פעילי שמאל הפגינו מול "צוותא" במחאה על הופעתו של אביתר בנאי באריאל

הפעילים חילקו פלאיירים בכניסה להופעה של בנאי ב"צוותא" וקראו להחרים את המופע שיתקיים בעוד שלושה שבועות

יעל געתון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל געתון

פעילי שמאל הפגינו אמש בצוותא במחאה על הופעתו של אביתר בנאי באריאל בעוד כשלושה שבועות. הפעילים חילקו פלאיירים, שרו משיריו של בנאי (עם שינויים במלים), וקראו להחרים את המופע, בעת כניסת הקהל לאולם להופעתו בצוותא.

"באנו להזכיר לאביתר בנאי שאריאל נמצאת מחוץ לגבולות ישראל", אמרה ל"הארץ" נעמי ליית מיוזמות האירוע, "אריאל בנויה על אדמות שדודות ומתקיימת במסגרת של משטר הפרדה גזעני. כשם שחובתם של אמנים מחו"ל לסרב לשתף פעולה עם משטר הכיבוש והאפרטהייד הישראלי, ועליהם להיענות לקריאה הפלסטינית לחרם על ישראל, כך חובתם של אמנים ישראלים לסרב להופיע בשטחים הכבושים".

פעיל אחר הוסיף כי "באנו להזכיר לתושבי תל אביב שגם אם נראה כי כלום לא עצוב, וכלום לא קורה פה, הכיבוש מתמשך, הדיכוי והגזל אינם פוסקים".

הקהל עמד מסביב וסדרני צוותא ניסו להשתיקו. בקהל היו תושבי אריאל שהתווכחו עם הפעילים. בנאי עצמו לא התייחס וצוות ההפקה שלו סירב לענות על שאלות. "הם הפריעו להופעה ולא ביקשו אישור להפגנה", אמר מנכ"ל צוותא משה טנא, "אם הסדרן ביקש מהם לצאת החוצה והם הפריעו, מן הדין שהסדרן יעשה סדר. צוותא ידועה כמעוז התרבותי של השמאל הישראלי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ