פרויקט מגורים ונופש בתכנון האדריכל משה ספדיה ייבנה בסין

נועם דביר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נועם דביר

בעיר צ'ינוואנגדאו בסין החלה בנייתו של פרויקט מגורים ונופש חדש בתכנונו של האדריכל הישראלי-קנדי משה ספדיה. הפרויקט נקרא "גולדן דרים ביי" והוא יכלול 20 בנייני מגורים בגובה 15 קומות, שמחוברים זה לזה בטיילת. יהיו בו כ-2,200 דירות ושטחים ציבוריים נרחבים שישתרעו בין הבניינים ועל הגגות.

הפרויקט בסין הוא פיתוח של פרויקט הביטאט המיתולוגי שספדיה תיכנן כסטודנט לתערוכת אקספו שהתקיימה בשנת 1967 במונטריאול. בהביטאט הצליח ספדיה ליצור טיפוס חדש של מבנה מגורים שנראה כמו כפר אנכי המורכב מיחידות מגורים מתועשות. המבנה העניק לספדיה תהילת עולם וסלל במידה רבה את המשך דרכו המקצועית.

בשנתיים האחרונות נעשה במשרדו של ספדיה מחקר נרחב על הביטאט, בניסיון להעניק לו פרשנות עדכנית. הפרויקט בסין הוא אחד מהתוצרים הסופיים.

"גולדן דרים ביי" מבקש ליצור קהילה עירונית חדשה, שבה לחלק ניכר מהדירות יש מרפסות פרטיות או גישה לשטחים ציבוריים. המערך של 20 הבניינים פותח "חלונות" ביניהם, המאפשרים זרימה של אוויר וחדירה של אור טבעי לכל הדירות. בקומת הקרקע ישתרע פארק ציבורי בין הפתחים התחתונים. בו ימוקמו בריכות שחייה, מגרשי ספורט ואזורי מסחר. לאורך החוף הצמוד מתוכננים להיבנות טיילת רחבה ובתי נופש פרטיים.

עלות הפרויקט 5.5 מיליארד דולרים. ספדיה אישר את פרטי הידיעה ומסר כי עבודות הבנייה באתר כבר החלו לפני כמה שבועות. הפרויקט צפוי להיפתח ב-2014.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ