יופי | איך יודעים שבא אביב?

תשובות שונות של שלוש יצרניות איפור מובילות

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

"אם החורף כאן הרי שפעמי האביב לא ירחקו" כתב פעם ויליאם וורדסוורת. והאביב אכן משתקף באוספי איפור המיועדים לאביב. האחד, זה של ל'אוקסיטן, ידבר אל ליבן של שוחרות הסביבה והטבע. השני, מתוצרת דיור, "תפור" על המהודרות שלעולם לא יוותרו על האפשרות המרשימה ביותר. השלישי עליז ושמח, שופע צבעים עזים ובו מכוונת יצרנית האיפור מאק אל הנועזות.

ל'אוקסיטן נעדרה משוק האיפור במשך שנים אחדות, והאוסף שנוצר בסימן פריחת התפוז תוכנן היטב ומאפשר לה למקסם את יתרונותיה: כל תכשירי האיפור נטולי פרבנים, המרכיב הטבעי בכל הפיגמנטים מגיע לכדי 98%, ואלה מופקים ממינרלים; תכולת הסיליקון במוצרים צומצמה ל-5% לכל היותר, וכל תכשירי השפתיים נטולי סיליקון. התכשירים נתונים בקופסאות קרטון ובאריזות קרטון שיוצרו מנשורת עצים. באוסף מופיע גם תכשיט: תליון רטרו מעוצב המכיל בתוכו שני גלוסים בצבעים רכים ומולם ראי קטן (170 שקל).

העפרונות לעיניים רב-תכליתיים, ואפשר להשתמש בהם לתיחום העין מבחוץ ומבפנים וכן גם כצללית. הם נוחים למשיחה, לא מתפוררים ונשארים במקומם שעות רבות, אף שהועשרו בחמאת שיי ושעוות דבורים. צבעיהם שחור, חום, אפור-שחום, ירוק-חאקי- 50 שקל האחד.

הצלליות מופיעות בזוגות: ורוד וסגול, תכלת וחום, בז' וחום, זהוב מנצנץ וכסוף מנצנץ; האיכות טובה - 100 שקל לזוג. הגלוסים מתנוצצים באדום, ארגמן, ורוד, נחושת וזהוב - 80 שקל, וצבעי השפתונים הם אדום, חום, ורוד, נחושת ואלמוג - 90 שקל. לסומק שני צבעים, ורוד-ענוג או ורוד-נחושת - 100 שקל.

ברונזר או בוהק זהוב מופיע ככדוריות אבקה בגוני זהב, ברונזה ואפרסק; אפשר לשוות בעזרתו שיזוף זוהר או לשדרג את הסומק. מאבקים את הלחיים והמצח בכרית הפודרה - 170 שקל.

טיין, מעצב האיפור של בית דיור הוא מהאמנים הבולטים בתחומו, ואולי המצטנע היחיד ביניהם. מדי שנה הוא מחדש בווירטואוזיות את המראה של דיור, מצליח לשוות לצבעים בחמישיות הצלליות המפורסמות של היצרנית חזות עדכנית וקלאסית גם יחד.

טיין בחר דווקא באפור כצבע המגדיר של האביב, והסביר כי זהו "צבע האלגנטיות". האפור מופיע כלכה ואפילו כגלוס, בעוד שהשפתיים הוורודות מקרינות עליו רוך. במרכז חמישיית הצלליות "גרי גרי" אפור כהה ונוצץ, ומסביבו אפור בהיר, לבנבן, ושני גוונים של חום-בז'י. בחמישייה "סופט פינק דיזיין" שני אפורים-שחומים ואחד מהם נועד לשמש לתיחום העיניים; לצידם שני ורודים מתנוצצים (יש הבדל של טון אחד בין השניים) וכן לבן בוהק שעל פי המלצת היצרנית ישמש כבסיס. מחיר החמישייה: 325 שקל.

גוני אפור שולטים גם במוצר כוכב של העונה: רביעיית צלליות המונה שלושה גוני אפור ועוד בוהק ורוד נוצץ, המוצעת בגרסה בהירה או כהה. זו פלטה מהודרת הנתונה בכריכת עור שעליה מוטבעת דוגמת המשבצות של הבית ומהצד משתלשלות אותיות כסופות, אלה המרכיבות את שמה של היצרנית - 360 שקל. את כל אלה משלימים עיפרון אפור תוחם - 120 שקל, שפתוני "רוז' דיור" בוורוד-תינוק ואלמוג (185 שקל) וכן גלוס ורוד מסדרת "אדיקט אולטרה גלוס" - 160 שקל.

ההפתעה הגדולה של האוסף תידחה עוד מעט, עד אשר תגיע לכאן המסקרית המסתחררת החדשה "דיורשואו 360". זו משחררת בהצלחה את פרק היד (העמל כל כך בימי מחשב ועכבר אלה) מכיוון שברגע שמצמידים את המברשת של 360 לשורשי הריסים היא מזדחלת בעצמה למעלה ומעצבת את הריסים. מחירה - 230 שקל.

וונדר וומן, האשה הכל יכולה מהקומיקס האמריקאיים היא השראה לאוסף האיפור החדש של מאק, הנושא את שמה, על צבעי האדום והכחול העזים המאפיינים אותה - לא במקרה אלה צבעי הדגל האמריקאי. וכיצד תתאפר האשה הזאת, העשויה ללא חת, אתלטית ולוחמת? היא תעפעף אל העולם בריסים משוחי מסקרית סגולה, ירוקה, כחולה או סתם שחורה שאיכותם מעולה ("אופולש", 100 שקל), או תעדיף ריסים עבותים ומסוגננים שתדביק בידיה האמונות ("לאש 48", 70 שקל).

כל עפעוף יגלה עפעפיים עשויים לתפארה באחת מרביעיות הצלליות האופנתיות, החל ב"ליידי ג'סטיס" המכנסת שלושה כחולים שונים עם כסף בהיר, דרך "דיפאיינס" ובה סגול בורגונדי עם שלושה ורודים ולבסוף "ואליאנט" - שלושה גוני ירוק-ירקרק ועוד זהוב ענוג אחד; הצלליות נתונות בקופסה מאורכת ובה ראי - 250 שקל. צבעי הצלליות באבקה בתפזורת הם פוקסיה וכחול בוהק (110 שקל כל אחד), ואבקת הבוהק "גליטר" מופיעה באוסף הזה בלבן נוצץ ובזהב זוהר (110 שקל כל אחד).

צבעי הסומק הם דואו של אלמוג ואפרסק או של ורוד בוהק וורוד כהה - 140 שקל. בשפתונים מוצעים אדום עז (זהו "ראשן רד", האדום הקלאסי של מאק המופיע זו הפעם במדי וונדר וומן), וכן אפרסק, סגול בוהק וחום-ברונזה (95 שקל). הגלוסים שצוותו לפניה של הגיבורה הם ורוד, אדום, פוקסייה ונחושת, כולם בהירים (100 שקל).

אוסף כזה ודמות כזאת מצדיקים הנפקה מיוחדת של תיקי איפור נאים. אפשר לרכוש תיק אדום או כחול ב-155 שקל, ואילו תיקים זהובים מהם משתלשלת חגורה על מנת שייחגרו סביב המותניים מכילים סט מברשות לעיניים או סט מברשות לפנים, ומחירו של כל אחד 350 שקל. עכשיו מובן מדוע הם צריכים להיות קרובים למותניים. האוסף יימכר במשך חודשיים או עד גמר המלאי.

אצבע הגורל

הלכה נעשתה לפריט נדרש ומבוקש, וגם צבעים שבעבר נחשבו כפרועים - ירוק, כחול, שחור וסגול עז - מופיעים עתה על ציפורניהן של נשים מיושבות לגמרי. באוסף החדש של אורלי לכות בצבעי אדום עז, ורוד פוקסייה, ורוד בהיר, בורגונדי וכן ורוד-חיוור - 25 שקל, ברשתות.

הלכות מתוצרת סאלי הנסן ידועות בטיבן, ולדברי היצרנית לא זו בלבד שהלכה עמידה, היא גם מחזקת את הציפורניים. המברשת השטוחה מקלה על המשיחה (וממכרת את המשתמשת) ובאוסף האחרון הופיעו צבעים עזים ומבריקים במיוחד - בורדו, קאסיס, שחור, כחול-אלקטריק וירוק עז. התכולה גדולה יחסית, 11.8 מ"ל, והמחיר - 35 שקל.

הלכות מתוצרת אסי משובחות, אם כי המחיר יקר יחסית (65 שקל לבקבוקון). בין הצבעים המיוחדים - ורוד עז, אפרפר-חאקי, סגול אפור, בורדו עז. לבירור נקודת המכירה הקרובה ולהזמנות ניתן לפנות לטלפון 6002225-03 או לאתר www.essie.co.il.

בשמים חדשים

הבושם החדש מתוצרת ל'אוקסיטן הוא "פלר שרי" - כשמה של סדרת האיפור החדשה. הניחוח עדין, קל, צעיר, פרחוני ויש בו איזון מעניין בין מתיקות ותבלון; במרכיבים תמצית פריחת תפוז, נרולי, יסמין וחופן של פאטשולי, ארז ומושק. הבקבוק עשוי מזכוכית לבנה, ומחציתו מקושטת בתגליפי פרחים זעירים. האריזה כתומה לבנה. או-דה-טואלט, 75 מ"ל - 195 שקל.

"ל'או ד'איסיי פלוראל" (איסיי מיאקה) - הגרסה הפרחונית של הבושם המפורסם החוזר ונולד מחדש משלבת ניצני וורדים בדומיננטיות של שושן צחור ולצידם הדרים ועצים ארומטיים. הבקבוק, שנעשה לסימן ההיכר של היצרנית, דמוי חרוט ובראשו כדורית, אלא שהפעם הזכוכית ורודה. או-דה-טואלט, 50 מ"ל - 450 שקל, 90 מ"ל - 625 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ