הסופר הבריטי איאן מקיואן תורם את כספי פרס י-ם לארגון שלום

מקיואן הודיע כי יתרום את כספי זכייתו בסך 10,000 דולר לתנועת "לוחמים לשלום"

מיה סלע
סביונה מאנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
סביונה מאנה

הסופר הבריטי איאן מקיואן הודיע כי יתרום את כספי זכייתו בפרס ירושלים בסך 10,000 דולר לתנועת 'לוחמים לשלום'. מקיואן נפגש אתמול במשכנות שאננים בירושלים עם נציגי התנועה בסאם עראמין, מוחמד עווידה, יוני יהב ורועי עמית ומסר להם את סכום הזכייה.

הסופר הבריטי בא לישראל לקבל את פרס ירושלים למרות הקריאות לחרם בהן נתקל טרם בואו. בנאומו בטקס קבלת הפרס אמר דברים ברורים וקשים נגד מדיניות ישראל בכל הנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני. בין השאר אמר מקיואן: "אני מקווה כי ירושלים תישיר מבט אל עתיד ילדיה ואל הסכסוכים שהם עלולים להיקלע אליהם, תשים קץ להתנחלויות ולהסגות הגבול ותחתור ביצירתיות לפתיחות, לכבוד ולפלורליזם". מקיואן אף השתתף בהפגנה השבועית בשייח ג'ארח עם ידידו הסופר דויד גרוסמן.

נציגי "לוחמים לשלום" מסרו "אנו שמחים שאת כספי הזכייה בפרס, אותם קיבל מראש העיר ניר ברקת, אשר מיישם את מדיניות הבריונות והאפליה של תושבי העיר, בחר מקיואן לתרום לפעילות של 'לוחמים לשלום', תנועה שחרתה על דגלה את המאבק בכוחנות ובאלימות". תנועת "לוחמים לשלום", היא קבוצה של פלסטינים וישראלים אשר לקחו חלק פעיל במעגל האלימות באזור ואחרי שנים רבות החליטו להילחם למען השלום.

יריד הספרים בירושלים עורר הד גדול בעיתונות האיטלקית בעקבות התבטאות של הסופר אומברטו אקו המתארח בו. אקו השווה את סילוויו ברלוסקוני לאדולף היטלר. בתשובה לשאלה אם יש מקום לערוך השוואה בין ראש ממשלת איטליה לחוסני מובארק או מועמר קדאפי, שהופנתה אליו במסיבת עיתונאים, אמר אקו: "לא, מבחינה אינטלקטואלית אפשר לערוך השוואה להיטלר, שגם הוא הגיע לשלטון בבחירות חופשיות". ברלוסקוני, אמר אקו, אינו רודן כמו מובארק או קדאפי, "כי הוא ניצח בבחירות ברוב גדול של איטלקים". דברי אקו הציתו סערה באיטליה, שבה הוגדרו בין היתר כ"פלגנות סהרורית". "עגום מאוד שאיש תרבות כאקו מצא לנכון ליצור זיקה כה פרובוקטיבית, הפוגעת ברגשותיהם של מיליוני איטלקים, ושבחר לעשות כן דווקא בירושלים", אמר בתגובה שר התרבות סנדרו בונדי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

כריך "אומלט אנד צ'יז" של "סלין פרייטאג בייגל"

קשה להבחין בדוכן הזה, שמצליח להוסיף רוח כל כך נדרשת לשינקין

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

יאיר לפיד בלשכתו בתל-אביב. צעירים וימנים מתונים במרכז הקמפיין

מול מכונת הרעל של נתניהו, זה מה שלפיד צריך לעשות

דויד פופביץ' באליפות העולם, בשבוע שעבר. התנתק מהטלפון למשך חודש בגיל עשר

הוא רק בן 17 אבל יש כבר מי שחושב שהוא היורש של מייקל פלפס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ