אלמנטרי, גאס

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

לוקח זמן להתרגל ל"בניחוש חוקר", סדרת תעלומות שמוביל שון (ג'יימס רודיי) המתחזה למדיום. אבל כשמתרגלים, מגלים שהיא פשוט מצחיקה וכובשת לב. הערב היא תשוב לעונה רביעית ליס אקשן, וכמו תמיד היא מלאה בבדיחות פנימיות. כך, למשל, גאס (דולה היל), השותף לעסק קריאת המחשבות והחבר הכי טוב של שון, מסביר למישהו שלא מבין את עבודתו: "ראית את ?המנטליסט', נכון? אז אנחנו כאלה, רק שהוא מזויף ואנחנו אמיתיים".

האזכור לסדרה המצליחה של סי-בי-אס (שתשודר מחר ביס אקשן, ועלתה למרקע שנתיים אחרי "בניחוש חוקר") מלמד על מודעות עצמית, חיבה לציטוטים פנים וחוץ-טלוויזיוניים, ומודעות לטרנד. אחרי תקופה מאוסה של גיבורי סדרות טלוויזיה (ובעיקר גיבורות) הקוראים מחשבות כמו "מדיום" ו"הלוחשת לרוחות", שבעזרת כוח עליון או חיצון פיענחו מקרי רצח ושאר תעלומות, עכשיו יש גל של סדרות נגד, הלועגות לתפישה הזאת.

"המנטליסט", "בניחוש חוקר" ובמידה רבה גם "שקר לי" מראות שהכל עניין של תשומת לב, קריאה נכונה של פרטים ורמזים. ב"שקר לי" זה ממש מדע; במקרים של "בניחוש חוקר" ו"המנטליסט", הגיבורים גורמים לסובבים אותם לחשוב שיש להם כוחות, אבל למעשה יש להם פשוט היגיון בריא וחדות ראייה.

"בניחוש חוקר", על כל פנים, היא תוכנית משעשעת יותר. ראשית אין בעבר של המדיום רצח מחריד של בני משפחה, בניגוד לעברו של פטריק ג'יין (סיימון בייקר), גיבור "המנטליסט". להיפך, לשון יש קשר טוב ורע עם אביו (קורבין ברנסן), שהיה שוטר ולימד אותו את כל הפרטים האלה. הקהל מקבל הצצות לקשר בין השניים גם בילדות של הגיבור, בפלאשבקים הנכללים בכל פרק. חוץ מזה, הפינג פונג בין שון לגאס הוא קצת ילדותי, קצת ליצני וקצת חמוד, וכך גם הכותנות המשובצות והמפוספסות שהם תמיד לובשים (גם מעילי הסקי שלהם משובצים ועם פסים).

בפרק הראשון, שון וגאס פוגשים במקרה בגנב אמנות, שלאסיטר (טימותי אומנדסון), בלש משטרתי מהתחנה בסנטה ברברה ששונא את השניים, מנהל חקירה נרחבת אחריו. הוא מהתל בהם, אך ברור מי יצחק אחרון.

"בניחוש חוקר". יס אקשן, 22:00

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ