הערב בטלוויזיה: תמיד אשה

פנינה רוזנבלום פותחת את רצועת "הפנים האמיתיות" של אמנון לוי, ומספרת כיצד איבדה 12 מיליון ש'; "קרבת דם" - סוד משפחתי על ילדה נעלמת

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

פנינה רוזנבלום היא המרואיינת שתככב הערב ברצועת "הפנים האמיתיות" שמגיש אמנון לוי בערוץ 10. אפשר אמנם לטעות מרשימת המרואיינים המדברים עליה, שעשויה להצטייר כגרסת לוי ל"דוקו סלב" (ברוריה אבידן, יועץ התקשורת יגאל גלאי, דני מזרחי ואביגדור ליכטנשטיין), אבל הסיפור הסבוך של רוזנבלום מורכב כאן מעט יותר.

רוזנבלום פרצה לתעשיית הבידור המקומית כשהיתה בת 16 וצולמה במקרה לכתבה בעיתון על קבוצת כדורגל לנערות. משם, באסרטיביות מעוררת השתאות, היא בנתה בעשר אצבעותיה את מה שנהפך לאימפריה כלכלית משגשגת. בדרך היא אמנם נתפשה עשרות פעמים בעילגויות וטעויות מביכות, אבל מאחוריהן, כמו שטורחים המרואיינים האחרים להבחין, מסתתרת אישיות שאפתנית וממולחת.

בשנים האחרונות נקלעה רוזנבלום למשבר כלכלי. דירתה ממושכנת לבנק, הווילה המפורסמת ברמת גן נמכרה לאחרונה וכך גם המכונית המפוארת שלה. בפנים חתומות, מאופרות בכבדות וללא רבב, היא מספרת ללוי כיצד הפסידה 12 מיליון שקלים ב-2008. גם העילגת שבהתבטאויותיה אינה מצליחה למחות את הרושם שהיא מותירה.

"הפנים האמיתיות". ערוץ 10, הערב, 21:15

קרובים קרובים

"קרבת דם", שישודר בערוץ 2 במוצאי שבת, הוא כמעט אגדה, או טלנובלה, אבל כזו שחזקה מכל דמיון. נערה בת 14 נעלמת מהמושבה יבנאל כאילו בלעה אותה האדמה. עשרות שנים אחר כך, נכדת אחותה, הבמאית נעה בן הגיא, מוצאת צרור מכתבים מצהיבים מהנערה שגדלה. היא חיה ולא מתה, כתוב בהם, גרה בשכם אחרי מלחמת ששת הימים, נשואה ואם לשמונה ילדים וילדות. בעיקר היא משוועת לקשר עם בני המשפחה.

אבל "קרבת דם", שזכה בשורה מכובדת של פרסים מקומיים ובינלאומיים, אינו רק סרט על סוד משפחתי שאין מדברים עליו, או על קשר משפחתי שמתחדש נגד כל סיכוי. על הקשרים המשפחתיים המחודשים, שנרקמים בעדינות בין בני הדור השני והשלישי, מעיבה ציפייה לעזרה וחשש מהגשתה. רגשות נמהלים בהקשרים ובמטענים פוליטיים.

הסוד המשפחתי של ההיעלמות המשונה אמנם נפתר, אבל נותרים יחסי תלות בלתי נמנעים שמעיבים על קרבת הדם, מנציחים בגלגול נוסף את אותן הבעיות ואותו הדפוס ומותירים טעם מר בפה. יש פערים שקרבת דם אינה מספיקה כדי לגשר עליהם.

"קרבת דם". ערוץ 2, שבת, 22:45

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ