צפו ב"משפחה" ותראו אתכם

בבית משפחת ג'ורנו מחדרה הותקנו 25 מצלמות שצילמו במשך 24 שעות ביממה במשך חודשיים. למה לצפות בזה? בגלל הרגעים הקטנים

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

בבית של משפחת ג'ורנו מחדרה הותקנו 25 מצלמות שצילמו במשך 24 שעות ביממה במשך חודשיים. הם תיעדו את ההורים, דובי וירדנה, שגם עובדים יחד; את הבת הבכורה לוטם ואת בעלה מושיק, שמתגוררים במעלה הרחוב; את הבן ינון וחברתו מעיין, שגרים בבית, ולצדם גם את הבת המתבגרת הודיה ואת בן הזקונים נועד.

זה אולי נשמע כמו "האח הגדול" אבל בפועל, זה משהו מוכר הרבה יותר. כאן אין סצינות של ארוס נבגד שסוגר חשבון עם האשה שבגדה בו. אין ריבים על מוצא, השקפת עולם ותקציב לסיגריות. איש אינו סורג סוודר לעץ כביטוי אומלל של שעמום. במקום כל אלה, יש סצינות שמציגות איש שמן בגיל העמידה נוחר מול הטלוויזיה, אח ואחות רבים ומתפייסים בתוך חמש דקות, נערה מתבגרת מתלבשת ומתאפרת כמו אשה, ילד מקבל התקף זעם, אמא מלטפת חתול וכיוצא באלה.

''המשפחה''. כל מה שמשפחה יכולה להיות

המסקנה המתבקשת היא "למה לצפות בזה?" אם כרסתן נוחר ואמא בבגדי בית היו טלוויזיה טובה, נראה שצופי הטלוויזיה היו מבקרים יותר את משפחותיהם הפרטיות. המסקנה הזאת היתה יכולה להיות נכונה לחלוטין לולא רגע אחד, קטן ומרגש בסוף הפרק הראשון: אמא ירדנה חוגגת יום הולדת 50 והמשפחה מתגייסת להפתיע אותה. הסיטואציה שנוצרת היא כל מה שמשפחה יכולה להיות. גם אם זהו רגע שקשה להגדירו "גדול מהחיים", הסיטואציה כולה אנושית וחמימה והיא תזכיר לצופים רבים משהו מוכר.

השאלה היחידה היא אם זה מספיק כדי לרתק, אם רגעים יום-יומיים ודרמות קטנות כאלה מסוגלים להתחרות ברמת הגירוי שמציעה היום הטלוויזיה.

"המשפחה". ערוץ 2, 22:30

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ