"נינט טייב, את לא חוששת לשיר בצרפתית בליווי תזמורת סימפונית?"

לקראת קונצרט שבו יבוצעו שיריה בליווי תזמורת סימפונט רעננה, מספרת הזמרת נינט טייב כי "בשנתיים האחרונות נולדתי מחדש"

יעל געתון, שיחת היום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל געתון, שיחת היום

הזמרת נינט טייב תיפגש לראשונה עם העולם הקלאסי בבית האופרה בתל אביב, במסגרת קונצרט שבו יבוצעו שיריה בליווי תזמורת סימפונט רעננה.

נינט, בקרוב תעלה הופעה שלך בשיתוף האופרה הישראלית.

"אני יכולה להגיד שחוץ מאלבום זה הפרויקט הכי ארוך שעבדתי עליו, התחלנו לפני שנה. במרץ שנה שעברה הזמינו אותי לפגישה באופרה ופרסו בפני את הרעיון ומאוד התלהבתי. אין לי ניסיון בכל מה שקשור לענייין הקלאסי, הרעיון קסם לי והתחלנו לעבוד. הערב הזה מורכב מחמישה מעבדים, הם שמעו את שני התקליטים שלי ובחרו שירים שהם מתחברים אליהם.

"בנוסף יש שני קאברים: אחד של אידית פיאף, 'אין בי חרטה' בצרפתית, שהוא הכי מוכר, והטקסט שלו מאוד מדבר אלי. אני אשיר בצרפתית ואני מקווה שמי שיהיה בקהל לא מבין צרפתית כי המבטא שלי הוא פשוט מחריד. ויש שיר אחד באנגלית, של ג'ף באקלי, 'So real' ויש שיר אחד שכתבתי לערב הזה שנקרא 'היום'".

ספרי על תהליך העבודה.

"כל תהליך העבודה היה המון סשנים עם המעבדים, אני המומה שהם לא רוצים לתלות אותי על איזה עץ, טוב שלא שיגעתי להם את השכל. הם כתבו את העיבודים ועשינו סשן בחדרי החזרות, והייתי נותנת להם הערות, כדי שיבינו אותי הכי טוב שאפשר. הייתי מתארת להם תמונה.

"למשל, אמרתי לאחד המעבדים, אני רוצה שתדמיין שאתה ביער עם עצים עירומים ועל אחת הצמרות יש עורב שלא עושה שום דבר, ורק מציץ מלמעלה. ולמעבד אחר נתתי תיאור שהוא נכנס ליער, והוא פוגש במכשפה שיושבת ומסתכלת עליו ולא מכשפת אותו עדיין. את כל האלמנטים לקחתי מעולמו של טים ברטון. הסיפור בערב הזה הוא יער. מבחינת תלבושות אני מכינה משהו שאני רואה בדמיוני. זה סוג של משתה מהמאה ה-18, בטירה. היו לנו הרבה ישיבות על התאורה, והמיקום והתפאורה, יש הרבה עבודה של אנשים מאוד מוכשרים".

את הולכת לשיר אופרה?

"לא, ממש לא אופרה. מה שאני אהבתי זה שאפשר לקחת תזמורת של 40 נגנים ולא להשתמש בהם כתזמורת, יהיה כלי מיתר וטימפני ואבובים. רציתי להגיד לעולם את כל הדבר הזה, לא לעשות עיבודים קלאסיים מתוקים כאלה אלא לקחת את השירים שלי ולהפוך למשהו. הם הלכו כמה צעדים ואני הלכתי כמה צעדים. אני אוהבת לגלות דברים חדשים ולפרוץ את הגבולות, בגלל זה הסכמתי לעשות את זה".

"עכשיו הרגע הגדול מגיע. מלחיץ אותי שהתכוננתי לזה הרבה זמן מראש, יותר מאשר אם היו אומרים לי מחר יש הופעה - הייתי מתגייסת לזה, יאללה רוק'נרול, אבל כשמתכוננים לזה כל כך הרבה זמן מראש, הריגוש מקבל פן אחר".

זה יחשוף אותך לקהל אחר.

"זה לא הקהל שהיה בא להופעות שלי, בלשון המעטה. זה קהל מסוים שהולך לאופרה".

היית מעורבת בכל שלבי ההפקה?

"לחלוטין. אני פריק קונטרול למרות שאני מנסה להירגע ולהשתחרר. בפרטים הקטנים הכל צריך להיות בול, כמו שאני רואה את זה".

את לא חוששת שזה יפגע בתדמית הרוק'נרול שאת מנסה ליצור?

"הרוק'נרול בעיני הוא לא בהכרח גיטרות ורעש וכל הקלישאות. זו רוח שחיה בתוכך, לא משנה מה אתה עושה. זה בתוך החיים, לא משנה אם אתה עושה מוזיקה, זה בתוכך. אני לא מנסה לצאת, אני מבינה את המקום. בשנתיים האחרונות נולדתי מחדש, זה היה שחרור ברמה הכי טהורה שיש. עשיתי מה שאני רוצה ומאמינה בו".

"גיליתי בי הרבה אומץ. בשנים האחרונות זה לא היה שם. הסדרה הזו, אם אין שם גיטרות רועשות, זה לא אומר שזה לא רוק. רוק'נרול אמיתי זה לעשות את מה שאת רוצה ולא משנה מה חושבים.

"הרבה אנשים חושבים שזה קל, בהתחלה זה קל. ישר יש לך קהל, אבל יש לך קהל עבור מה? אין לך זהות מוזיקלית, אין שום דבר, יש קהל שאוהב איך שאת שרה, אבל חובת ההוכחה עלינו. אני מדברת בשם כל זוכי 'כוכב נולד' וצריך לעבוד קשה בשביל לשמר את הקהל הזה והרבה הלכו לאיבוד כי הקו המוזיקלי לא תאם. מה שמוזר איתי ב'כוכב נולד' הוא שהייתי צריכה להחליט אם לשיר את ?ים של דמעות' או ?עם הגב לים'. לאחרונה חשבתי שהכול יכול היה להיות אחרת לו הייתי בוחרת בשיר השני, הכל היה מתהפך".

לא נוצר מצב שאת יורה לכל הכיוונים? מחזמר בבית ליסין, מופע באופרה, הופעות. יש לך זהות בתוך הדבר הזה?

"אני מכוונת כמו לייזר ובוחרת בקפידה יתרה. מה שהוא לא אני מא' עד ת' אני לא עושה".

כל העיסוק התקשורתי בתסרוקת שלך - לא נמאס לך מזה?

"זה חלק ממי שאני. אני לא מרגישה צורך להתנצל. יש את כל הטענות שאני עושה את זה בשביל כל מיני דברים, זה לא מעניין אותי. זה מה שאני, לא טוב לכם אל תסתכלו. תבינו, וגם אם אתם לא רוצים, אז אל תבינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ