מנהלי מטרופוליטן והרמיטאז' יבואו לארץ

המנכ"לים יתארחו בסוף החודש, יחד עם מנהלי המכון לאמנות בשיקגו ומוזיאון ואן גוך ההולנדי, בוועידה הבינלאומית הראשונה לתיירות בירושלים

דניאל ראוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל ראוכוורגר

שורה של מנהלי מוזיאונים מהמובילים בעולם יבואו לישראל במסגרת ועידה בינלאומית לתיירות, שתתקיים בסוף החודש בירושלים בפעם הראשונה.

בוועידה, שתיערך במרכז הקונגרסים הבינלאומי בבנייני האומה, ישתתפו מנכ"ל מוזיאון המטרופוליטן בניו יורק, תומאס קמפבל; מנכ"ל מוזיאון ואן גוך באמסטרדם, אקסל רוג'ר; מנכ"ל המכון לאמנות בשיקגו ג'יימס קונו; ומנכ"ל מוזיאון ההרמיטאז' בסנט פטרבורג, מיכאיל פיוטרובסקי.

הארבעה נחשבים לאנשי מפתח מאלפיון האמנות העליון, והם הוזמנו לוועידה על ידי מנכ"ל מוזיאון ישראל ג'יימס סניידר, שלאורך שנות תפקידו ניהל עמם קשרי עבודה הדוקים, הכוללים השאלת יצירות ואוצרות משותפת. בנוסף, ישתתף בוועידה גם היועץ התרבותי מאסימו אנדראולי, ממארגני קרנבל המסיכות בוונציה.

האורחים ישתתפו בוועידה כדי לתרום ממשנתם על ניהול מוסד תרבות בעל שם בינלאומי שמצליח למשוך אליו תיירות חוץ כדרך קבע. לדברי סניידר, הדיון בהשתתפותם יעסוק במוזיאון ישראל ובחשיבותו הבינלאומית. לא נמסר אם הוועידה תדון גם בפעילות האמנותית האלטרנטיבית והסטודנטיאלית המתקיימת בעיר, ועל שילובה במערך התיירותי.

קונו, המנהל את המכון לאמנות בשיקגו מ-2004, חנך לפני כשנתיים את האגף המודרני של המכון, שהוא המוזיאון השני בגודלו בארה"ב לאחר המטרופוליטן. האגף תוכנן בידי האדריכל האיטלקי רנצו פיאנו, והאגף הוא התוספת הגדולה ביותר למבנה, מאז הוקם בסוף המאה ה-19.

פיוטרובסקי, המנהל את מוזיאון ההרמיטאז' הלאומי מאז 1990, אחראי לשינויי מתכונת בפעולתו של המוסד והפיכתו מאוצר לאומי סוציאליסטי למקור רווח עדכני. בעברו התמחה באמנות המזרח התיכון והמזרח הקרוב, ובפרט בתחום האמנות האיסלאמית. רוג'ר, מנהלו של מוזיאון ואן גוך, אחראי על הגדרתו מחדש של המוסד כאייקון עירוני ובינלאומי, על אף שאינו מונומנטלי או נרחב בשטחיו. קמפבל, הצעיר שבארבעה, אמנם מונה למנכ"ל המטרופוליטן לפני כשנתיים, אך החל לעבוד שם כבר ב-1995 כאוצר וחוקר. התמחותו העיקרית היא באמנות אירופית מימי הביניים.

מטרת הוועידה, אליה מוזמנים כאלף איש, היא לקדם את ירושלים ולהציבה כמרכז לתיירות עולמית. היא תיפתח ב-29 בחודש במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, שר התיירות סטס מיסז'ניקוב וראש עיריית ירושלים ניר ברקת. דיונם של מנכ"לי המוזיאונים יתקיים ביומו השני של האירוע, בהנחייתו של סניידר. הוועידה תימשך שלושה ימים והיא נערכת ביוזמת משרד התרבות, עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים, ומרכז הקונגרסים הבינלאומי בנייני האומה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ