בנייה של דיון ציבורי

שתי יוזמות חדשות בשיח האדריכלי: מגזין מקוון של בצלאל ומועדון ויכוחים באוניברסיטת תל אביב

נועם דביר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נועם דביר

אחרי תקופה ארוכה של יובש בשיח האקדמי על אדריכלות, יושקו בימים הקרובים שתי יוזמות חדשות, האחת של המחלקה לארכיטקטורה בבצלאל והשנייה של בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב. שתיהן מבקשות לחבר מחדש בין הנעשה בין כותלי המחלקות לבין הציבור הרחב.

בגלריה בצלאל בתל אביב (דרך שלמה 60) יושק הערב המגזין המקוון החדש של המחלקה לארכיטקטורה, ששמו "Bezalel Papers". מדי ארבעה חודשים יפורסם גיליון העוסק בנושא אחד ובו מאמרים או עבודות של כתריסר מרצים, סטודנטים או אישים בתחום העיצוב והאמנות. "הרעיון הוא ליצור מגזין שמזוהה עם הרוח של המחלקה ולא משהו מאוד אקדמי", מסביר העורך דן הנדל, "מבחינת הנושאים אנחנו רוצים להתמקם בין אדריכלות, אמנות ומחשבה פוליטית". הגיליון הראשון שעולה לרשת היום עוסק בפלורליזם ומכיל בין השאר עבודה של אמן הווידיאו הברלינאי היינץ אמיגהולץ ומניפסט על ערים ים-תיכוניות של עידו גינת ויונתן כהן, שניהם בוגרי המחלקה שלומדים כיום באוניברסיטת הארוורד. אירוע הפתיחה ייערך ב-18:00. המגזין זמין לקריאה בכתובת bezalel-architecture.com.

ולעומת בצלאל, בבית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב יחנכו ביום ראשון ב-19:00 מועדון ויכוח (debate club) בשיתוף אגודת האדריכלים. הדיונים יעסקו בסוגיות בוערות באדריכלות הישראלית. בכל מפגש יציגו שני דוברים שונים עמדות מנוגדות בהרצאות קצרות ולאחר מכן יתקיים דיון עם שלושה אורחים ובהשתתפות הקהל.

הפגישה הראשונה, שתהיה באולם פאסטליכט בבניין מקסיקו באוניברסיטה, תוקדש לנושא פינוי-בינוי ובנייה לגובה. ד"ר טליה מרגלית והאדריכל עמי שנער יציגו את עמדותיהם בעניין ולאחר מכן יגיבו האדריכלים אנדה בר, יהונתן גולני ודורון אוהלי. הכניסה חינם לאירוע, וכך גם לאירוע בבצלאל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ