אלכס אנסקי: מיכאל הרסגור היה המבוגר ביותר בגל"צ אבל גם הצעיר והפרוע

אנשי אקדמיה, תלמידים לשעבר, בוגרי גלי צה"ל, משפחה, חברים ומאזינים קבועים ליוו את פרופסור מיכאל הרסגור בדרכו האחרונה

יעל געתון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל געתון

אנשי אקדמיה, תלמידים לשעבר, בוגרי גלי צה"ל, משפחה, חברים ומאזינים קבועים ליוו ביום שישי את פרופסור מיכאל הרסגור בדרכו האחרונה, בבית הקברות בקיבוץ מעברות. הוא נטמן לצד אשתו תמר, בטקס קבורה חילוני.

הרסגור, היסטוריון, איש תקשורת ומרצה באוניברסיטת תל אביב, מגיש התוכנית המיתולוגית "שעה היסטורית" בגלי צה"ל זה 27 שנה, מת בחמישי האחרון בגיל 87.

בין מספידיו נאמו ליעד מורדיק ואלכס אנסקי, שהגישו עמו את תוכניתו ברדיו, העורכת המוזיקלית עמליה רוזן, חברו ותלמידו פרופסור בנימין ארבל ובני משפחתו. אלכס אנסקי אמר בהספד: "הוא היה איש פוליטי וחריף שכל, היסטוריון שתיאר את הארץ בצבעים מתריסים אבל אף פעם לא בלי תקווה. מכל האנשים שעברו בגלי צה"ל, הוא היה המבוגר ביותר, וזו קלישאה, אבל הוא היה גם הצעיר והפרוע". בעת הקבורה הושמעה נעימת שיר "הרעות".

"לא רבים זכו לראות את ההיסטוריה כפי שסבא שלי חווה אותה", הספיד אותו נכדו עילי הרסגור-הנדין, "חייו האישיים היו שזורים בדפיה של ההיסטוריה. הוא עבר בין תקופות ומדינות, חזר אחורה וקדימה בזמן, ולקח אתו למסע את כל מי שרק רצה". נכדו סיפר על היחסים ביניהם: "הייתי מדבר אתו בטלפון כל יום. בימי שישי בערב הייתי ממהר להגיע לביתו בשעה 19:00 בדיוק, על מנת שלא להפסיד את השידור השבועי של ?שעה היסטורית'. היום אני נפרד מחברי הטוב ביותר, שבין השאר היה גם סבא שלי. אני נפרד ולא נפרד, משום שהוא לימד את כולנו שאם ממש רוצים - אפשר להיפגש שוב עם כל דמות שרק נחפוץ".

חבר הכנסת ניצן הורוביץ, שהכיר אותו עוד בהיותו חייל, סיפר ל"הארץ": "הוא אחד האנשים הבודדים שהערצתי. זה לא רק הידע והחביבות ומאור הפנים, אלא התפישה ההומנית שהייתה הבסיס לכל דבר. גם כשדיבר על ימי הביניים ועל עולם המהפכות, אפשר היה להרגיש ברובד הנוסף, הרובד המתייחס לדברים שקורים כאן ועכשיו". מפקד גלי צה"ל, יצחק טוניק, החליט להמשיך בשידור תוכניותיו המיתולוגיות של הרסגור: "נעלה את כל התוכניות שלו לרשת", אמר, "ואמשיך לשדר את התוכניות לפי נושאים. בקרוב התוכניות יהיו זמינות גם לשמיעה במטוסי אל-על".

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

דוד דודי אמסלם

ישיבת סיעות בכנסת ישראל 
לאחר אישור התקציב 
לשנת 2021 
2022
סיעת ליכוד בנימין נתניהו 
סיעת 
ישיבה
ישיבות
כנסת
ירושלים
י-ם
סיעה

"כשאמרתי שנשבור להם את העצמות התכוונתי שיכאב מאוד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ