המלצות לסוף השבוע

כתבי גלריה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כתבי גלריה

סיורים

מרבד אדום

כחלק מפסטיבל "דרום אדום" יתקיימו מחר טיולים בסימן הכלניות. מ-8:30 תתקיים צעדה בין הגבעות באזור ניר עם בנגב הצפוני, בין מרבדי כלניות, בשלושה מסלולים - כארבעה, שישה ושמונה קילומטרים. לאורך המסלולים יהיו תחנות הפעלה והדרכה למשפחה עם מתנדבי קק"ל. במקום יהיה גם מופע משירי שושנה דמארי. פרטים והרשמה בטל' 2510271-072. החברה להגנת הטבע תקיים מחר טיול בשמורת פורה, סמוך לכביש קרית גת-בית קמה. פרטים והרשמה בטל' 6388688-03, www.teva.org.il.

בין ניר עם לשמורת פורה. שבת

מופע

עד צאת הנשמה

אחרי ששיתפה את העולם בעמוד הפייסבוק שלה בלבטיה אם להופיע בישראל או לא, מייסי גריי החליטה לא להיכנע ללחצים הפוליטיים. הערב ומחר היא תופיע ברדינג 3 בתל אביב. לחובבי הז'אנר צפוי ערב סול במיטבו, שיכלול שירים מאלבומה החדש "The Sellout" לצד שירים מהעבר כמו הלהיט "I Try". סביר להניח שהחלטתה של גריי להופיע בארץ תוליד איזשהי התייחסות פוליטית בהופעה, או כפי שניסחה זאת בפייסבוק: "למדתי כל כך הרבה בחודש האחרון, לבי יוצא לכל אחד מכם... התפילה שלי היא שהסכסוך יסתיים בקרוב והכי חשוב, שיתאפשר לאנשים לחיות בשלום, זה לצד זה כשווים, עם מוסיקה מצוינת שתהיה פסקול של כולם".

מייסי גריי. הערב ומחר ב-22:00, רדינג 3 בתל אביב

מחול

כוחו של אדם

"אקודום", יצירתו של רמי באר, הועלתה לראשונה על ידי להקת המחול הקיבוצית בפסטיבל ישראל 2006. בשנה שלאחר מכן, יצאה הלהקה לסיבוב הופעות בינלאומי והעלתה אותה באיטליה, פינלנד, צ'כיה ומדינות אחרות. דרך רצף של תמונות, מספק באר התבוננות ביקורתית ובוחנת על תהליכי ההרס והחורבן של האדם לאורך ההיסטוריה. היצירה מהדהדת אל שנאת הזר, האחר והגזענות, ומנגד, אל האמונה באדם ובכוחו. הפסקול, שעיצב אלכס קלוד, כולל בין השאר את מקס ריכטר וסיגור רוס, ואת התלבושות עיצב מאור צבר. בהמשך החודש תעלה הלהקה את המופע בארצות הברית ובקנדה.

"אקודום". שישי ב-22:00, מרכז סוזן דלל בת"א

תיאטרון

לילה אכזר

מסיבה שטנית בטירת רשניץ על הגבול האוסטרי-הונגרי בין 24 ל-25 במארס 1945 היא מקום ההתרחשות של ההצגה "רכניץ - מלאך המוות" של תיאטרון קאמרשפילה ממינכן. במסיבה נרצחו כ-200 יהודים משום שנראו למארחים כבלתי כשירים; האורחים האחרים, הכשירים, קיבלו כלי נשק. את המחזה כתבה אלפרידה ילינק, כלת פרס נובל לספרות. הבמאי הוא יוסי וילר, המנהל האמנותי של האופרה של שטוטגרט. ההצגה תוצג בגרמנית עם כתוביות בעברית.

"רכניץ - מלאך המוות". שבת, 20:30, הקאמרי בת"א

עברי

יוצא מהקופסה

מאוד כהן, אחד הפרפורמרים הכי קוליים ברוק הישראלי, יוצא ממסך הטלוויזיה וחוזר למועדון הבארבי בתל אביב בסדרת הופעות חדשה "Saturday Night Rock". בהופעה הראשונה שתתקיים מחר יבצע כהן שירים מימיו ב"זקני צפת", דרך "הזבובים", "ישראלים/פעולה/סקס" ו"הבליינים" ועד לפרויקטי הסולו שלו. חברו פיטר רוט, המפיק המוסיקלי, ילווה בגיטרה לצד מיכאל פרוסט בבס, עמית יצחקי בחשמלית וברק קרן ורן שמעוני בתופים.

מאור כהן בבארבי בת"א. שבת, 21:30

רדיו

אל לאה

תוכנית הרדיו "המוסף לספרות" תוקדש הערב ללאה גולדברג, שהשנה ימלאו 100 שנה להולדתה. בתוכנית יושמע ראיון עם גולדברג שערך המבקר א"ב יפה ב-1960, בעקבות פרסום מבחר משיריה בספר "מוקדם ומאוחר". בראיון קוראת המשוררת משיריה ומדברת בין השאר על דרך הכתיבה שלה ועל הערבוב בין האישי לפוליטי ביצירתה. כמו כן, ישתתפו בתוכנית חוקרי הספרות פרופ' עוזי שביט וגדעון טיקוצקי. עורכת: הדסה וולמן.

"המוסף לספרות". רשת א', הערב ב-18:00

טלוויזיה

אמא יודעת

חבורת "איך פגשתי את אמא" חזרה בשבת שעברה לעונה חדשה ובה טד (ג'וש ראדנור) ממשיך לגולל לפני ילדיו העתידיים את סיפור ההיכרות שלו עם אמם. בינתיים לילי (אליסון האניגן) ומרשל (ג'ייסון סגל) מנסים להביא ילד לעולם; ורובין (קובי סמאלדרס) מנסה להתגבר על עזיבתו של חברה, דון. בארני (ניל פטריק האריס) ממשיך לגנוב את ההצגה בחוכמות והברקות שלו. בפרק מחר בארני וג'יימס מוצאים מכתב שיוביל אחד מהם לפגוש את אביהם.

"איך פגשתי את אמא". יס קומדי, שבת, 18:00

ילדים

אם מלאכים

יולידינה פוחדת להיוולד, טולוש היא ביישנית, לפלף אוהב לצחוק, ואוריון המלאך הכי מסודר וממושמע בענן הם כמה מגיבורי המחזה המוסיקלי "המלאך" שכתב אפרים סידון וביימה ציפי פינס. המחזה, המיועד לילדים בני חמש ומעלה, יוצג מחר ב-11:00 במדיטק בחולון. הוא מבוסס על אגדה עממית שסידון שמע בשנות ה-80. משתתפים: שחר ישי, גיא מסיקה, הילה זיתון, יניב לוי, צביקי לוין, טל-יה יהלומי, דניאל אפרת, אופיר וייל ואור אילן.

"המלאך". מדיטק חולון. שבת, 11:00

סרט

האשה ממול

סרטו של ז'אן לוק גודאר מ-1966, "שניים או שלושה דברים שאני יודע אודותיה", שיוקרן הערב ב-22:00 בסינמטק ירושלים מתאר יום בחיי עיר ובחיי אשה. ז'ולייט היא עקרת בית המתגוררת בפרבר פאריסאי עם בעלה ושני ילדיה. היא עובדת מפעם לפעם כזונה. גודאר אמר כי הסרט נועד לתעד את הידרדרות החברה המודרנית בגלל תרבות הצריכה. הוא הפנה את ביקורתו גם נגד הקפיטליזם האמריקאי.

"שניים או שלושה דברים שאני יודע אודותיה". שישי, 22:00, סינמטק ירושלים

קונצרט

בחזרה לבארוק

גאורג פרידריך הנדל לא רק כתב אורטוריות אנגליות עצומות ממדים: הוא היה גרמני במקור וכתב הרבה באיטלקית - אופרה, וגם מוסיקה קאמרית מעודנת ורבת יופי. הקונצרט הזה שמתרכז בהנדל ומציג קצת מההקשר המוסיקלי שבו פעל, מתרכז ברפרטואר הקאמרי של סוויטות וסונטות, ויצירות לקול. עם שמרית כרמי, סופרן; תמר מלזר, חליל בארוק; עירא גבעול, צ'לו בארוק; מיכאל בורגשטדה, צ'מבלו.

הנדל ובני דורו. מרכז פליציה בלומנטל בת"א. שישי ב-14:00

אפשר גם

* מפגש. היום ב-11:00 יתקיים במשכנות שאננים בירושלים מפגש לרגל הוצאת הספר "חסד ספרדי" מאת א"ב יהושע שישתתף לצד פרופ' ניצה בן דב, פרופ' ישראל יובל והבמאי פרופ' רם לוי. קטעי נגינה בגיטרה: דניאל שץ.

* סיור. מחר ב-10:00 יתקיים טיול למשפחות באזור יער אלון הגליל. הטיול יחל במרכז המבקרים של יקב יפתחאל, חמש דקות מצומת המוביל, ויעבור בין השאר בגת העתיקה, עם הסבר על ייצור היין. לפרטים נוספים: 2824644-052.

* קונצרט. הסופרן שרון רוסטורף מצטרפת לבני הזוג, בחיים ועל הבמה, שיריל בריל בקלרינט ויונתן ענר בפסנתר, לערב רבגוני במוסיקה לכל הצירופים שמציעים השלושה. בתוכנית שומאן, מהלר, פולנק וביזה. שבת ב-20:30, מרכז ענב בתל אביב.

* ספרות. תוכנית הרדיו "בסימן קריאה", שתשודר מחר ב-16:00 ברשת א', תוקדש לספרו של הסופר האיטלקי ארי דה לוקה, "היום שלפני האושר" (הוצאת הספריה החדשה וכנרת זמורה ביתן). רותי קרן תשוחח עם מתרגמת הספר לעברית, מרים שוסטרמן-פדובאנו.

* סרט. בסינמטק ירושלים יוקרן מחר ב-11:00 הסרט "הנסיכה הקסומה" שביים רוב ריינר ומבוסס על ספרו של ויליאם גולדמן, שגם כתב את התסריט. לפני הסרט תתקיים שיחה בהנחיית ניר וילד, הבעלים של "יער הפיות" ומומחה לפנטסיה.

השתתפו בהכנת המדור: רותה קופפר, נעם בן זאב, אלעד סמורזיק, עירית רוזנבלום, איתמר זהר, ליה פן, אבנר שפירא, ציפי שוחט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ