קונצרטים

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

"ליידי מקבת ממחוז מצנסק". אטרקציה מרכזית בעונת האופרה שאין להחמיצה: היצירה של שוסטקוביץ' - לפי הסיפור של ניקולאי לסקוב על אשה הרוצחת את בעלה ואת אביו בגלל אהבה לצעיר - מועלית בבימוי יוליה פבזנר, עם זמרים בעלי מוניטין מחו"ל וזמרים מצוות האופרה הישראלית. הערב ומחר ב-20:00, ביום שישי ב-13:00 ובמוצאי שבת ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הפילהרמונית הישראלית. מנצח: יואב תלמי. סולנים: הכנר יוליאן רחלין והאקורדיוניסט איתן שפירא (נמנה בדרך כלל עם נגני כלי ההקשה של התזמורת). התוכנית: "אלגיה לכלי קשת, תוף דוד ואקורדיון" מאת תלמי, הקונצ'רטו לכינור מס' 5 של מוצרט והסימפוניה מס' 5 של שוסטקוביץ'. ביום ראשון בהיכל התרבות בתל אביב, ביום שלישי באודיטוריום חיפה.

תזמורת קאמרטה. מנצח: אבנר בירון. בקונצרט מאתגר זה יבוצעו שני רקוויאמים, האחד של מוצרט והאחר מאת ברוקנר. זמרים סולנים: שרון רוסטורף, ילנה טימופייבה, איתן דרורי, פול ריבס. מקהלה: "האנסמבל הקולי החדש". מחר באולם רפפורט בחיפה. ביום שישי ב-13:00 ובמוצאי שבת במוזיאון תל אביב, ביום ראשון בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

הסימפונית חיפה. מנצח: תומס זנדרלינג. סולן: הכנר מיכאל גוטמן בקונצ'רטו מאת נועם שריף, שהוכתר עתה בפרס ישראל. עוד בתוכנית: פתיחה חגיגית מאת שוסטקוביץ' והסימפוניה מס' 5 של צ'ייקובסקי. הערב באודיטוריום חיפה.

"מסע חורף". את מחזור השירים של שוברט בנוסח מיוחד ישיר הטנור הגרמני הנפלא כריסטוף פרגרדיאן, עם קבוצת נגני כלי נשיפה (אנסמבל "פנטאדרה" מקנדה) ונגן אקורדיון. בשבת, ב-11:00 בבוקר, במשכן אמנויות הבמה בתל אביב, ביום שני באולם ימק"א בירושלים.

באך בפסנתר. באירוע זה יישמע מבחר יצירות מופת של באך לכלי מקלדת, בביצוע פסנתרנים מצוות מורים באקדמיה בירושלים. מרצה: יובל כהן (אחד המנגנים). הערב ב-20:00 באולם וייז בבירה.

ואגנר על הבוקר. סדק בחומת החרם על ואגנר: אשר פיש, בעל ניסיון עשיר בניצוח על אופרות של ריכרד ואגנר, ישוחח, ינגן עיבודים לפסנתר שעשה ליסט לקטעים מתוך אופרות של ואגנר וילווה את בת זוגו, הזמרת הגרמנייה שטפני איראני, ב"שירי וזנדונק" של ואגנר. הבוקר, ב-11:00 במרכז ענב בתל אביב.

"המנחה המוסיקלית". עם יצירת המופת מתמודדות שרה פייסניק בחליל, יסוקו היראטה בכינור, מירנה הרצוג בויולה דה-גמבה ומרינה מינקין בצ'מבלו (חברות אנסמבל "פניקס"). הערב באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

"מורן" בצוותא. קונצרט שחרית. לצד המקהלה ינגנו פסנתרנים, נגן קרן ונגני חליליות. היצירות הן מאת קאריסימי, מנדלסון ואהרן חרל"פ, כמו גם קטעים מתוך מחזות זמר. בשבת ב-11:11 במועדון "צוותא" בתל אביב.

כינור ופסנתר. הכנרת והוויולנית ורה ויידמן ובעלה הפסנתרן עמנואל קרסובסקי ינגנו מוצרט, ברהמס ושוברט (הסונטה "ארפג'ונה"). מחר ב-19:30 באולם קלרמונט של האקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל אביב.

נשפנים וקונטרבס. ששה נגנים, בהם ארבעה ישראלים שבסיסם בחו"ל ובראשם הקלרניטן חן הלוי (שם הקבוצה "נשפנים בלי גבולות"), יבצעו יצירות לכלי נשיפה מעץ (בכלים היסטוריים), מהן בצירוף קונטרבס. היצירות הן מאת מוצרט, רוסיני ובטהובן. ביום שישי ב-10:00 באולם האקדמיה בגבעת רם, ירושלים; במוצאי שבת במרכז ענב בתל אביב.

"הכינור הפוליפוני". סיון זליקוב תופיע במבחר יצירות שמדגימות את יכולתו של הכינור לבצע מוסיקה רב-קולית: מבאך דרך איסאי וברטוק ועד עמי מעייני. במוצאי שבת באולפן התיבה ביפו.

צ'לו ופסנתר. הצ'לן הוותיק שמחה חלד מופיע עם הפסנתרן הצעיר להב שני. במרכז התוכנית, סונטה מאת בטהובן וסונטה מאת ברהמס. במוצאי שבת ב-21:00 בבית זק בתל אביב, טל 6023958-03.

באך ובולינג. חברי אנסמבל "מילניום", שהוא הרכב הבית של מרכז טארג, יבצעו שני קונצ'רטי מאת באך ואת "סוויטת ג'ז" של קלוד בולינג. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר (טארג) בעין כרם, ירושלים.

שתי מקהלות. מקהלת נערות מהמבורג ומקהלת הנערות "אנקור" מירושלים יופיעו יחד ולחוד, בתוכנית שמשתרעת מהמאה ה-16 עד המאה ה-20. בשבת ב-11:30 בכנסייה הסקוטית בירושלים.

שחרית בחיפה. האמן אלכסנדר גורין ינגן מיצירות באך ומנדלסון בעוגב של אודיטוריום מוזיאון הכט בחיפה. ביום שישי ב-11:00 בבוקר.

כינור ופסנתר. סטפאני פופוביץ ושלומי שם טוב יבצעו יצירות מאת באך, בטהובן, שוסון ווייניאבסקי. מחר באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

על הר הצופים. הכנר איליה קונובלוב, הזמרת מרייה יפה ונגנים נוספים מופיעים כסולנים עם קשתני "תזמורת הפסטיבלים" במבחר יצירות מהמאה ה-18 בשבת ב-18:00 בכנסיית אוגוסטה ויקטוריה בירושלים.

"פטר והזאב". היצירה של פרוקופייב מובאת בשני נוסחים: הראשונה עם תזמורת של נגנים צעירים, על רקע סרט אנימציה זוכה אוסקר שעשתה סוזן טמפלטון (ללא קריין). השנייה עם תזמורת וקריין, והפעם המלחין הוא רפי קדישזון, והטקסט מאת אפרים סידון (בפי השחקן איציק ויינגרטן). מחר ב-19:00 בקולנוע "לב" בתל אביב.

באך עד דוניצטי. קבוצת נגנים חברי הפילהרמונית ובהם הכנרת יבגניה פיקובסקי, החלילן איל עין-הבר והאבובן דודו כרמל יבצעו שני קונצ'רטי ברנדנבורגיים של באך, ויצירות (בנוסח מקורי ובעיבודים) מאת דוניצטי, רוסיני ומוצרט. הערב במוזיאון תל אביב.

תזמורת הבמה. "המכה אסתר", מופע לילדים המאופיין כ"קרקס מוסיקלי", בהשתתפות השחקן עמנואל חנון וליצנים, הכל בניצוח רוני פורת, משלב מוסיקה מאת באך, היידן, שוברט, ברנשטיין ועוד. בשבת ב-11:00 וב-12:30 במוזיאון תל אביב; ביום שני ב-11:30 במוזיאון ישראל בירושלים.

הפסטיבל למוסיקה קאמרית באילת

האירוע הבינלאומי רב המשתתפים ייפתח מחר ויימשך עד יום שבת הבא (26.3). האירוע יכלול קונצרטים קאמריים ווקאליים בכיכובם של אמנים מחו"ל, וגם תחרויות למוסיקאים צעירים וקונצרטים של הזוכים בהן. המופעים יתקיימו באולם תיאטראות אילת. להלן קצתם, בפירוט חלקי:

* מחר: ה"סטבאט מאטר" של פרגולזי עם הזמרות האורחות אליזבט פון-מגנוס הוותיקה (בתו של המנצח ניקולאוס הרנונקור) ואן לה-פונטן, ותזמורת המיתרים הבינלאומית "אי פלפיטי". עוד בתוכנית, קונצ'רטו גרוסו מאת אבנר דורמן ו"סימפוניה פשוטה" של בריטן.

* בשישי: ב-17:00 לידר מאת שוברט וליסט, בנוסחים מקוריים ובעיבודים, עם הזמרות פון-מגנוס ולה-פונטן. ב-21:00 הצ'לן פטר ויספלווי והפסנתרן פאול ג'קומטי, בתוכנית מגוונת.

* בשבת: ב-10:00 נגן הקלרינט הבריטי אנתוני פיי ומיתרים, ביצירות ברהמס ומוצרט. ב-21:00, מוצאי שבת, ערב שלם המוקדש לנינו רוטה, עם תזמורת הקשתנים הבינלאומית אי-פלפיטי.

* בראשון (בבוקר): כיתת אמן עם הצ'לן ההולנדי פטר ויספלווי בקונסרבטוריון באילת.

בשני ושלישי: תחרויות (לקשתנים ולפסנתרנים) וקונצרטים של המנצחים בהן.

עוד פרטים, באתר festival.com-www.eilat.

כתבות מומלצות

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

מחאה מחוץ לבית המשפט העליון בארה"ב, שלשום. גם למי שמסתכלים על ארה"ב מבחוץ, זוהי התפתחות קשה לעיכול

גם במדינה שמזוהה עם חירות, השמרנים יכולים להשיב את הגלגל לאחור

ג'ונתן, צב אלדברה שלפי ההערכות גילו בין 160 ל-190 שנה. איבד את חוש הריח וחוש הראייה

כולם חייבים להזדקן? אצל הצבים האלה, ייתכן שהתשובה היא לא

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

סלט "אורז" בר, קישואים ונענע

ליד המנה העיקרית, או במקומה: 16 סלטים עם אורז שהולכים טוב עם קיץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ