יופי | זפת ונוצות

סדרות איפור חדשות, תכשירי טיפוח לעיניים והבחירה של הצרפתים

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

מאק בחרה לקרוא לאוסף האיפור החדש שלה "פיקוקי" הן בשל רבגוניותו של הטווס וגם משום שלצבעים יש בוהק מתכתי-משהו, שמזכיר קצת את נוצות הטווס כאשר השמש נופלת עליהן.

בסדרה לא פחות מ-15 צלליות חדשות בקשת גוונים יפה ובה שני ירוקים, שני סגולים, שני לבנים, שני חומים, בז', שחור, שני ברונזה, נחושת, כחול וארגמן. הצללית גדולה מהמונו הסטנדרטית של מאק, אף נוחה יותר לשימוש. הצבעים נמשחים היטב ומחזיקים מעמד שעות ארוכות. מחיר הצללית: 120 שקל.

לצד הצלליות גלוסים מפליאים בגוניהם - טונים שונים של ורודים, אדומים, חומים, שנהב-בז' ואפילו כחול. נסיינית שעד כה העדיפה תמיד שפתון על גלוס ציינה בהתפעלות ש"תענוג למשוח אותם", הודות לחלקלקות שלהם וכי "לא צריך להיאבק כדי שהמשיחה תיראה אחידה, כפי שקורה בגלוסים נוצצים-דביקים" וגם עמידותם מפתיעה, יחסית לגלוס, כמובן. ב-12 צבעי הגלוס יש נוצצים יותר ופחות - 105 שקל. כל צבעי "פיקוקי" יהיו בחנויות עד סוף מארס או גמר המלאי.

אפור ושחור בעוצמות שונות משווים לעיניים "מראה מעושן", המוסיף להן עומק ומדגיש אותן, ותוחם כהה שמטשטשים אותו במכוון כך שלא יהיה קו "נקי" (בסגנון קייט מוס) מוסיף למיסתורין. אפשר להתקין איפור מתוחכם עוד יותר בעזרת הפריטים היפים באוסף "היפנוז נואר פרלס" (לנקום) המורכב מצלליות מונו בשלושה גוונים מעושנים, שחור-כחול, שחור-סגול, ושחור-ירוק ולצידן וארבע מסקריות משובחות בצבעים אפלוליים.

היצרנית מציעה להדגיש עיניים חומות בצללית שחורה-סגולה (הסגול מתקרב יותר לארגמן מאשר ללילך), להמשיך ולמשוח אותה גם לאורך הריסים התחתונים, ולטשטש, ואז לעטר את הריסים במסקרית שחורה-כחולה. הצללית השחורה-כחולה נועדה לעיניים כחולות, אלא שאז תוסיף המסקרית השחורה-ירוקה ברק מיוחד לעיניים. הצללית הירוקה תיטיב עם עיניים ירוקות - ומסקרית שחורה-סגולה תשלים את המראה. מחיר הצללית: 182 שקל.

מסקרית "היפנוז דרמה" בשחור-שחור עז (מהדורה מוגבלת) או שחור-כחול מוסיפה לריסים אורך ונפח ניכרים, 173 שקל. "היפנוז פרשס סלז" בשחור-ירוק, שחור-סגול ושחור-כחול מעצבת בעדינות ובקלות את הריסים, 173 שקל.

בקופסאות האיפור "סמוקי אייז קיט" (פופה) רביעיית צלליות בצבעים משלימים ולצידן עיפרון תוחם. הרביעיות שהופיעו באחרונה מכוונות למראה המעושן: ברביעייה האחת שחור, שני אפורים ולבן כסוף; ברביעייה השנייה שני חומים, בז' ולבן. על האריזה תרשים המציג שילובים ואפשרויות שונים. האיכות טובה, העמידות בסדר, העיפרון רך ונוח. המחיר - 170 שקל; עד סוף פברואר במחיר מיוחד - 110 שקל.

המציאו את הגלגלת

הסרום "נייט ריפייר", לימים "אדוונסד נייט ריפייר", נחשב זה שנים כבחיר התכשירים של אסתי לאודר וזכה לעידכונים רבים. עתה הוציאה היצרנית את "אדוונסד נייט ריפייר" לעיניים, גם הוא נוזל דמוי ג'ל זהוב.

תכליתו לשפר במידה ניכרת את חזותם של סימני ההזדקנות העיקריים באזור העיניים - קמטים, קמטוטים, נפיחות, עיגולים כהים, יובש, חוסר אחידות בגון העור. בעוד שהסרום המקורי מהווה שכבה מקדימה לתכשיר לחות או הזנה, התכשיר לעיניים אמור לעמוד בפני עצמו.

השפעתו המיידית היא תחושת לחלוח מרעננת, ושתי נסייניות (50 ו-65) דיווחו כי הבחינו באיזושהי "התבהרות" בעור מתחת לעפעפיים התחתונים. ואולם שלוש נסייניות ציינו כי התכשיר "פשוט לא מלחלח די הצורך". לדבריהן, תחושת הלחלוח והרענון מתחלפת בתוך שעות אחדות בהרגשת יובש בעור ו"כשמרגישים יובש הקמטים והקמטוטים בולטים יותר" - למעשה, היובש רק מחריף אותם; אמנם לחלוח נמרץ לא יעלים אותם לגמרי, אבל הלחות מפחיתה לפחות למראית-עין את עומקם.

אפשר להניח ששכבה נוספת של קרם עיניים עשיר תשפר את השפעת הג'ל-סרום - ייתכן שהיצרנית תוסיף את הקרם המשלים. בינתיים נראה שהתכשיר עשוי להתאים יותר לצעירות יותר (סביבות ה-40) שסימני ההזדקנות בפניהן מודגשים פחות. המחיר: 310 שקל ל-15 מ"ל.

"קפאין איי רול 2 אין 1" מסדרת "נוטרישוניסט" (גארנייה) ו"אול אבאוט אייז סרום" (קליניק) דומים זה לזה. שניהם מעוצבים כשפופרת שגלגלת בקצה. נוח מאוד להעביר את הגלגלת בקלילות על העור הדקיק מתחת לעפעפיים התחתונים, וזו כמדומה מותחת ואף מרעננת את העור.

התכשיר הראשון נועד לשכך נפיחות ועיגולים שחורים - תופעות שאינן ייחודיות לגיל הבוגר. העיגולים השחורים נגרמים פעמים רבות בגלל חסך בשינה, מצבי לחץ ומתח, ניקוז לימפאטי לקוי וגם מסיבות גנטיות. ב"קפאין איי רול 2 אין 1" תמצית לימון שמבהירה את העור, וכן פיגמנטים מינראליים ומסנן קרינה.

התכשיר מוצע בשני גוונים - לעור בהיר ולעור כהה, ומבצע מלאכת חיפוי (קונסילר) לכל דבר. היצרנית ממליצה להעביר את הגלגלת על העור בתנועות סיבוביות ואחר כך להחדיר את החומר בטפיחות קלות; מתאים לשימוש בבוקר וגם בערב. נסיינית בת 30 בקירוב מרוצה מאוד מפיתרון זה לעיגולים השחורים שהציקו לה מאוד. המחיר - 150 שקל ל-15 מ"ל.

גם "אול אבאוט אייז סרום" (קליניק) מפחית את הנפיחות והעיגולים השחורים מסביב לעיניים. הגלגלת הכדורית עשויה מפלדה. היצרנית מציינת שהנפיחות נגרמת לעתים בשל מאמץ ממושך מול מסך המחשב וכן מחיכוך העיניים באצבעות, תנועה ידועה ברגעי עייפות. למעשה, יש שדווקא תנועת השפשוף דוחפת לעיניים חלקי איפור שהתפורר. הגלגלת אמורה להמריץ את מחזור הדם והעיסוי להמריץ את הניקוז התת עורי.

נסיינית לא-צעירה ציינה את המגע הצונן והמרגיע של הגלגלת, וכיוון שאפשר להעבירה גם מעל האיפור ולא רק מתחתיו היא מקפידה שהתכשיר יהיה תמיד בארנקה. לדבריה, היא מסתייעת בו פעמים אחדות ביום "לאחר שקרם העיניים נספג ואני מתחילה להרגיש ביובש". אפשר להשתמש בתכשיר גם כבסיס לקרם עיניים; מעבירים את הגלגלת מהזווית הפנימית של העין אל החיצונית, ואז מחדירים בקלילות את החומר לתוך העור. 170 שקל ל-15 מ"ל. *

על המדף

מצטייני השנה

בעבר היה בצרפת רק פרס אחד למוצרי טיפוח ואיפור משובחים במיוחד - הירחון "מארי קלייר" נהג לבחור מדי שנה את המוצרים המצטיינים בקטגוריות שונות. אלה נבחרו ברוב קולות, השופטות היו עיתונאיות העוסקות בתחום זה, ולמדבקה המעידה כי זהו המוצר הנבחר מסוגו היתה השפעה ניכרת על המכירות.

בשנה שעברה יצא השבועון הצרפתי "מאדאם פיגארו" בתחרות משלו, ובה הבוחרים הם כוכבים וידוענים. השנה היתה הפתעה: רשימת הנבחרים של "מארי קלייר" הצטמצמה מאוד, יחד עם חבר השופטים, ואילו "מאדאם פיגארו" גייס 80 שחקניות (בהן איזבל אדג'אני, קתרין דנב, קריסטין סקוט תומס) וגם 30 שחקנים וידוענים (בהם פייר ארדיטי וז'אן דוז'ארדין וגם הסופרת הצעירה ז'וסטין לוי, בתו של ברנאר-אנרי לוי) כדי להכריע לגבי 14 קטגוריות של מוצרים שזכו בציון לשבח.

הגופים הבוחרים התייחסו למוצרים ולתכשירים החדשים שהופיעו במרוצת השנה, לכן מעניין ומסקרן להיווכח שב"מארי קלייר" וב"מאדאם פיגארו" לא היתה תמימות דעים בשום קטגוריה ורק במקרה אחד הופיע אותו מוצר בשתי הרשימות - הוא הצליח והיה למוצר הנבחר ב"מארי קלייר" אך נותר כמועמד ב"מאדאם פיגארו".

בנבחרי "מאדאם פיגארו" המייקאפ החדיש של גרלן "לינז'רי דה פו"; המסקרית "וולום אפ'ה פ'ו סיל נואר רדיקל" (איב סן לורן); הסרום החדשני "קפצ'ר טוטאל ואן אסנשל", (דיור); קרם העיניים "לה סואן נואר ייה" ז'יוונשי; מוצר החיטוב "סלימיסים 360" (לנקום); תכשיר ההגנה משמש "סופר אקרן סולייר לפנים" עם מקדם הגנה מס' 50 (סיסלי); הבושם הנבחר לנשים הוא "בלנסייגה פאריס"; הבושם הנבחר לגברים הוא "גריי וטיבר" (טום פורד); מוצר הטיפוח הנבחר לגברים הוא מבית ביותרם שכבר לא משווק בארץ; המוצר "הפולחני" הנבחר הוא הבושם העל-זמני "או דינמיזנט" (קלרינס).

בנבחרי "מארי קלייר": תכשיר המייקאפ "טן מיראקל" (לנקום); התמצית להבהרת העור וחידושו "איוון בטר קליניקל" (קליניק); התמצית הממריצה "סרום ז'נס אביי רויאל" (גרלן); הקרם "סבליים אנרג'י" (רוק). פרס ה"אתיקה" החדש הוענק ליצרנית האיפור מאק בזכות פעילות הצדקה שלה.

כתבות מומלצות

לואיס המילטון

מרצדס ייצרה מכונית ש"קופצת כמו קנגורו". גם המילטון סובל

מדפי ממתקים בסופר

כיף כף מטורקיה ופתי בר מפולין: החברות שמוכרות כחול לבן מחו"ל

אלי מזרחי, קפה מזרחי. העסק נפתח בשיא תקופת הפיגועים בעיר

אלי מזרחי, האיש ששינה את שוק מחנה יהודה, מת בגיל 71

מתוך תחקיר CNN. האמת מגיעה לאבו עאקלה

אני מאוד רוצה לדעת אם המדינה שלי רצחה עיתונאית. אתם לא?

הפגנה של חיילים משוחררים מול הכנסת, לפני עשרה ימים

שני החוליים הכי ממאירים של החברה הישראלית בחוק אחד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"