ערוץ 1 - המקום היחידי שבו עדיין מתרגשים מהאירוויזיון

הסדרה הנוסטלגית על הקדם "ובמקום הראשון" מזכירה כי הנכס הגדול של ערוץ 1 הוא הארכיון המפואר

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

להוציא כמה מועדוני גייז ומרכזי פעילות לקשישים, המקום היחידי שבו עדיין מצליח האירוויזיון לעורר התרגשות הוא ערוץ 1. ואם האירוויזיון, תחרות שירים גרועים הנמסרים על ידי אמנים קאמפיים בבגדים מכוערים, סובל מפיחות במעמדו, הרי שתחרות הקדם אירוויזיון נהפכה ללא רלוונטית עם הפרמננט של שרי רז.

כל אלה לא יפריעו גם לצופה בעל לב האבן לזמזם בנוסטלגיה מול המסך כשהשירים ששמע בילדותו באותה תחרות ממש משודרים. על המתח הזה, כנראה, בנו קברניטי רוממה כשיצרו את "ובמקום הראשון" - סדרה נוסטלגית על הקדם.

הסדרה, שמנחה מוקי (דני ניב) מנסה לעשות מהלך רחב יותר מהתחום שממנו היא שואבת. בדומה ל"אנשי המכירות" שמשודרת בערוץ 8 ומספרת, דרך התפתחותו של ענף הפרסום המקומי, מה שקרה לחברה הצרכנית הישראלית, מנסה הסדרה לשקף דבר מה גדול יותר. משתתפים בה, פרט למוקי ולאמנים שבלטו בכל עשור, גם עיתונאי התרבות המתבקשים, איש אקדמיה וברוריה אבידן בריר.

התוצאה היא סדרה על שירים גרועים וכו', שמנסה לספר על התהפוכות והתמורות החברתיות-אזרחיות באותן שנים. זה לא תמיד עובד. לפעמים זה נראה מעט תלוש או מאולץ (נתן דטנר מספר על "הופה הולה" וקופץ למלחמת לבנון וחוסר הנחת שחש בהופעה מול חיילים בווילה מפוארת), אבל עדיין מדובר בטלוויזיה מבדרת. הנכס הגדול של ערוץ 1 הוא הארכיון המפואר, וזה מטיח אמיתות קשות ומעוררות הלם, בעיקר על בחירות אופנתיות וכוריאוגרפיות מפוקפקות.

הערב ישדר הערוץ את הפרק השלישי (מתוך ארבעה) בסדרה, שיוקדש לשנות ה-90. ישראל אופטימית ומשוכנעת שהשלום מעבר לפינה וכי היא מדינה ככל המדינות, שיכולה לשלוח נציגה כדנה אינטרנשיונל לתחרות.

"ובמקום הראשון". ערוץ 1, 20:30

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ