שתי יצירות של ורדי יועלו בפסטיבל האופרה, שיתקיים בירושלים ובמצדה ביוני

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אמר אתמול כי בכוונתו להפוך את פסטיבל האופרה למסורת. ברקת השתתף אתמול, לצד מנהלת האופרה הישראלית חנה מוניץ ולצד שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, במסיבת עיתונאים שנערכה במוזיאון מגדל דוד. הוצגה בה התוכנית המלאה של פסטיבל האופרה, אשר יתקיים ביוני במצדה ובירושלים. במסגרת פסטיבל זה, מ-2 עד 6 ביוני, תוצג בבריכת הסולטן האופרה "ירושלים" מאת ורדי ויהיה שם קונצרט חגיגי של להיטי אופרה בכיכובם של סולני האופרה של ורונה.

עוד ייערכו בבירה קונצרטים קאמריים וקוליים רבים, לרבות בכנסיות. כל זאת מלבד האירועים המתוכננים לאותם ימים למרגלות מצדה ובראשם "אאידה" של ורדי. במסיבת העיתונאים אתמול נמסר כי בימי הפסטיבל צפויות 4,000 לינות במלונות בבירה. ברקת הוסיף בקשר לכך, בשיחה ל"הארץ", כי ברור שהתיירים שיבואו הם אמידים וכתוצאה מביקורם יישארו בעיר "כמה מיליוני יורו". במסיבת העיתונאים נמסר כי עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים השקיעו 2.5 מיליון שקל בפסטיבל האופרה, ומשרד התיירות - מיליון ומאתיים אלף.

ברקת דחה בשיחה ל"הארץ" את הסברה שלפיה לחץ של גורמים חרדיים הביא לביטול פסטיבל ווקאלי שעמד להתקיים כבר החודש בכנסיות בעיר העתיקה, ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים. "לא היה שום לחץ חרדי", אמר, והדגיש כי עצם קיום פסטיבל האופרה ביוני סותר את הטענות. "בירושלים יש מקום לנוצרים, למוסלמים וליהודים מכל פלגי הציבור", אמר, "והתנאי הוא לדעת לחיות זה לצד זה".

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ