תערוכות חדשות

דניאל ראוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל ראוכוורגר

חמישי

גלריה חזי כהן בתל אביב (וולפסון 54). חללה החדש של הגלריה התל-אביבית ייחנך הערב עם שתי תערוכות יחיד: "ישנים", סדרת תצלומים של האמנית נעמי לשם, תוצג בתערוכתה בחלקו המרכזי של החלל; בקומה השנייה תוצג תערוכת עבודות וידיאו מוקדמות של אפרת שלם. בפתיחה תתקיים הופעה של ערן צור.

גלריה שי אריה בתל אביב (שלמה המלך 61). "כתמים כחולים", תערוכתו הראשונה בגלריה של עמית לוינגר, תכלול עבודות ציור, צילום ופיסול.

גלריה Ferrate בת"א (הברזל 6). "צורתם של דברים", תערוכה קבוצתית שאצרה סיליה קה טונג, תכלול עבודות של אמנים בינלאומיים החיים בלונדון, ובהם קנטארו קבוקה, אדם בול, גידי רובין, סוקי צ'אן וטס ג'אראיי.

גלריה חנינא בתל אביב (י"ל פרץ 31). במקום ייפתחו שתי תערוכות יחיד חדשות: "חוף מבטחים" של מיכאל יגודין ותערוכה של אלמה מכנס-קז. התערוכות יוצגו במשך שלושה שבועות.

גלריה החנות בתל אביב (העליה 31). במקום תיפתח ב-21:00 התערוכה "שתי עבודות" של אריאל קליינר. זו תערוכתו הראשונה של קליינר מאז הציג את עבודתו "הגיליוטינה" בתערוכת הביאנלה הקודמת בהרצליה.

גלריה טובה אוסמן בתל אביב (בן יהודה 100). במקום תיפתח הערב "לאב, פיס אנד רוק נ' רול - ישראל 2011", תערוכת יחיד של האמנית הדר מאור. התערוכה תוצג במשך שבועיים.

גלריה Apart.Art בתל אביב (השוק 42). "אמא! טרקטור!", תערוכת יחיד של שירה גפשטיין מושקוביץ, תכלול סדרת עבודות ששמה "30/20", ובה עבודות היוצרות קשרי אנקדוטות, פרגמנטים דחוסים ואיסוף דימויים.

גלריה משרד בתל אביב (זמנהוף 6). "בשבח הקו", תערוכה חדשה של האמנית אביבית בלס ברנס, תכלול רישומי דיוקן שיצרה האמנית ב-1988. זו הפעם הראשונה שהעבודות מוצגות.

גלריה ברנרד בתל אביב (בן יהודה 170). "הם THEM", תערוכת ציורים ראשונה של הצייר והאדריכל שמואל גרוברמן, תכלול שלוש סדרות ציורים העוסקות בקונפליקטים חברתיים.

בית סוקולוב בתל אביב (קפלן 4). ב"כסופים", תערוכה של האמנית מרים חורי-גוטהולץ, יוצגו 30 עבודות, ובהן פסלי נייר אלומיניום, ברונזה, עץ ואבן. אוצרת: מירי קרימולובסקי.

גלריה P8 ביפו (פורייה 8). "מסגדים בתל אביב", תערוכת יחיד של אורה ראובן, תכלול ציורים מעובדים, עבודות פוטו-מונטאז' דיגיטליות, תצלומי ציורים ועבודות גרפיטי.

ART-ST ביפו (הצדף 8). "גיאוגרפיה של סאלון", תערוכת יחיד לאמנית שרון גלזברג, תוצג בסלון ביתו של אספן האמנות סרג' תירוש. היא בוחנת באופן עכשווי את נושא פטרון האמנויות.

גלרינה בבת שלמה. ארבע תערוכות חדשות ייפתחו במקום: "נופים מכאן ומשם", תערוכת ציורי פסטל של סיגל לנץ; "בובה של אשה", תערוכת עבודות חימר של טליה קובונרו; "הזדמנות נוספת", תערוכת עבודות זכוכית של אלי אלישר; ו"חשיפה ראשונה", תערוכה קבוצתית ובה עבודות ציור, פיסול וצילום.

ועוד. בגלריה אגוזי בתל אביב (שאול המלך 35) תיפתח "סיפור בתבליט וצבע", תערוכת יחיד של מיכל גולדברג, שאצרה נורית טל-טנא. ב"קפה ביער" שבמתחם אילנות, בקרבת היישוב קדימה, תיפתח ב-19:30 "תודה להזיה", תערוכת יחיד של הציירת אנה דבורקין. במבואת הכניסה של אתר מצדה תיפתח "מראות ים המלח ונופים אחרים", תערוכת ציורים של נועם גונן. במכללת קיי בבאר שבע (יהודה הלוי 33) תוצג "החברים של אבא", תערוכת מחווה לאמן שלמה קורן ובה עבודות של ידידיו: ביאנקה אשל גרשוני, אלימה, בוקי שוורץ ואחרים. במלון פרימה גליל בטבריה (אלחדיף 1) תיפתח ב-18:30 התערוכה הקבוצתית "ביטוי אישי", שאצרה רלי וסר. בין האמנים המשתתפים: אורלי כץ, רן מאיו והורסיו גוטמן. ב"אלרוב שדרות ממילא" בירושלים תוצג תערוכת הפיסול "סיפורי התנ"ך". במדעטק בחיפה (שמריהו לוין 25) תוצג תערוכת "ציורי מחקר", שתיפתח ללא אירוע פתיחה. בתערוכה עבודות של דינה רפפורט, עודד מור ואחרים. בבית הכט בחיפה (שדרות הנשיא 142) תיפתח התערוכה "מקצבים" של אורית שדה, שאצרה דניאלה טלמור.

שישי

גלריה נ&נ אמן בתל אביב (גורדון 26). במקום תיפתח ב-12:00 "הלוחם והנער", תערוכת יחיד של האמנית רעות פרסטר שאצרה סיגל ברקאי. בתערוכה יוצגו סדרות של תצלומים, עבודות וידיאו ואובייקטים מפלסטלינה המייצגים את התרשמותה של פרסטר מעולמם של "לוחמי האור" - גברים המגלמים אידיאולוגיות על גבריות פראית ואולטימטיבית.

גלריה גוונים בבית האמנויות בקיבוץ העוגן. "מפענחת את חידת הרימון", תערוכת יחיד של אורה בריל, תיפתח ב-11:00. מוצגים בה ציורים ועבודות בטכניקה מעורבת על נייר ובד.

גלריה ציאורים בקיבוץ אורים. "בין מציאות לזיוף", תערוכתו של האמן לוטן הולצר, תיפתח ב-19:30. בתערוכה תצלומי שחור-לבן היוצרים מציאות מדומה ומעוותים את קנה המידה ואת תחושת החומר של הצופה.

שבת

בית אהרון כהנא - מוזיאון לאמנות קרמית ברמת גן (רוקח 147). "חומות", תערוכה משותפת לאמנים שמאי גיבש ועירית רוזנברג, תיפתח ב-20:00. נכללות בה עבודות מיצב, תבליט וקדרות.

מוזיאון חיפה - בית שאגאל (שד' הציונות 24). "חבל הטבור", תערוכה של קבוצת האמניות "קבוצת 13", תיפתח ב-11:30. היא עוסקת בנושא "קשר", מקשר האם ועוברה ועד קשר התבטאות יום-יומי. בתערוכה עבודות ציור, קולאז' ומיצב.

גלריה מיקה בתל אביב (בן יהודה 97). ב-19:30 תיפתח

תערוכת יחיד של אסנת בן שלום ובה ציורים שמבוססים על תצלומי משפחתה של האמנית ומציינים שני עשורים למותו של אביה, הצייר אורי רייזמן.

שני

בית העיר בתל אביב (ביאליק 27). במקום יתקיים ערב "מחפשים אהבה בבית העיר", לציון יום האהבה הבינלאומי. במקום יוצגו בין השעות 19:00-23:00 עבודות מיצג ומשחק, על פי סצינות אהבה מיתולוגיות מתולדות העיר תל אביב.

גלריה הוראס ריכטר ביפו העתיקה (מזל אריה 24). במקום תיפתח "נחשף לראשונה 2" תערוכת מכירה מאוספו של בעל הגלריה המנוח, הוראס ריכטר.

שלישי

מוזיאון חיפה לאמנות (שבתאי לוי 26). "מבט אישי", תערוכה שאצרה ד"ר אירית מילר, תציג מבחר עבודות מאוספו של דוד עזריאלי. האוסף מקיף כ-100 שנות יצירה, בעיקר של אמנות ישראלית אך גם של אמנים יהודים שפעלו באירופה במחצית הראשונה של המאה ה-20. ובתערוכה ייכללו עבודות של ראובן רובין, מרדכי ארדון, נחום גוטמן, מאיר פיצ'חדזה, מיכאל קובנר ואחרים.

שיח גלריה

במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון (ויצמן 61) יתקיים הערב ב-19:00 מפגש עם הקריקטוריסט מושיק גולסט בנושא תרבות ישראלית מימי הביניים. בגלריה גורדון בתל אביב (בן יהודה 95) יתקיים מחר ב-12:00 שיח גלריה עם האמנים פיליפ רנצר ואסף בן צבי בתערוכותיהם המוצגות במקום. בבית העיר בתל אביב (ביאליק 27) יתקיים מחר ב-12:00 מפגש במסגרת "פיקניק בבית העיר" עם היוצרים Kotmah וברוקן-פינגאז. בטבי גלריה לאמנות בתל אביב (אחוה 24) יהיה מחר ב-11:00 שיח גלריה עם דנה גילרמן בתערוכה "רפאים". במשכן לאמנות בעין חרוד יתקיימו מפגשי קהל בתערוכות המוצגות במקום, מחר ב-11:30 ובשבת ב-12:00. במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון (ירמיהו 16) יתקיים מפגש אמן עם רנזו מרטנס, שיכלול הקרנה חד פעמית של עבודתו "אפיזודה 3". ההקרנה תלווה בשיחה עם האוצר והעורך יהושע סימון. במרכז לאמנות עכשווית בתל אביב (קלישר 5) תתקיים ביום שני ב-20:00 הקרנה מרוכזת של עבודות וידיאו באוצרותה של מעין שלף, במקביל לשיחה עם בועז ארד, יעל פרנק ועוד. בין העבודות יהיו אלה של עדי שמעני, דוד ריב ויובל שאול. במוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה בתל חי תתקיים מחר ב-10:00 סדנת "צילום אימפרסיוניסטי" עם דובי רומן. בגלריה ג'ולי מ' בתל אביב (בצלאל יפה 10) תתקיים ביום שלישי ב-20:00 השקת ספרו החדש של האמן שי קרמר, "Fallen Empires". במוזיאון ישראל בירושלים (דרך רופין 11) ייערך ביום שני ב-18:30 מפגש קהל עם האוצרת עדינה קמיאן-קשדן בנושא "מפיקאסו ועד פולוק". ביום שלישי ב-16:30 תתקיים שם סדנת "חכמת הינשופים" לילדים והוריהם. הפעילות כוללת סדנאות יצירה, סיפורים וסיור במוזיאון בנושא. בהמשך הערב ייערך ב-19:00 שיח גלריה בתערוכה "לאורכה ולעומקה: חלוצי הארכיאולוגיה בארץ הקודש" עם חגית מעוז-לין, אוצרת התערוכה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ