קורטני לאב תשלם 430 אלף דולר פיצויים למעצבת שאותה כינתה "שקרנית וגנבת"

תביעת הדיבה הראשונה בטוויטר

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתמר זהר
איתמר זהר

הזמרת קורטני לאב תיאלץ לשלם 430 אלף דולר למעצבת האופנה דון סימורנגקיר, כחלק מעסקת טיעון שנחתמה בשבוע שעבר. מעצבת האופנה תבעה בחודש מארס 2009 את הזמרת על הוצאת דיבה, לאחר שלאב כתבה עליה בטוויטר כי היא "שקרנית וגנבת".

המעצבת טענה שלאב ביקשה ממנה ליצור למענה בגדים מחומרי וינטג' שהיו ברשות הזמרת. כשהמעצבת ביקשה תשלום על עבודתה, נרתעה לאב מהמחיר שבו נקבה. סימורנגקיר מצדה סירבה להשיב ללאב את חומרי הגלם, לפי מסמך שהגישו עורכי דינה של לאב. הזמרת כינתה את המעצבת שקרנית וגנבת - ונתבעה. לאב ועורכי דינה ניסו לבטל את כתב התביעה בטענה שמדובר בפגיעה בחופש הדיבור. עורך דינה של סימורנגקיר, בריאן פרידמן, טען כי עסקיה נפגעו מהתבטאויותיה הפומביות של לאב בטוויטר. "אני סבור שמי שמשתמש בצורת התקשורת הזאת תמיד יגיד בסופו של דבר משהו שיסבך אותו בצרות", אמר פרידמן.

לאב, אלמנתו של סולן להקת נירוונה, קורט קוביין, שנודעה באמירותיה השנויות במחלוקת, טענה אז בתגובה שהיא רק הביעה את דעתה. עם זאת היא נאלצה להסכים בסופו של דבר לתשלום פיצויים למעצבת, שיתפרס עד שנת 2014. ככל הידוע, זוהי הפעם הראשונה שמוגשת תביעה בגין הוצאת לשון הרע בטוויטר. בשנה האחרונה החלו ידוענים לרסן את ציוציהם באתר בגלל חשש מפני תביעות דומות.

יותר ויותר אנשים משתמשים בטוויטר כדי להשתלח באנשים אחרים, ונוצר צורך לבחון מחדש את חוקי האתיקה הלא ממש קיימים של האתר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ