אחרי תהליך של שלוש שנים: הושלם הצעד הראשון ברפורמה של רשות השידור

העובדים חתמו על הסכמי שכר חדשים

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

רשות השידור השלימה את הצעד הראשון לקראת יישום מהלך הרפורמה והחתימה את כלל עובדיה על הסכמי עבודה קיבוציים חדשים. אחרי תהליך של שלוש שנים, חתמו אתמול בבוקר אחרוני העובדים - עובדי המנהלה בטלוויזיה, על הסכם שכר חדש. יצוין כי למעט ועד העיתונאים, שהשלים את החתימה על ההסכם הממשי, חתומים בשלב זה יתר העובדים על הסכמי שכר עקרוניים.

הסוגיה הבאה בתור היא מימון הרפורמה, במסגרתה אמורים לפרוש 700 מ-1,900 עובדי רשות השידור. כמו כן, יבוצעו שידרוגים טכנולוגיים משמעותיים וייערכו גם שינויים ארגוניים. המימון, בסכום המוערך בכ-750 מיליון שקלים, היה אמור להגיע מהעלאת תשלומי האגרה ובהלוואה של 240 מיליון שקלים מטעם המדינה, אך באחרונה החליטה הכנסת לסכל את העלאת האגרה.

כעת המימון הנדרש הוא גבוה יותר ומעיב על המשך ביצוע הרפורמה. אתמול שלח מנכ"ל הרשות, מוטי שקלאר, מכתב בעניין לח"כ כרמל שאמה, יו"ר ועדת הכלכלה, הדנה בחוק רשות השידור החדש ובמימון הרפורמה. במכתב מבשר שקלאר על השלמת החתימה על הסכמי העבודה ופונה לשלב הבא ביישום תוכנית הרפורמה. "התנעת הרפורמה כולה תלויה בשני המהלכים האלה", כתב שקלאר בהתייחסו להשלמת החוק החדש ולחתימה על הסכם המימון, והזהיר: "עיכוב בהסדרת הסכם המימון ובקידום תיקוני החקיקה עלול ליצור משבר אמון מצד כל הצדדים המעורבים". מכתב בעל אופי דומה שלח גם יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, דני זקן, לראש הממשלה נתניהו, שהוא גם השר האחראי על רשות השידור, בו הוא מבקש ממנו לפעול למען השגת הסכם מימון במהירות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ