מנהל להקת הבלט בולשוי התפטר מתפקידו

גנאדי יאנין החליט לפרוש לאחר שתמונות ארוטיות שלו הופצו ברשת, ככל הנראה כחלק מקמפיין מתוכנן שנועד לגרום לעזיבתו

אלעד סמורזיק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד סמורזיק

גנאדי יאנין, מנהל להקת הבלט הרוסית בולשוי, התפטר מתפקידו לאחר שתמונות ארוטיות בהן הוא מופיע הופצו ברשת.

יאנין, בן 42, הצטרף ללהקה כרקדן בשנת 1995 ומונה לתפקיד הניהולי ב-2003. הוא נאלץ לפרוש מניהול הלהקה לאחר שבשבוע שעבר נשלח דואר אלקטרוני ממקור אנונימי לכתובות מייל רבות ברוסיה ומחוץ לה, שהכיל לינק לאתר האינטרנט שבו פורסמו התמונות. האתר כבר אינו פעיל.

בגרדיאן נכתב אתמול כי פרסום התמונות והפצתן מהווים חלק מקמפיין מתוכנן, שנועד לגרום ליאנין לעזוב את תפקידו.

בטלגרף נכתב כי יאנין היה מועמד אפשרי לתפקיד המנהל האמנותי של הלהקה, שהתפנה ביום שלישי האחרון, מה שהוביל מבקרי מחול רוסים להעלות את ההשערה כי מישהו הדליף או אפילו זייף במכוון את התצלומים, כדי למנוע ממנו לקבל את המשרה הבכירה. אחרים ראו זאת כחלק ממתקפה רחבה יותר על הנהלת התיאטרון ועל אנטולי איקסנוב, המנהל הכללי.

דוברת הלהקה מסרה לסוכנות הידיעות הרוסית "ריאה נובוסטי" כי הסיטואציה איננה קריטית, הרפרטואר של הלהקה מוכן והופעותיה יתקיימו כמתוכנן.

בראיון עם יאנין ב-2004 ב"בלט מגזין", נשאלה השאלה מה יעשה אם ייאלץ לעזוב את המשרה הניהולית, על רקע חילופי כוח האדם המנהלתיים הבלתי צפויים המאפיינים את תיאטרון בולשוי. יאנין השיב כי כבר בילדותו חלם על התפקיד. "אני אוהב אותו ולא מסוגל לחשוב כרגע מה עוד ארצה לעשות בעתיד. זה כל כך מעניין, זה עבד עבורי עד כה, ואני מקווה שלא אהרוס את זה".

הסולן הוותיק יאן גודובסקי, שרוקד בלהקה מאז שנת 1993, מונה השבוע למחליפו של יאנין על ידי איקסנוב. גודובסקי, בן 37, יחזיק במשרה עד תום עונת 2011 ואז יוחלט אם להאריך את כהונתו. "זה בלתי צפוי עבורי", אמר גודובסקי לרויטרס, "עד עכשיו סירבתי להצעה, אבל הם המשיכו לבקש ממני לקחת את המשרה. זה בהחלט שדרוג מבחינתי".

גם המנהל האמנותי של הלהקה, יורי בורלק, סיים את פעילותו בה, לאחר שהחוזה שלו הסתיים בשלישי האחרון. גודובסקי ימלא גם את תפקידו של המנהל האמנותי, עד למינוי המחליף, הצפוי בשבועות הקרובים.

להקת הבלט בולשוי, מהמובילות והוותיקות שבלהקות הבלט הקלאסי, פועלת במסגרת תיאטרון בולשוי המוסקבאי שנוסד ב-1776, הכולל גם בית אופרה ותזמורת.

מבנה התיאטרון נסגר ב-2005 לטובת שיפוצים שחרגו מהתקציב ומלוח הזמנים המתוכנן. פתיחתו המחודשת (שתוכננה במקור ל-2008), צפויה להתקיים בהמשך השנה הנוכחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ