עמרי שרון במגעים להגשת תוכנית בערוץ 1

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

עמרי שרון עשוי להגיש תוכנית בנושאי איכות הסביבה בערוץ הראשון. בשבועות האחרונים קיימה רשות השידור מכרז פתוח, באמצעות קול קורא ליוצרים, להצעות לפורמטים שונים לתוכנית שתעסוק באיכות הסביבה. אחת מתוך 29 ההצעות שקיבלה הרשות, שהגיש המפיק מוש דנון, כוללת את שרון, שמאחוריו הרשעה בפלילים ועונש מאסר, בתפקיד מגיש התוכנית.

שרון מזוהה תקופה ארוכה עם נושאים ירוקים, ובזמן שהיה חבר כנסת אף שימש ראש השדולה למען איכות הסביבה. מטעמים אלו התבטא שרון לא פעם נגד תוכניות הבנייה בהרי ירושלים, והתנגד להעתקת גוש קטיף לחולות ניצנים.

שרון הוא בעל עבר פלילי בעבירות רישום כוזב במסמכי תאגיד, עדות שקר והפרת חוק מימון המפלגות, וריצה עונש מאסר של כמה חודשים בכלא מעשיהו. לא ברור אם עברו יפריע לקריירה הטלוויזיונית שבה אולי יתחיל ברשות השידור, שהיא גוף ציבורי.

"דנו בנושא ארוכות והחלטנו להציע את עמרי כי הוא ריצה את עונשו והחזיר את חובו לחברה", הסביר המפיק מוש דנון. "הכישורים והידע בתחום איכות הסביבה שיש לעמרי עמדו לנגד עינינו. הגשנו הצעה ועלינו לשלב מתקדם במכרז. בינתיים אף אחד לא אמר שיש מגבלה כזאת. אני מקווה שלא יופעל לחץ פוליטי על רשות השידור בעניין ושניבחן רק בהיבט התוכני. אם יופעל לחץ כזה, נילחם על זכותנו".

מרשות השידור נמסר בתגובה: "מדובר בהצעה שהוגשה כמענה לפניית רשות השידור להגשת הצעות לתוכנית איכות סביבה שתשודר ברצועה יומית. הצעתו של מוש דנון, לפיה יגיש עמרי שרון, היא אחת מתוך 29 הצעות שהוגשו. הליך הבחירה יסתיים בשבועות הקרובים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ