צ'ארלי וחצי: מה עובר על צ'ארלי שין?

ההתבטאויות של צ'ארלי שין נגד יוצרי "שני גברים וחצי" הובילו להפסקת צילומי הסדרה המצליחה ביותר על המסך האמריקאי, אבל מופע האימים של השחקן רק החל

רותה קופפר
אחוזת צפייה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר
אחוזת צפייה

צ'ארלי שין, כוכב הסיטקום "שני גברים וחצי", מעלה השבוע מעין תוכנית ריאליטי משלו. אלא שבניגוד לרוב תוכניות הריאליטי, כאן שום דבר לא עוות בעריכה - העיוות כולו שלו. מעלליו של שין הגיעו לכותרות הראשיות של כל האתרים ועיתוני הבידור והטלוויזיה האמריקאיים השבוע. באחד מהם, "זאפ-2-איט", אף העלו חידון היתולי - "מי אמר את הדברים הבאים: מועמר קדאפי או צ'ארלי שין?"

שין לא נח לרגע מיום חמישי שעבר, אז הוחלט להפסיק את הפקת הסדרה המצליחה באמצע עונתה השמינית. ההחלטה התקבלה אחרי ששין - שנשלח לגמילה מסמים ומאלכוהול - השתלח ביוצרי הסדרה. שני ראיונות מוקלטים שלו שודרו בתוכניות הבוקר ברשת אן-בי-סי ואי-בי-סי (הוא לא התראיין מן הסתם לרשת המשדרת את תוכניתו, סי-בי-אס). אחר כך התראיין לתוכנית בת שעה באתר הרכילות ההוליוודי טי-אם-זי.

בראיונות אמר השחקן, בן 45, כי יתבע את רשת סי-בי-אס ואת אולפני וורנר, המפיקים את הסדרה, על סך 1.2 מיליון דולר לכל אחד משמונת הפרקים שנותרו לפי החוזה שלו עד סוף העונה. "תבוסה היא לא אופציה", הוסיף. בתוכנית "הלילה עם פיירס מורגן" בסי-אן-אן אמר, כי נציגי האולפנים והרשת לא יצרו אתו קשר מאז שהוחלט על הפסקת ההפקה - אך הוא "מפציר בהם לעשות זאת". אולפני וורנר אישרו כי קיבלו "התכתבות משפטית" ממחנה שין.

"אין כאן הפרת חוזה, בסך הכל הבעתי דעה; התיקון הראשון לחוקה לצדי", אמר שין בתוכנית רדיו. הדעה שהביע כללה השמצות בשתי תוכניות רדיו ביום חמישי שעבר. באחת אמר שהיוצרים, צ'אק לור ולי אהרונסון, הם "צמד נאצים מדרגה ראשונה וצבועים". בתוכנית רדיו אחרת אמר על לור - שאותו התעקש לכנות בשמו היהודי חיים לוין - שהוא "ליצן" ו"תולעת" ואיחל לו "רק כאב בהמשך דרכו".

בעקבות ההתבטאויות (ורשימה ארוכה של צרות שקדמה להם, ראו מסגרת) הודיעו וורנר וסי-בי-אס כי הם מפסיקים את הפקת העונה השמינית של הסיטקום המצליח ביותר על המסך האמריקאי. אברהם פוקסמן, מנהל הליגה נגד השמצה, אמר ל"הוליווד ריפורטר", כי "העובדה ששין השתמש בשמו היהודי של מפיק הטלוויזיה צ'אק לור במתקפת הכעס נגדו, מעוררת את הרושם שאחת מהסיבות שהשחקן לא אוהב את לור היא יהדותו. השימוש בשם הוא מוזר במקרה הטוב וגובל באנטישמיות במקרה הרע".

שין דחה את הטענה והסביר לאתר טי-אם-זי שקרא ללור "בשמו האמיתי, כי רציתי להתייחס לאדם עצמו ולא לפרסונה השקרית שלו". בראיון לאי-בי-סי התנצל על השימוש בשם היהודי. בהזדמנות זו הצהיר שהוא נקי מסמים ומאלכוהול, וניצל את הבמה להשמיץ את קבוצות "אלכוהוליסטים אנונימיים". "אלה נועדו לאנשים רגילים. אנשים שאינם מיוחדים, אנשים שאין להם דם של נמר או ד-נ-א של אדוניס".

הליגה נגד השמצה לא היתה היחידה שהגיבה בשלילה לדבריו. מנחי תוכניות אירוח ליליות ומפורסמים רבים עקצו ולעגו לו על המסך ובחשבונות הטוויטר שלהם. הקומיקאית שרה סילברמן כתבה: "אם הייתי מסתובבת כל הזמן עם כוכבניות פורנו בנות 20, גם אני הייתי חושבת שאני גאונה", בעקבות ההודעה של שין כי "נגמל לבד" מההתמכרותו לסמים ולאלכוהול. כתבה זואי דשאנל: "התעלומה נפתרה. עכשיו ברור מי הוא חצי הגבר ב'שני גברים וחצי'", ודניס לירי צייץ באקטואליות, "זה רק אני? או שצ'ארלי שין מתחיל להישמע כמו מועמר קדאפי?".

השחקן ג'ון סטיימוס הזים את השמועה שלפיה הוא עתיד להחליף את שין בסיטקום הפופולרי, אם תצולם עונה חדשה. "מה שנכון הוא שמרטין שין ביקש שאחליף את צ'ארלי כבנו", אמר. שין האב, אגב, מיואש כנראה ממצב בנו (בשנה שעברה השווה את ההתמכרות שלו למחלת הסרטן), ולא יצר אתו קשר מאז פרוץ השערוריה. בנו טוען שזה משום שהוא בחו"ל.

גם שאר שחקני הסדרה לא יצרו אתו קשר, אך שלא במפתיע הבמאי-שחקן מל גיבסון צילצל לנחמו, וכמוהו עשה גם השחקן שון פן. "מל היה נפלא. לא היו לו עצות. הוא רק אמר שהוא חשב שאשמח לשמוע קול ידידותי", סיפר שין לאי-בי-סי.

עוד דווח כי שין כותב ספר על המאורעות האחרונים, "כשהצחוק פסק" (שם זמני), שיתאר בפרטי פרטים את הנעשה מאחורי הקלעים בשמונה שנות הפקת הסדרה. שין דורש סכום התחלתי של 10 מיליון דולר על הזכויות לפרסום הספר, שטרם נכתב. אם תהיה עונה תשיעית לסדרה, שין אמר שישקול לשוב ולשחק בה, "בתנאי שלור לא יהיה מעורב בה".

"אף שהסאגה של שין נהפכה לזבל לצהובונים, המלווה בהשערות על מצבו הנפשי והשימוש שלו בסמים", נכתב בעיתון "וראייטי", "השורה התחתונה היא שההפסדים הכספיים הכרוכים בהפסקת הסדרה עצומים - מאות מיליוני דולר לפחות".

בראיון לאן-בי-סי אמר שין כי הוא מוכן לחזור לעבוד בתוכנית, אך בתשלום גבוה בהרבה - כ-3 מיליון דולר לפרק. בהתחשב בכך שבאולפני וורנר הוצבו שומרים כדי למנוע את כניסתו של השחקן, לא נראה כי מישהו שוקל את הצעתו הקוסמת. אך מומחים שהתראיינו לאתרי אינטרנט סבורים כי האולפנים יגיעו לבסוף לפשרה עם שין על החוזה. בינתיים האולפנים נענו לדרישתו של לור והבטיחו לשלם לכ-100 אנשי הצוות של "שני גברים וחצי" משכורת על ארבעת הפרקים שטרם צולמו.

בראיונות הודה שין כי השתמש בסמים ובאלכוהול, בגלל חוסר שינה וכאבים בגלל בקע שממנו סבל. במקביל הזכיר כי "שני גברים וחצי" נוצרה בהשראת התנהגותו הידועה לשמצה. הדבר היחיד שהכחיש הוא שהיכה נשים. "מעולם לא היכיתי אשה. נשים צריך לחבק ולעטוף", אמר.

היסטוריה של אלימות

צ'אק לור (שיצר גם את "המפץ הגדול" המצליחה) סיפר לא פעם כי אכן יצר את הסדרה סביב אישיותו השנויה במחלוקת של שין, וכתב את "שני גברים וחצי" מתוך מחשבה עליו. אי אפשר להתעלם מהצביעות ביחס של הוליווד והעיתונות המסקרת אותה אל השחקן. רבות ממעידותיו, אפילו האלימות ביותר, נתפשו עד לאחרונה כאנקדוטות שובביות. להלן כמה מהן:

* ב-1990 ירה בידה של חברתו, השחקנית קלי פרסטון, וסיפק לכך הסבר תמוה (הוא הכניס אקדח לכיסו, כי חשב שיש פורץ בבית. למחרת חברתו הזיזה את בגדיו ונורתה בטעות). זמן קצר אחר כך נפרדו.

* לאחר חמש שנים הודה כי היה אחד הלקוחות של המאדאם של הוליווד, היילי פלייס. השחקן, שרוצה רק "לחבק ולעטוף" נשים, שילם תמורת יחסי מין לא פחות מ-50 אלף דולר. סכום נמוך בהרבה - 2,800 דולר - שילם בהוראת בית המשפט ב-1996, לאחר שהורשע כי הטיח את חברתו, שחקנית הפורנו בריטאני אשלאנד, ברצפה ופצע אותה.

* בתביעת הגירושים של השחקנית דניס ריצ'ארדס משין, ב-2006, נטען שהוא מכור לפורנוגרפיה, מהמר כפייתי, משתמש בזונות, רוצה להחזיק נשק בסלון והעלה צילומים מוצנעים שלו לאינטרנט. שין הכחיש הכל.

* ב-2009 התנגש במכונית המרצדס שלו ברכוש פרטי.

* בשנה שעברה אשתו בורק מול צילצלה מבועתת למשטרה לאחר שאיים עליה בסכין בעת חופשת חג מולד באספן. השחקן נשלח לכלא של אתר הסקי. גם הפעם הקשר הסתיים בגירושים.

* באוקטובר 2010 פתח במתקפה אלימה במלון יוקרתי בניו יורק נגד גרושתו דניס ריצ'ארדס ושחקנית פורנו ששהתה עמו. בהמשך טענה השחקנית כי לא שילם לה את הסכום שנקבע, 3,500 דולר.

* בינואר 2011 הוחש לבית החולים בשל כאבים עזים בבטנו. הכאבים נבעו לכאורה מפציעה ובקע שממנו סבל בעבר. אתר טי-אם-זי דיווח כי ערב קודם לכן הזמין "מזוודה מלאה קוקאין" לביתו בלוס אנג'לס. כל הלילה חגג עם שחקניות פורנו למכביר, עד שהשכנים הזמינו משטרה. בעקבות התקרית הסכים לעבור גמילה, אך נגמל בו מההחלטה. באתר ראדאר-אונליין שאל: "בן אדם לא יכול לעשות חיים וגם לעשות את עבודתו כראוי?". כעת החליטו יוצרי הסדרה כי התשובה לשאלה שלילית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יצחק לבני, 2016

מדובר בכישרון מפתיע של סופר גדול. זה הספר שאני הייתי רוצה לכתוב

נעה ודוד שיסל. בזכות הסרט צבי בהחלט מאוד נוכח

"שואלים אם יש קשר לשיסל. אני אומר שאני הבן שלו, וישר עולה חיוך"

ויטמינים ותוספים בחנות פארם

כן, מדובר בסוג של אובססיה. זו רשימת תוספי המזון שאני לוקחת

אלן קאמינג ב"החבר הגאון שלי מהתיכון". כל זיכרון ילדות מחייב בדיקת עובדות

מרענן לראות טאץ' קומי בז'אנר שלא מצטיין בחוש הומור

סופה בחצי הכדור הדרומי

מחקר: התחזקות סופות שמדענים חזו ל-2080 מתממשת כעת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"