סרטים בטלוויזיה

אורי קליין
אורי קליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי קליין
אורי קליין

שרלוק הולמס

הוט גולד, ו', 22:00; יס 1, ו', 22:00; שבת, 15:55, 128 דקות

סרטו של גאי ריצ'י מ-2009 נודד הרחק מאוד מעולמו של ארתור קונן דויל, יוצרו של הבלש הפרטי הנודע ביותר בתולדות הספרות. אבל מאחר שהתוצאה מהנה ולעתים אף שנונה אפשר לסלוח לו על כך. הולמס (ריצ'רד דאוני ג'וניור) ושותפו, ד"ר ווטסון (ג'וד לואו) פועלים בסרטו של ריצ'י בלונדון תעשייתית, שהומה אדם ומלאה זוהמה, והם נעשים מעורבים בהרפתקה שמתחילה עם גמד ג'ינג'י ונמשכת עם רוצח סדרתי שהוצא להורג ואולי גם לא (והוא שואף להחזיר את אמריקה לשליטתה של בריטניה). בסרטו של ריצ'י מוצג הולמס כגיבור פעולה, שהאנרגטיות חסרת המנוחה שלו מאזנת את כישורי המחשבה שלו. לעתים הוא נדמה אפילו כגיבורה של קומדיה רומנטית, בעיקר כאשר הוא מנסה למנוע מווטסון מלהינשא ולפרוש מחיי ההרפתקנות שלתוכם הוא סחף אותו. כל זה יכול היה להתרסק בקלי קלות לאנדרלמוסיה קולנועית חסרת חן או תוקף, אבל הסרט עובד ואף יוצר ציפייה לסרט ההמשך שלו.

אהבתיה

יס 3, ו', 22:00; שבת, 15:35, 99 דקות

סרטה של הבמאית הצרפתייה זאבו ברייטמן מ-2009 מתאר בסדרה של פלאשבקים את סיפור האהבה שהתפתח בין גבר צרפתי נשוי (דניאל אוטיי) לאשה (מארי-ז'וזה קרוז), שאותה הוא פגש במשך מסע למזרח הרחוק. את סיפור אהבתו, שזיכרונו אינו מרפה ממנו, חושף גיבור הסרט בפני כלתו, שבעלה עזב אותה. התוצאה היא מלודרמה רומנטית נוסח הקולנוע הצרפתי, שאין בה מקוריות רבה, ושוטטותה בין ההווה לעבר היא לעתים מסורבלת; אבל הופעתם האמינה כתמיד של שני כוכבי הסרט מכפרת על חולשותיו של הסרט.

דוני דארקו

יס 1, שבת, 18:05, 113 דקות

אף שכל סרטיו של הבמאי ריצ'רד קלי מאז סרטו הראשון מ-2001 נכשלו, האכזבה אינה יכולה להפחית מהישגיו של הסרט הזה, אחד הסרטים השנונים, המקוריים והנועזים ביותר שהופקו באמריקה בעשור האחרון. זוהי פנטסיה העוסקת בחרדת נעורים על סף התפרצות סכיזופרנית, שבהדרגה חובקת את אמריקה כולה בתוכה. במרכז הסרט ניצבת דמותו של מתבגר (ג'ייק ג'ילנהול), שחברו הטוב ביותר הוא ארנב שרק הוא עצמו רואה, שמשכנע אותו לבצע מעשי פשיעה מגוונים. אלה רק שתיים מהדמויות שמאכלסות את סרטו של קלי - שהיה בצדק לסרט פולחן - הגדוש בדמויות שמעוצבות במיומנות על גבול הקריקטורה מבלי לאבד את הנפח האנושי שלהן. צוות השחקנים העשיר של הסרט כולל את ג'נה מאלון, מגי ג'ילנהול, מרי מקדונל, פטריק סווייזי, דרו בארימור, נואה ויילי, קתרין רוס.

מחוז 9

יס 1, שבת, 22:00; א', 18:19, 112 דקות

מותחן עתידני מבריק מ-2009 בבימויו של הבמאי הדרום-אפריקאי ניל בלומקאמפ, שהוא אלגוריה על דיכוי והתקוממות. 28 שנים לאחר שחייזרים נחתו ביוהנסבורג, בעקבות התרסקות חלליתם, ושוכנו בגטו משלהם, שבו הם עושים את עבודתם הצייתנית כעבדיה של האוכלוסייה השולטת בהם, מחליטים בעליו של תאגיד כוחני להעתיק את הפליטים לאזור חדש. קורותיו של הממונה על הפרויקט, שמוצא את עצמו לכוד בתוכו ובתוך עולמם של החייזרים, מהווה את עיקר עלילת הסרט שהא מותח ומשעשע, חמור סבר אך גם ספוג באירוניה, שמבוים במיומנות סוחפת (זהו סרטו הראשון של בלומקאמפ ועם מפיקיו נמנה הבמאי פיטר ג'קסון).

קטלין וארגה

יס 3, שבת, 22:00, 82 דקות

הבמאי הבריטי פיטר סטריקלנד ביים ב-2009 את הסרט המתרחש ברומניה ובמרכזו סיפורה של אשה שנזרקה מביתה על ידי בעלה, אחרי שגילה שבנם אינו שלו אלא תוצאה של אונס שהאשה חוותה. העלילה מתארת את מסעה של אותה אשה יחד עם בנה כדי לנקום בגברים שאנסו אותה. הסרט מבוים במיומנות קורקטית ועלילתו גורפת בזכות עוצמתה הרגשית והופעתה של הילדה פטר בתפקיד הראשי.

גברים מעדיפים בלונדיניות

יס 1, ג', 16:34; ד', 06:01, 91 דקות

גרסה קולנועית מבריקה מ-1953 בבימויו של האוורד הוקס, של המחזמר המבוסס על ספרה של אניטה לוס שמתאר את קורותיהן של שתי חברות, אחת ברונטית (ג'יין ראסל) והשנייה בלונדינית (מרילין מונרו) שיוצאות למצוא את הגבר של חייהן. על בסיס הסיטואציה הזאת יצר הוקס קומדיה מוסיקלית שמערערת על כול חוקי הייצוג המגדרי ששלטו בהוליווד בתקופה שבה הסרט הופק. הקטעים המוסיקליים כוללים את אחד הנודעים ביותר בתולדות הז'אנר, שבו מונרו שרה על היותם של היהלומים ידידיה הטובים ביותר של האשה (גרסה של השיר נכללת בסרט "בורלסק" המוקרן כעת בישראל). כל הנשים בסרט חזקות, כל הגברים כסילים למדי, ומגלמים אותם אליוט ריד, טומי נונאן וצ'ארלס קובורן. רק ילד עם קול של מגאפון, שמגלם ג'ורג' וינסלו, מציל את המצב למין הגברי.

בית הזונות הקטן הטוב ביותר בטקסס

יס 1, ג', 18:08; ד', 10:59, 114 דקות

אישיותם החביבה של דולי פרטון וברט ריינולדס, המגלמים את התפקידים הראשיים בגרסתו של קולין היגינס מ-1982 למחזמר מצליח מברודוויי, מכפרת במידה מסוימת על חולשותיו של הסרט, שלא ברור אם הוא מנסה להיות קומדיה נועזת או קומדיה לכל המשפחה ולכן הוא סתמי למדי. העלילה מתרחשת סביב בית הבושת הקרוי "צ'יקן ראנץ'", הממוקם בטקסס ומוצג בסרט כמספק שירותים בטוחים לחברה שבה הוא פועל ומקום מקלט בטוח לנשים שעובדות בו. פרטון היא מנהלת המוסד וריינולדס הוא השריף המקומי, שדואג לפעילותו הסדירה של המוסד עד שהמקום נקלע לצרות בעקבות מסע התעמולה נגדו שמוביל שדר טלוויזיה שמרני. כסרט מוסיקלי התוצאה חובבנית למדי, ורק צ'ארלס דרנינג גונב את ההצגה כמושלה השר והרוקד של טקסס.

9 עד 5

יס 1, ג', 20:04; ד', 09:08, 110 דקות

קומדיה פמיניסטית מ-1980 שבה שלוש מזכירות בחברה שוביניסטית (ג'יין פונדה, לילי טומלין ודולי פרטון בתפקידה הקולנועי הראשון) חוטפות את הבוס שלהן (דבני קולמן, "אימפריית הפשע") ועושות רפורמה בחברה שבה הן עובדות. הסרט, אותו ביים קולין היגינס, הוא אמנם קומדיה אלמנטרית למדי, אך הוא מבוים בקלילות וכמה מחלקיו מצחיקים מאוד. להצלחתו תורמת הופעתן של שלוש הכוכבות שלו, בעיקר טומלין המקסימה ופרטון הכובשת, ואין לשכוח גם את שיר הנושא הסוחף של הסרט, שכתבה פרטון, וכמו הסרט היה להיט גדול. עם סטרלינג היידן כבוס הגדול ואליזבת וילסון, מצחיקה מאוד כמזכירה מדוכאת.

צעצוע של סיפור 3

הוט גולד, ה', 22:00, 103 דקות

סרט אנימציה כמעט מושלם מ-2010 שעוסק בהתבגרות, בפרידה, בהתיישנות ובהתחדשות ובקבלתם של כל אלה כחלק בלתי נפרד מתהליך הקיום האנושי. 14 שנים לאחר שגיבורי סדרת הסרטים הזאת הופיעו לראשונה, ו-11 שנים לאחר סרט ההמשך הראשון שהופק לה, אנדי, הגיבור האנושי של הסדרה הוא כבר בן 17. הוא עומד לצאת לקולג', והשאלה היא מה יעשה בצעצועיו. על בסיס השאלה הזאת מעצב הבמאי לי אונקריץ', הרפתקה מרובת רבדים, שנעה בין מתח, הומור ופאתוס ויש בה דמויות מוכרות וחדשות, שכל אחת מהן מעוצבת באופן מבריק. התסריט כתוב במיומנות מרשימה, הסרט גדוש בסצינות מצוינות ועיקר כוחו נובע מכך שהממד הפנטסטי שבו אינו מנותק מהמציאות שבלעדיה לפנטסיה אין תוקף. טום הנקס וטים אלן מדבבים פעם נוספת את קולותיהם של שני גיבורי הסרט, וודי הקאובוי והאסטרונאוט באדי לייטייר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

יאיר לפיד בלשכתו בתל-אביב. צעירים וימנים מתונים במרכז הקמפיין

מול מכונת הרעל של נתניהו, זה מה שלפיד צריך לעשות

דויד פופביץ' באליפות העולם, בשבוע שעבר. התנתק מהטלפון למשך חודש בגיל עשר

הוא רק בן 17 אבל יש כבר מי שחושב שהוא היורש של מייקל פלפס

גדי סוקניק

גדי סוקניק: "ח"כי הליכוד פחות אינטליגנטים מאלה של יש עתיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ