רק 40 אנשים ליוו אתמול את נתיבה בן יהודה למנוחות ביישוב כליל

בהלוויה צנועה במיוחד, שהתקיימה על גבעה המשקיפה לנוף גלילי מרהיב ביישוב כליל, הובאה למנוחות נתיבה בן יהודה

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי

בהלוויה צנועה במיוחד, שהתקיימה על גבעה המשקיפה לנוף גלילי מרהיב ביישוב כליל, בנוכחות עשרות בודדות של חברים ובני משפחה, הובאה אתמול למנוחות הסופרת ושדרנית הרדיו נתיבה בן יהודה. בלוויה נכחו עיתונאים, שדרנים ומפיקים מרשות השידור שעבדו במשך שנים עם בן יהודה, חברים של בתה עמל, ופעילים מפרויקט "זמרשת" - פרויקט חירום להצלת הזמר העברי המוקדם.

"בזכות נתיבה הכרנו תקופה שלמה באופן חי, לא דרך ספרי ההיסטוריה, אלא דרך השירים. נתיבה חיברה אותנו ועוד המוני צעירים למקום שבו אנחנו נמצאים וחיים באופן ישיר ובלתי אמצעי, וכל כך כל כך אוהב ואמיתי. אין ספק שנתיבה סימנה לנו את הדרך להמשך", אמרה גלי מזמרשת. מנחם ויזל, מאזין קבוע, תושב רמת חן, הגיע במיוחד להלוויה: "לאורך השנים האזנתי לנתיבה ותמיד דיברתי בתוכנית שלה. היא היתה אשה מיוחדת במינה ואני חושב שאם ההלוויה היתה מתקיימת בירקון או בקרית שאול, אלפים היו מגיעים ללוות אותה בדרכה האחרונה". בני נחשון, שהכיר את נתיבה עוד מימי הפלמ"ח, סיפר: "היא היתה מאוד אנושית, תמיד אהבה את הארץ והמולדת. במשך שנים ארוכות האזנתי לדבריה ולשירים שהיא השמיעה".

בן יהודה, בתו של ד"ר ברוך בן יהודה - מנהל הגימנסיה הרצליה, הלכה שלשום לעולמה בגיל 82. היא שירתה בחטיבת יפתח של הפלמ"ח והייתה מהנשים היחידות שעברו קורס חבלה וקורסי פיקוד של הפלמ"ח. באורח סמלי, התגוררה בעשרות השנים האחרונות ברחוב הפלמ"ח בירושלים.

היא היתה ידועה בסגנונה המחוספס ובאהבתה למולדת, אותה האדירה בתוכניות הרדיו שלה. בן יהודה הגישה ברשת ב' של קול ישראל במשך 14 שנים את תוכניתה הלילית "נתיבה מדברת ומקשיבה", תוכנית שזכתה להאזנה רבה. לפני כשלוש שנים עברה לשדר את התוכנית ברשת ג'. היא חיברה יותר מ-20 ספרים, העוסקים בין היתר בשפה ובזמר העברי, והמוכר שבהם הוא המילון העולמי לעברית מדוברת שכתבה יחד עם דן בן אמוץ.

במותה הותירה אחריה בת וארבעה נכדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ