגזול ממך את הבכורה. סקיפי החתולה עברה את זה לפני שנתיים, היא כבר תבהיר לך: ממכה כזאת לא מתאוששים לעולם.

כיצד אצליח להסביר לך את בואו המיועד של אחיך, כאשר עדיין לא הצלחתי לעכל בעצמי את המהפך שבדרך? על מה חשבתי כשבחרתי מרצוני לשחזר את מעגל האימה: להרות, ללדת, להתאשפז שנית בבית לצורך "חופשת" לידה, לוותר על שנת הלילה שהשגתי בעמל, לחזור להשכים עם שחר גם בשבת, להאריך את הוראת הקבע לרשתות הפארם, ובעיקר: ללמוד מחדש כיצד להיות אמא - הפעם לשניים.

אתה משנן כבר כמה שבועות שלאמא יש תינוק בבטן. ליתר דיוק, אתה משיב "תינוק" כששואלים אותך מה יש לאמא בבטן - אבל התשובה נותרת בעינה כשהשאלה מתייחסת לאבא או לסקיפי. מה שבטוח, לא אתה, לא אני וגם לא אבא או סקיפי מבינים מהי באמת משמעות התינוק שבבטן. גם אם מומחים או הדיוטות יסבירו לכולנו למה לצפות, סביר להניח שהקרקע עדיין תבער תחת רגלינו אי שם בראשית הקיץ.

כך, למשל, אם היום אתה נוהג לזמן את אבא ואותי לדבב את "מיץ פטל" - אבא בתפקידי האריה ומיץ פטל, אמא בתפקיד הג'ירפה והמספר הכל יודע - בעוד כמה חודשים חוששתני כי יהיו מקרים שבהם תקרא לנו מסיבות מוצדקות יותר ואיש לא יוכל להיענות לך. נהיה טרודים מדי בניסיון להרגיל את אחיך הזעיר לעולם חדש.

אני גם לא יכולה להבטיח שנמשיך לקחת אותך לגן השעשועים ביחד: אחד מנדנד מלפנים, השני מאחור. או להאכיל אותך בצוותא: הורה אחד משדל, חברו מלקט את הפירורים. אני מאוד מקווה שאתבדה, אבל ייתכן שאף נהיה עייפים מכדי להעריך כל מחווה קטנטנה שלך כפי שאנחנו עושים כיום. במחשבה שנייה, נשמע כאילו עוד ילד הוא בדיוק מה שאנחנו צריכים בשביל להיהפך למשפחה שפויה.

אם אחיך כבר שומע אותנו עכשיו, מתוך הבריכה החמימה הזמנית שלו, הוא בוודאי מרגיש בר מזל: מצפים לו אח לדוגמה, הורים שאולי למדו מטעות אחת או שתיים, חתולה בפוסט-טראומה וגם שידה מלאה בגדים וצעצועים מרופטים. חוץ מזה, עד שיהיה גדול מספיק בשביל לשמוע את "מיץ פטל", ייתכן שאת תפקיד הארנב כבר ימלא אחיו המקסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ