חודש הסכם שיתוף הפעולה התרבותי בין ישראל לפולין

"בפולין קיים עניין רב בתרבות יהודית וכפועל יוצא בתרבות הישראלית", אמרה השר לימור לבנת

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

שרת התרבות והספורט לימור לבנת נועדה ביום חמישי עם סגן שר התרבות הפולני, מר פיוטר זוקובסקי, ודנה עמו בשיתוף הפעולה בתחומי התרבות. בפגישתם דנו השניים גם בסוגיית הרגולציה בשוק הספרים בפולין ובישראל.

השרה, שלקחה על עצמה להוביל את החוק להגנת הספרות והסופרים, התעניינה במצב שוק הספרים הפולני. סגן השר הפולני אמר כי מצבם של היוצרים והסופרים במדינתו אינו טוב כמו גם במדינות רבות אחרות באירופה. הוא הוסיף כי בדומה לישראל, גם בפולין בוחנים בימים אלה את תחום הרגולציה בשוק הספרים על מנת לאפשר לסופרים וליוצרים לחיות בכבוד.

בפגישתם דנו השניים בהמשך שיתופי הפעולה בתחומי התרבות, בהמשך להסכם שיתופי הפעולה שנחתם בשנת 91'. במקביל נחתמו בין נציגי שתי המדינות הסכמי תוכנית הפעילות עד לשנת 2013. השרה לבנת אמרה כי מדי שנה נערכים בפולין כ-80 אירועי תרבות שכוללים אלמנטים ישראליים.

"בפולין קיים עניין רב בתרבות יהודית וכפועל יוצא בתרבות הישראלית. אנו בממשלות צריכים לוודא שלאמנים יש את החופש המוחלט והאוטונומיה ליצור. זה מה שמאחד בין שתי המדינות שלנו שמושתתות על ערכי הדמוקרטיה. כולנו רואים מה קורה בימים אלו במדינות השכנות לישראל כשהאזרחים יוצאים למאבק להשגת החופש וחירות היצירה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ