המלצות לסוף השבוע

גלריה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלריה

מחול

קרוב לבית

שורה של מופעי מחול יתקיימו במשך סוף השבוע בתל אביב. במרכז סוזן דלל יועלו שניים: יוסי ברג ועודד גרף יציגו היום ומחר ב-21:00 את "ארבעה גברים, אליס, באך והצבי"; ולהקת קמע תעלה הערב ב-22:00 את "שרול" של תמיר גינץ. בתיאטרון תמונע תעלה איריס ארז את "Homesick" הערב ב-21:00; אנדראס מרק יעלה מחר ב-14:00 וב-20:00 את "BUTT it's OK" לצד סרטו של תומר היימן "I shot my Love"; ואילו דפי אלטבב תציג מחר ב-20:00 את "מתוך בחירה שנייה" ותארח את גלי קנר שיעלה את "משפךה".

מבחר מופעים בת"א. היום ומחר

הופעה

הנה הם

הופעת צהריים ביום שישי היא הפתיחה המושלמת לסוף השבוע, ושתי הופעות מומלצות מאוד יתקיימו היום בשעות הצהריים. להקת "איפה הילד", שהופעה שלה היא ההימור הכי בטוח בשוק ההופעות, תנגן ב-14:00 במועדון זאפה תל אביב, ואילו "נערות ריינס", הטובה מבין להקות הרוק שצמחו כאן בשנים האחרונות, תופיע במועדון לבונטין 7 ב-16:00. עם קצת מזל אפשר יהיה אפילו לשלב בין שתי ההופעות ולתפוס שתי ציפורים במכה אחת.

"איפה הילד" ו"נערות ריינס". היום בת"א

פורים

רעש, מהומה

בקק"ל מציעים כבר היום ב-13:00 אירוע פורימי אקולוגי ביער אילנות ומחר ב-10:00 ביער קדימה. בשני היערות יהיו תחנות הפעלה, סדנת מסכות מחומרים ממוחזרים, משחקייה בנושא מיחזור ועוד. ואילו בחברה להגנת הטבע מציעים ממחר אירועים לכבוד חג פורים. בין השאר הם כוללים הרפתקה לכל המשפחה בגן הטרופי שבפארק הירקון. המשתתפים יתחפשו לחיות הג'ונגל השונות וישתתפו בין השאר בהצגה ובסדנת כתיבה. פרטים והרשמה: www.teva.org.il.

בין יערות לגנים. היום ומחר

סרט

מפגש מיוחד

"מי אתה בשבילי?" הוא סרט עצמאי של התסריטאי והבמאי דרור רשף. למרות התקציב הדל שעמד לרשותו, הצליח רשף, שזה סרט הביכורים שלו, להוציא תחת ידיו דרמה לא שגרתית, עדינה ורגישה, שבמרכזה עומדת אניה, צעירה הלוקה בשכלה (הילה מצקר). היא מתפרנסת מעבודת ניקיון, משתתפת קבועה בקבוצת תיאטרון, אבל ביום שבו היא נתקלת בארי, צעיר תמהוני שכובש את לבה, עולמה עובר טלטלה. הסרט יוקרן מחר ב-18:00 בסינמטק הרצליה.

"מי אתה בשבילי?". שבת, 18:00, סינמטק הרצליה

תיאטרון

הצגת חייו

הסרט התיעודי "דוד שריר: רטרוספקטיבה", שיוקרן היום בבכורה ב-15:30 בסינמטק תל אביב, מציג את דיוקנו של הצייר ומעצב התפאורות דוד שריר המסכם יובל שנים ליצירתו האמנותית. הסרט, בבימוי ברק סתיו, מפגיש את שריר עם מבקרים כגדעון עפרת ומיכאל הנדלזלץ המתייחסים למקומו בתולדות התיאטרון הישראלי. הסרט מציג גם סדרה מציוריו של שריר לספר תהילים וכולל שיחות עם הבמאים חנן שניר ויוסי יזרעאלי.

"דוד שריר: רטרוספקטיבה". היום ב-15:30, סינמטק ת"א

ילדים

על הברזלים

הצגות ואגדות על מלכים יש למכביר, אבל בדרך כלל המלך בהם הוא שמצווה על משרתיו לעשות בשבילו את העבודה השחורה. בהצגה "לב של מלך", שתועלה מחר ב-11:00 וב-12:30 במדיטק חולון, העלילה קצת שונה. זהו סיפורו של מלך ששולח את הצייד להביא לו ארנבת. הצייד משיב את פניו ריקם משום שאיש עשוי ברזל מונע ממנו לתפוס את הטרף. בעקבות זאת יוצא המלך אל מסע שבו בין השאר אותו איש ברזל ישנה את חייו מהקצה אל הקצה. מחזה ובימוי: יענקלה יעקובסון. שחקנים: יחזקאל לזרוב ואמנון וולף.

"לב של מלך". מחר ב-11:00, מדיטק חולון

הומור

איזה לילה

כאשר רונלד קורנבלאו מונה לנהל בית מלון בקזבלנקה זמן קצר אחרי מלחמת העולם השנייה הוא לא יודע מה יתרחש באותו מקום. הסרט "לילה בקזבלנקה" בכיכובם של האחים מרקס, עוקב, בהומור הייחודי להם, אחר החשדות של אורחי המלון כי נאצים ומשתפי פעולה עם האויב עדיין מסתובבים באזור. הסרט, הנחשב לאחד המאוחרים של האחים מרקס, בבימוי ארצ'י מאיו, יעמוד במוקד המפגש החודשי של מועדון הסרט המופרע שיתקיים מחר ב-13:00 בסינמטק תל אביב ויהיה הפעם באווירה פורימית.

"לילה בקזבלנקה". מחר ב-13:00, סינמטק ת"א

שירה

חלק מהעיר

"ועדיין אני חי באותה עיר" מופע מחווה למשורר חתן פרס ישראל מאיר ויזלטיר שהשנה מלאו לו 70 יתקיים היום ב-12:00 במדיטק חולון. מוסיקאים ושחקנים ובהם ערן צור, אפרת בן צור, יוסי פולק, יהלי סובול, שלומי שבן, יובל שרף ובתו של המשורר נטליה יבצעו ויקראו את "יש לי סימפטיה", "שובי לפרדס", "אתם ואנחנו", "יש לה אוסף חיוכים" ושירים נוספים של ויזלטיר, חלקם בלחנים חדשים. האמן פיליפ רנצר יצר אובייקט במה במיוחד בשביל האירוע.

מחווה למאיר ויזלטיר. היום ב-12:00, מדיטק חולון

קלאסי

מסע מוסיקלי

התל-אביבים בני מזל בשבת, שבה מתקיימים בעירם שני קונצרטים, אחד בבוקר ואחד בערב. הטנור כריסטוף פרגרדיין ישיר מחר ב-11:00 במוזיאון תל אביב את המחזור "מסע חורף" של שוברט - ובכיבוד מיוחד לכלי נשיפה ואקורדיאון. זמר, יצירה ועיבוד פסטיבליים ממש. וב-20:30, במרכז ענב, מסע לעולמם של כלי הנשיפה מעץ, עם שבעה נגנים ונגניות ובהם הקלרניטן חן הלוי, ונגני הפגוט איגור אס ובני אגסי, ברפרטואר לכליהם: חמישייה של רוסיני, סרנדה של מוצרט וקטעים מ"נישואי פיגארו" שלו, ושישייה של בטהובן.

כריסטוף פרגרדיין, חן הלוי. היום בת"א

טבע

אל הצפרדע

רשות הטבע והגנים תקיים מחר בין 11:00 ל-15:00 אירוע שכל כולו עומד בסימן שמירה על בתי הגידול הלחים ובעלי החיים בהם. האירוע, "להציל את הצפרדע", יתקיים בגן לאומי ירקון-מתחם אפק אנטיפטריס. הוא יכלול בין השאר הצצה לחיים בבריכות החורף, של צפרדע נחלים ואילנית, תערוכת דו חיים, משחקים, חידונים והפעלות שונות ומשונות. פרטים נוספים בגן לאומי ירקון, טל' 9030760-03 או 3639*. אתר: www.parks.org.il.

"להציל את הצפרדע". מחר ב-11:00, גן לאומי ירקון

אפשר גם

* ספורט. במרכז ספורט הרכיבה ברמת גן (אחד העם 3) תתקיים מחר בין 9:00 ל-17:00 תחרות ליגת בתי הספר לרכיבה. בתחרות אפשר יהיה לצפות בנבחרות מבתי ספר לרכיבה ברחבי הארץ שיפגינו טכניקות רכיבה שונות. פרטים בטל' 6315001-03.

* מסיבה. מסיבת רחוב שתתקיים היום בתל אביב תחמם את האווירה לקראת חגיגות פורים. החל ב-12:00 רחבת המוזיאון ושדרות שאול המלך ייהפכו לרחבת ריקודים עם הדי-ג'ייז עופרי גופר, נאסטי הביט, כהן@מושון ואחרים.

* הצגה. מחר ב-20:30 תועלה בצוותא 2 ההצגה "ויה דולורוזה עכשיו". זהו משל פואטי על ארבעה קופים, שלושה זכרים ונקבה, המחפשים אחר האלוהים שלהם, לאחר שמצאו תיק שנהפך למרכז חייהם. כתב וביים ינון צפריר, בביצוע קבוצת אורתו-דה.

* קולנוע. בסינמטק תל אביב יוקרנו היום ב-12:30 הסרטים "חלומה" ו"אפשרויות, או: כחול הזקן ואני" שביימה וכתבה המשוררת רחל חלפי בשנות ה-80. בסינמטק ירושלים יוקרן מחר ב-19:30 הסרט "גירושין נוסח איטליה". הסרט, שביים ג'רמו פייטרי ב-1961, הוא סאטירה על האריסטוקרטיה בסיציליה. בהשתתפות סטפניה סנדרלי ומרצ'לו מסטרויאני.

* רדיו ברשת. לא בכל יום שומעים על תחנת רדיו שמפעיל מועדון הופעות. Joe's Pub הממוקם בפאבליק תיאטר בניו יורק, מארח בכל ערב אמנים שהמוסיקה שלהם רחוקה מאוד מהזרם המרכזי, במגוון סגנונות, בין הקברט לפולק. את תחנת הרדיו אפשר לשמוע באתר: www.joespub.com

השתתפו בהכנת המדור: נירית אנדרמן, ליה פן, אלעד סמורזיק, ציפי שוחט, עירית רוזנבלום, בן שלו, נעם בן זאב, איתמר זהר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ