פרס לשירה עברית ע"ש נתן יונתן יוענק לערן צור ולמוני אמריליו

על אמריליו כתבו השופטים כי הוא "מלחין עתיר פעלים". על צור נכתב כי הוא "יוצר מוזיקה אינטליגנטית במיוחד"

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע

הפרס לשירה עברית על שם המשורר נתן יונתן לשנת תשע"א יוענק השנה למוני אמריליו ולערן צור. חברי צוות השופטים - רפי קדישזון, קובי אושרת ורפי וייכרט - קבעו כי "מוני אמריליו הוא מלחין עתיר פעלים שהקדיש יותר מיובל שנים לחיבור בין מוזיקה לשירה. בין יצירותיו הנודעות, מוזיקה לשיריהם של ביאליק, טשרניחובסקי, לאה גולדברג, יהודה עמיחי, נתן זך, נתן יונתן, שהם בין המשוררים המרכזיים של השירה העברית לדורותיה. המלודיות שלו הפכו לחלק מפס הקול הישראלי לאורך השנים והן מתאפיינות ביכולת נפלאה לפירוש מעמיק של שיריהם של המשוררים".

ואילו על ערן צור אמרו השופטים כי הוא אחד המוזיקאים הייחודיים והמחוננים, "יוצר מוזיקה אינטליגנטית במיוחד, ויחד עם הביצוע הקולי שלו נוצר מרקם נפלא של עוצמה שירתי. עם המשוררים שאותם הלחין ערן צור נמנים אברהם שלונסקי, דוד אבידן, נעים עריידי, יונה וולך, אבות ישורון, יהודה עמיחי ומשוררים דגולים נוספים".

מטרתו של הפרס, ששוויו 30,000 שקלים, היא לעודד מלחינים ומבצעים לשוב אל ספרי השירה העברית. בחייו הגדיר נתן יונתן את החיבור בין מוזיקה טובה לשירי משוררים כ"נס", כ"סיפור אהבה". הוא ייחס חשיבות רבה לכך שהזמר העברי מביא את בשורת השירה אל קהל גדול ורב, קהל שאיננו בהכרח קורא שירה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ