למרות הביקורת: הממשלה תמשיך לשלוט על מינויים ברשות השידור

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

נוסח סעיף "חוק רשות השידור", שאושר אתמול בדיון משותף לוועדת הכלכלה ולוועדת החינוך, קובע כי הממשלה תמשיך לשלוט ברשות על ידי קביעת המינויים המרכזיים בה. הסעיף אושר חרף הביקורת הקשה לה זכה בעבר, בין היתר מטעם ח"כ איתן כבל וח"כ נחמן שי.

בדיון אושרה הצעת הממשלה בנוגע להרכב ועדת האיתור, שתפקידה להמליץ על מועמדים שיכהנו כחברי מועצת רשות השידור וכן על מועמדים לתפקיד יו"ר הרשות. לפי ההצעה, הממשלה תהיה זו שתמנה את חברי הוועדה, וגם תאשר לאחר מכן את מינוי חברי המועצה.

הממשלה לא הצביעה על הסעיף בחוק שקובע כי תיאסר זיקה פוליטית בין חברי ועדת האיתור לבין שרי הממשלה, וחברי הוועדה ביקשו הסבר מפורט יותר בנוגע להגדרת המונח זיקה.

לפחות שניים מחמשת המקומות של חברי ועדת האיתור יאוישו על ידי נשים, כך לפי הצעתו של יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה הכהן, שהתקבלה על ידי חברי הוועדה המשותפת. שאמה הכהן אף התייחס בדבריו לוועדת טירקל, שחקרה את אירועי המשט, בה לא כיהנה ולו אשה אחת.

נציג האוצר הודיע כי הממשלה שומרת לעצמה את הזכות להגיש הסתייגות למליאה ולבקש כי הנוסח המקורי יהיה זה שיתקבל. יו"ר ועדת החינוך, ח"כ אלכס מילר, הודיע כי הוא מתכוון להגיש רביזיה לסעיף לאחר שבקשתו לכלול עולה חדש בוועדה לא התקבלה, וייתכן שבקשתו תחזור לשולחן הדיונים.

נושא קריטי שלא עלה אתמול לדיון הוא מימון הרפורמה והעלאת האגרה, זאת מכיוון שבדיון הקודם הבהירו חברי ועדת הכלכלה כי לא יאפשרו העלאה של האגרה לצורכי מימון הרפורמה. כפי הנראה, עדיין לא נמצא פתרון לנושא זה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ