מה מורחות לעצמן מנתחות פלסטיות?

רשימת הטיפולים שעוברות דרמטולוגיות ומנתחות פלסטיות, איפור רומנטי וכמה מבצעים חדשים

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

רופאים לא אוהבים שאלות אישיות, אך שאלה אישית מתבקשת לא פעם למראה פניה של רופאת עור או מנתחת פלסטית. השבועון הצרפתי "אל" עשה את השירות הזה למען רבות והציג שאלה מפורטת לתריסר רופאות: מה גילך, באילו קרמים את משתמשת ואילו טיפולים "אסתטיים" (הכוונה להזרקות וניתוחים) עברת?

בהנחה שכולן - מזוהות בשמן, לצד תמונה קטנה - אמרו אמת ואת כל האמת, התשובות די מפתיעות: הן אינן משתמשות ב"שמות הגדולים" של הקוסמטיקה, מעדיפות תכשירים לא יקרים, לא בהכרח טבעיים; קצתן מעדיפות תכשירים של יצרניות משובחות שמוצריהן אינם מופצים ברשתות גדולות ואינם מגובים במערך פרסומי נרחב. כולן מזריקות לעצמן בוטוקס ומסתייעות בטיפולים משלימים קבועים - מפילינג וזריקות מילוי ועד טיפולי "המרצה" וניתוחים פלסטיים.

דרמטולוגית צרפתייה בת 47 מדגישה את הצורך להגנה משמש בכל ימות השנה ומשתמשת בתכשיר של "ביודרמה" נגד כתמים שמעליו היא מושחת קרם הזנה שמרקמו נבחר על פי מצב עורה בעונה הנתונה - בדרך כלל בוחרת בין "רדרמיק פלוס" הסמיך של לה רוש פוזה או "סרנאז'" (אוון) שמרקמו קל יותר, ומקפידה להוסיף סרום תואם מתחת לקרם. כשלוש פעמים בשבוע משתמשת בערב בתכשיר המכיל חומצות אלפא-הידרוקסיות. לדבריה, מגיל 40 מקבלת זריקות חומצה היאלורונית בחלק התחתון של הפנים, ומזריקה לעצמה בוטוקס בחלק העליון של הפנים מדי שבעה חודשים.

מנתחת פלסטית שווייצית, בת 46, מעדיפה תכשירי לחות - בבוקר סרום ואחר כך קרם פנים וצוואר, ג'ל סביב העיניים. היא מחליפה תכשירים בהתאם לעונה, בחורף מסתייעת במרכיבים כחומצה היאלורונית ושמן ארגאן, בקיץ ויטמין C ואז משתמשת מעליו לסירוגין ב"אלואז'" (אוון) או בקרם אמריקאי "אין אנד אאוט". לדבריה, רק באחרונה החלה לפקוד מכוני יופי לניקוי העור; פילינג אחת לשנה. היא מזריקה לעצמה בוטוקס זה 12 שנה, בתחילה פעמיים בשנה ועכשיו שלוש; לפני שנתיים קיבלה זריקות של חומצה היאלורונית ליד הנחיריים כדי לצמצם את הופעת הקמטים וזה עלה יפה מאוד. ממש באחרונה ביצעה ניתוח מתיחת פנים וצוואר.

מנתחת פלסטית אמריקאית, בת 40, משתמשת במוצרים שמכילים הידרוקינין כדי להלבין את עורה שהושפע מהשמש הקופחת במיאמי, בילדותה. מאז גיל 29 משתמשת בבוטוקס. הטיפול החביב עליה ביותר הוא זריקות "סקולפטרה", חומצה פולי-לקטית, טיפול שמוסיף נפח לפנים, ממצק ומעצב מחדש את מתאר הפנים ומחזיק מעמד שלוש שנים. בנוסף, מקבלת זריקות חומצה היאלורונית (מתוצרת ז'ובדרם).

דרמטולוגית צרפתייה בת 56 מושחת בבוקר סרום ויטמין C (מתוצרת סקינסאוטיקלס) ומעליו קרם נגד התחמצנות העור כמו "ניאובדיול", ובערב "רטינול HA" (שניהם מתוצרת וישי), ובנוסף טיפולי בוטוקס והזרקות של חומצה היאלורונית ופעם בחודש פילינג בחומצה גליקולית.

דרמטולוגית צרפתיה בת 51 מושחת מדי בוקר קרם לחות המכיל ויטמין C, "רדרמיק פלוס" (לה רוש פוזה), ובקיץ מעליו תכשיר הגנה מקרינה בעל מקדם מס' 30. מדי לילה מושחת פניה בחומצה המכילה ויטמין A שבה היא משתמשת זה 15 שנה. בסופו של כל קיץ היא עושה טיפול יסודי יותר בחומצות פירות, "להחזיר את הבוהק לעורי". נזהרת לא להגזים - "דווקא מי שיש לו גישה לכל צריך להיזהר מפיתויים ולא להזריק מדי ארבעה ימים" - אבל היא מזריקה לעצמה בוטוקס במצח ובין הגבות.

הדרמטולוגית ליסה איירן, יפהפייה שמעורה בחברה הניו-יורקית ופניה מופיעים לא מעט ב"ווג" האמריקאי, היא היחידה שלא ציינה את גילה (מדגיש "אל"). לדבריה היא משתמשת ב"אקטיף פור" של רוק להמרצת התחדשותו של העור. מדי שנה מקבלת טיפול למיצוק תווי הפנים ובנוסף זריקות "סקולפטרה" כדי שהלחיים לא יתקמטו, וכן זריקות של חומצה היאלורונית לשמר את הנפח לאורך הלסת, וגם זריקות בוטוקס למחיקת קמטי המצח שלוש פעמים בשנה. כדי להאחיד את גון העור היא מסתייעת בפילינג.

שלווה אביבית

האיפור הרומנטי, כפי שמגדירה ג'ייד את האוסף המכונה "איידיליק רומנס", בולט דווקא בטונים השלווים שלו - גוני בז', קאמל, משמש וחום בהיר - מול הדרמטיות של העיניים המעושנות והצלליות העזות שהופיעו במהלך החורף. ברביעיית הצלליות מס' 26 צבעים קלאסיים שחומים-זהובים בהירים (110 שקל), השפתון מס' 195 "ניוד שיר" (100 שקל) או גלוס מס' 154 (90 שקל), שניהם בבז' טבעי ענוג וכולם מתאימים לכל שעה משעות היום. תמיד אפשר לשדרג את המראה הזה על ידי הדגשת השפתיים בשפתון ורוד זוהר, אדום-עז או סגול. באוסף גם לכה בצבע בז' בהיר (50 שקל).

בימים יבשים וקרירים - חרף השמש החזקה - רצוי להקפיד על לחלוח רציף. תכשיר הלחות המוצלח של וישי, "אקווליה תרמל", מיוצר עתה בגרסה שאין בה מרכיבי שימור, אותם פרבנים המעוררים רגישות בעורן של רבות. בהיצע קרם לחות לעור הסובל מיובש קל וקרם לחות לעור יבש ממש. נסיינית (בסביבות גיל 50) שיבחה את התכשיר השני: "הרגשתי נעימות בעור מבוקר עד ערב". נסיינית צעירה ממנה בעשור אוהבת לשטוף את הפנים בשובה מהעבודה, להניח עליהם לחות - ללא תכשיר מייקאפ - ו"האקווליה הזה מסדר אותי עד השינה". בת גילה שניסתה את התכשיר הקל דיווחה שהלחות היתה מימית מדי, לא נספגה היטב וכי הניחוח שנוסף ללחות דומיננטי מדי. 40 מ"ל - 120 שקל.

בסדרת "סקסס פיוצ'ר" (גרלן) לבנות 40 ויותר, קרם יום חדש, "ריץ' דיי קר": עשיר אך לא כבד, ממצק אך לא צמיג, נספג היטב, מכיל מסנן קרינה עם מקדם הגנה מס' 15. נסיינית המדור (55 פלוס) מרוצה מאוד ממידת הלחלוח של התכשיר. היצרנית מציינת כי הקרם מחולל הפחתה משמעותית בקמטים, לצד השפעה "דרמטית" על מיצוק העור וגמישותו. מקץ שבועיים הנסיינית סבורה כי שיפור זה עדיין לא הסתמן, אך בדעתה להתמיד בשימוש מכיוון ש"זהו קרם מצוין ליום, ואם במשך הזמן ישפר את מראה העור כמובטח זה יהיה ממש בונוס". 50 מ"ל - 800 שקל. *

בשמים חדשים

לנשים:

* "ואניטס" (ורסאצ'ה) הוא ניחוח פרחוני-מתובלן, והשילוב של פרזיה ולימון, פולי קפה וארז מפיק בושם ארומטי שאין בו מתיקות. הבקבוק עוצב בהידור מאופק, שילוב של זכוכית ומתכת מוזהבת עם עיטור של עלה קיסוס. או-דה-פרפם, 50 מ"ל - 530 שקל, 100 מ"ל - 700 שקל.

* "וייט סול" (טד לפידוס) הוא הגרסה לנשים של הבושם "בלק סול" משל אותה היצרנית. במרכיבי הניחוח הדרים, פירות כאפרסקים, צימוקים ושזיפים שחורים, ותבלינים בשפע - החל בזעפרן, ענבר ופולי קפה וכלה בשרף. הבקבוק לבן ובראשו אבן מבריקה, מתוצרת סווארובסקי. בתקופת ההשקה במבצע: או-דה-פרפם, 30 מ"ל- 180 שקל (במקום 330 שקל); 50 מ"ל - 240 שקל (במקום 450 שקל); 100 מ"ל - 300 שקל (במקום 590 שקל).

* "טיז" (פאריס הילטון), ניחוח צעיר, מתקתק-פרחוני-פירותי שבמרכיביו אפרסקים, תפוז מריר, יסמין וכן ענבר זהוב. הבקבוק עשוי זכוכית סגולה מדורגת. בתקופת ההשקה במבצע: או-דה-טואלט, 50 מ"ל - 240 שקל (במקום 450 שקל); 100 מ"ל - 300 שקל (במקום 590 שקל).

* "אסנס או דה מאסק" (נרסיסו רודריגז) נועד למי שמעדיפות ניחוח מתובלן שאינו שתלטן. נוסף על המושק הלבן מופיעים בתערובת הריח גם תמציות הדרים ואיריס. זוהי גירסה מתונה של הריח החביב על המעצב, ועל כך גם מרמזת המלה "או" בשמו של הבושם. או-דה-טואלט בתרסיס, 75 מ"ל - 485 שקל, 125 מ"ל - 658 שקל.

לגברים:

* "אורנג' מן" (בוס) הוא בן זוגו של הבושם "אורנג'" לנשים ובמרכיבי הריח תפוחים, עץ טרופי, שרף, וניל ולבונה. הניחוח מרענן, ועשוי להנעים גם לנשים שמעדיפות ריח גברי לא-מתוק. האריזה שחומה עם פס כתום, הבקבוק מעוצב כריבועים מזכוכית שקופה הנאחזים במסגרת כסופה. 60 מ"ל - 230 שקל, 100 מ"ל - 280 שקל.

מבצעים

כל מוצרי הטיפוח לפנים מתוצרת גארנייה נמכרים בהנחה בת 40% עד סוף החודש, ואילו תכשירי "אולטרה ליפט", סדרה לנשים בגיל 40 ויותר, נמכרים בהנחה גדולה עוד יותר - 85 שקל לאלה שמחירם הרגיל 170, או 80 שקל במקום 160 שקל. להשיג ברשת אפריל, במשביר, סופרפארם, ניו פארם, וכן H&O ובפרפומריות.

המסקרית המוצלחת "פולסיס בלק דרמה" (מייבלין) נמכרת ב-60 שקל (במקום 110) עד סוף החודש או גמר המלאי ברשתות ניו פארם, המשביר, H&O, שופרסל ומגה.

כתבות מומלצות

בילי ג'ו ארמסטרונג בהופעה. "יש יותר מדי טמטום בעולם"

סולן גרין דיי אחרי פסיקת ההפלות: "מוותר על האזרחות האמריקאית"

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

כריך "אומלט אנד צ'יז" של "סלין פרייטאג בייגל"

קשה להבחין בדוכן הזה, שמצליח להוסיף רוח כל כך נדרשת לשינקין

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

יאיר לפיד בלשכתו בתל-אביב. צעירים וימנים מתונים במרכז הקמפיין

מול מכונת הרעל של נתניהו, זה מה שלפיד צריך לעשות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ