כמה פתרונות לעור פנים יבש

סרום מרוכז וקרם עיניים על טהרת חומרים אורגניים יכולים לעזור. וגם סקירה של מסקריות חדשות

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

לקרם "דיוויין" (ל'אוקסיטן) המיועד לעור בוגר נוספו באחרונה קרם עיניים וסרום מרוכז לפנים. קרם העיניים אמור לטפל בסמני עייפות כמו נפיחות מתחת לעפעפיים התחתונים, או עיגולים כהים. היצרנית מבטיחה "הקלה" בתוך שבעה ימי שימוש ושיפור ניכר לאחר ארבעה שבועות. הסרום המרוכז לפנים אמור להחליק את עור הפנים, לטשטש את הקמטוטים ולמלא אותם,לטשטש כתמי גיל, למצק ולשפר את מראה העור וגונו, להקנות לו חיוניות וזוהר.

נסיינית המדור, כבת 45, שעורה יבש ורגיש, מדווחת: "את קרם הפנים דגמתי כבר לפני מספר חודשים וחשבתי שהוא טוב, אך עכשיו, כשהצטרף אליו הסרום, מדובר באופרה אחרת וטובה יותר. הסרום נמרח בקלילות וגורם לקרם להיספג טוב יותר, כך שאני קמה בבוקר ומרגישה שהעור עדיין מלוחלח, ועוד בימים אלה של קור ויובש, כשהבית והמשרד מחוממים כל הזמן. גם קרם העיניים שהצטרף לסדרה עושה את העבודה נאמנה: נמרח בקלילות, נספג היטב ולא 'שורף' בבוקר.

"מלה נוספת על הריח - בדרך כלל אני מתקשה להתרגל לריחות של תכשירים המיוצרים מ'חומרים טבעיים': במקרה הטוב אני חשה כאילו נכנסתי למערה מלאה טחב, ובמקרה הרע כאילו מרחתי את הטחב הזה על הפנים. דווקא בסדרה זאת הריח מתון מאוד, ולא הייתי זקוקה אפילו לתקופת הסתגלות".

נסיינית בת 55 מסרה שמרקמיהם של תכשירי הסדרה נעימים, אבל אין בהם "סיכה מספקת" לעור ולאזור העיניים שלה, "כעבור שלוש-ארבע שעות אני חשה שתוקפם פג, והעור שוב מציק ויבש".

במרכיבי הקרם לעיניים מיקרו כמוסות של שמן אימורטל אורגני (שממריץ את ייצור הקולגן), ושמן אתרי טבעי המופק מהדס. הקרם נתון בבקבוק משאבה מזכוכית עבה - 250 שקל ל-15 מ"ל. במרכיבי הסרום נגזרת של ויטמין סי, נגזרת חומצה היאלורונית, שמן אימורטל אורגני וכן שמן אתרי טבעי המופק מהדס - 490 שקל ל-30 מ"ל.

עם בוא החורף

ממש כפי שהגיל הכרונולוגי עדיין מפתיע אנשים שאינם מזדהים עם הסטריאוטיפ של בני גילם, כך השינויים בעור מופיעים בפתאומיות. נסיינית המדור, בת 40 וקצת, שעד לאחרונה סווגה כמי שעורה מעורב ונוטה בקיץ לשמנוניות, החלה לחוש בשלהי הסתיו כי פניה אינם מלוחלחים די הצורך, ותחושה זו החריפה עם בוא החורף. נשלחו אליה מוצרים אחדים כדי להפיג את היובש ולהרגיע את הקילופים (לא ממש סבוריאה) שהופיעו על פניה.

הנסיינית השתמשה בשלושה מוצרים במקביל. "המעניין הוא, שכל אחד מהם היווה פתרון מצוין עם תחילת השימוש בו, ואחרי כשבוע, כאילו 'פגה השפעתו' ותחושת היובש ובכלל זה הסימפטומים של 'קשקשת' חזרו והופיעו"", דיווחה. היא החלה להשתמש בתכשירים לסירוגין, בתקווה שכך תעצים את השפעתם החיובית.

על הקרם לעור יבש ורגיש "סבו" של קלינרל (סדרה משותפת לחברת טבע ולאהבה) כתבה: "המריחה קשה. הקרם לא נספג מיד, וכמו הבוץ של ים המלח הוא אפרפר, ותוך כדי מריחה נשארת על הפנים שכבה שצריך להתאמץ כדי להחדירה לעור. הריח עדין מאוד, ונעלם תוך כדי עיסוי הפנים. אחרי שהוא נספג (כאמור, לא בקלות), התחושה נעימה מאוד והעור רך למגע. תחושת הגירוד חלפה לה, והקשקשת שהיתה באזור האף נעלמה אף היא לאחר שהקרם נמשח פעמיים (בלילה ובבוקר המחרת). אך חזרה אחרי שבוע של שימוש רצוף". (75 שקל ל-50 מ"ל).

אחר כך עברה הנסיינית לתכשירי "וג'טבל גרדן" האורגניים המיוצרים בצרפת. בגילוי לב מציינת הנסיינית "אינני חסידה של מוצרים שכל מרכיביהם אורגניים, ולכן מתבקשת ההשוואה למוצרים 'רגילים'". היא השתמשה במסיר איפור בג'ל "שבהיותו אורגני אין בו המרכיב המקציף, וכיוון שכך אינו מקנה את התחושה שהוא אכן מסיר את הלכלוך והאבק מהעור. התכשיר נטול חומרי בישום לכן גם הריח לא מאוד נעים, אבל נסבל". (140 שקל ל-125 מ"ל). על קרם הלחות לעור רגיל עד יבש, הנתון באריזה הדומה מאוד למקלון דיאודורנט כתבה: "עם כל לחיצה יוצאת כמות מדודה של קרם. אסתטי מאוד; צבעו של הקרם, בגוון בז', קצת משונה. הוא נספג בקלות, אך מותיר תחושה דביקה מעט על העור. התכשיר לא הצטיין במיוחד בטיפול באזורים היבשים, ונותרה תחושה לא נוחה בעור הפנים ובעיקר באזור האף". (300 שקל ל-50 מ"ל). על קרם העיניים אמרה הנסיינית כי "זהו המוצר המוצלח ביותר בסדרה: הקרם נעים מאוד, נמשח היטב ונספג מיד. כמעט לא מורגש שזהו מוצר אורגני, וזה יתרון". (200 שקל ל-15 מ"ל).

"קרם ריש" מסדרת "טולריאן" לעור יבש ורגיש (לה רוש פוזה) הוא קרם לחות באריזת שפופרת. לדברי הנסיינית, "בימים הראשונים לשימוש בו קראתי לו 'קוסם'. היובש נעלם, תחוש הגרד והקשקשת היו כלא היו וחשבתי שהנה מצאתי את הקרם האולטימטיבי. אבל לאחר פחות משבוע ויותר מחצי שפופרת, חזר היובש. זה המקום לשאול מדוע הקרם מופיע באריזת 40 מ"ל? ניסיוני מלמד שזה מספיק לשימוש של שבועיים פעמיים ביום. מעט מדי". (150 שקל ל-40 מ"ל).

לסיכום, כתבה הנסיינית: "מדי כמה ימים אני מחליפה בין הקרמים, וזה עובד. העור שומר על רמת לחות ולא מגיע שוב ליובש המלווה בקשקשת".

אחד-אחד

המסקריות מתחדשות ומשתפרות, והדבר אמור על הזולות שבהן לא פחות מאשר על היקרות.

המפתיעה שבהן "ווליום אקספרס פלסיז - בלק דרמה" (מייבלין, 110 שקל, עד סוף החודש 66 שקל), היא מסקרית שחורה בעלת מברשת מעוקלת גמישה, שמקנה ריסים ארוכים ונאים. המברשת גדושה חומר אך למרות חששה של מומחית המדור למסקריות, הריסים נצבעו אחד-אחד, הוארכו למשעי, הופרדו, וחשוב מכל החזיקו מעמד להפליא.

"ווליום מיליון לאשס אקסטרה בלק" (לוריאל) מבטיחה ריסים שאורכם כפול, סמיכים פי ארבעה (מומחית המדור למסקריות לא התרשמה שריסיה השתדרגו כדי כך). המברשת האלסטית נוחה לשימוש, מפרידה היטב בין הריסים, לא מותירה כתמים על העפעפיים. לדברי היצרנית, מנגנון המצוי באריזה מסלק את עודפי החומר מעל המברשת כך שכל משיחה תיעשה במדויק. אכן. 120 שקל (72 שקל עד סוף החודש).

גם "גרו לאשס" (רבלון) אינה יקרה (115 שקל), ולדברי היצרנית מרכיביה אמורים לטפח את הריסים (משום כך שמה, luscious, שהכוונה למשהו שופע ובוהק, אף שבלא ניקוד ניתן לקרוא את השם בתעתיק העברי כ-lashes ריסים; הברקה בלתי-מכוונת, ככל הנראה). נסיינית המדור חששה שמא המברשת הגדולה והעבה תכביד על התימרון במשיחתם של הריסים הדקים בזוויות העיניים - והתבדתה. התוצאה טובה.

המסקרית המאכזבת היא "אקסטנשן ננודפינישן" (ניוויאה). המברשת אמורה להיות גמישה במיוחד, להפריד היטב את הריסים, לעבות ולהאריך, אך לפי התרשמותן של נסייניות מקיימת רק הבטחה אחת: אין גושים על הריסים. קיימת בנוסחה רגילה או עמידה במים, 120 שקל. כל המסקריות הללו מופיעות בצבע שחור בלבד.

המסקרית "היי לנגת' מסקרה" (קליניק) מתוחכמת, מתאימה במיוחד לריסים קצרים ודלים; מופיעה בשחור ובחום, ומחירה 125 שקל. מרכיבי החומר נוחים לעיניים, והיצרנית פיתחה מסרק הנושא "כמות נכונה" של חומר, כדבריה. נסיינית המדור ציינה שההפרדה ועיגול הריסים נעשו היטב, אך היא נדרשה לעמול כדי להאריכם על פי טעמה.

גם "פרפקט מסקרה דיפיינינג ווליום" (שיסיידו) מוצעת בשחור ובחום; היא אמורה להכפיל את נפח הריסים, ומומחית המדור למסקריות ציינה כי היא מתאימה לנשים עסוקות, כיוון שהיא דורשת "מינימום זמן ומיומנות... וגם נמשחת היטב, אינה מתמוססת, עמידה בזיעה, שומן ודמעות, ואינה מתקשה". המחיר: 200 שקל.

מהדורה חדשה ומשופרת של "לה דה", המסקרה הדו צדדית של גרלן, שמצידה האחד מברשת עבה לריסים העליונים, ומהצד השני מברשת זעירה המקלה על הגישה והמשיחה של הריסים התחתונים. המברשת הזעירה נעשתה עתה למברשת ספוגית, והנסיינית הדגישה כי נפח הריסים גדל, הם הופרדו ועוגלו למשעי, והמסקרית הכחולה העמידה במים אמנם עמידה ביותר. שני צבעים אופנתיים, כחול ג'ינס (עמידות רגילה), וכחול-ים עמיד במים. 232 שקל. *

על המדף יופי של כוכבים

"ווג" הבריטי חושף את סודות האיפור ההוליוודי

לורה מרסייה, מאפרת כוכבים נודעת שהיא גם יצרנית איפור איכותי ויקר, אמרה ל"ווג" הבריטי באחרונה "אם הוקצבו לי 40 דקות כדי לאפר שחקנית, אני נוטה להוציא כמחצית הזמן על הכנת עורה". נראה שהכנה קפדנית זו היא ביסוד החזות הרעננה של הדמויות הטופפות מעדנות על השטיח האדום. בעבר הקפידו על שינה ומנוחה, וכיום אפשר להפיג את המתח, הלחץ ואפילו את סימני הג'ט-לג על ידי איפור מקצועי מלוטש.

המאפרים - מרביתם נשים - מסתייעים בטכניקות האישיות שפיתחו לצד תכשירים בדוקים ויעילים, מהם חדישים ומהם ותיקים. המאפר דניאל סנדלר "מעורר" את העור על ידי שילוב של שני תכשירים מהירי-פעולה, המסיכה "אקספרס פלאואר" (סיסלי) ו"ריג'נרייטינג סרום" (קרם דה לה מר) שאותם הוא מניח על העור למשך חמש דקות. מרי גרינוול שמאפרת את קייט בלאנשט ואומה תורמן מעדיפה את קרם הלחות העשיר "הידרמאקס אקטיב" (שאנל) המשווה לפנים חזות "מלאה ויפהפייה". תכשיר המייקאפ המבוקש ביותר על ידי המאפרים הוא "ויטלומייר" (שאנל) "תכשיר שהיה לאגדה בזכות הכיסוי הזוהר שהוא מקנה לעור".

כדי להוסיף עוד זוהר בשעות הערב, רבים מהמאפרים בוחרים במשזף שניתן לשטוף אותו ("טרקוטה" מתוצרת גרלן) ומוותרים על סומק. המסקרית החביבה על רבים מהם היא "דיורשואו" (דיור), ומרי גרינוול חוזרת ומעדיפה את חמישיית הצלליות של דיור משום שהן נוצצות בדיוק במידה המתאימה. המומחים טורחים להתוות את הפה בעזרת עיפרון ("הנשק הסודי של מאפרי הידוענים המודרניים") כדי ליצור את המסגרת שבתוכה ישתמרו השפתון והגלוס. "רוז' אלור לאק" (שאנל), ספק גלוס ספק שפתון נוזלי סמיך, זוכה לשבחים בהיותו רב-תכליתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ