האדריכלים רוזן-ליננברג יתכננו את מעונות הסטודנטים בשדה-בוקר

נועם דביר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נועם דביר

משרד האדריכלים רוזן-ליננברג זכה בתחרות התכנון של שכונת מעונות סטודנטים בשלוחה של קמפוס אוניברסיטת בן-גוריון בשדה-בוקר. השכונה החדשה מיועדת לזוגות צעירים, עם ובלי ילדים, ותכלול כ-67 יחידות בשטח כולל של 4,000 מ"ר.

הקמפוס בשדה-בוקר כולל את המכונים האוניברסיטאיים לחקר המדבר ומאופיין בחיי קהילה תוססים חרף ריחוקו ממרכז הארץ וממוקדים עירוניים. האוכלוסייה במקום מורכבת כיום מאנשי אקדמיה, מחקר וידיעת הארץ, וכן מסטודנטים השוהים במקום לצורך לימודים.

התכנון של השכונה החדשה מושתת על שני עקרונות מרכזיים - התאמה לתנאי האקלים הקשים ויצירת מצע לחיים קהילתיים. בהתאם לכך הבתים מרוכזים מסביב לשש חצרות פנימיות כאשר רשת של סמטאות מוצלות קושרת ביניהן לבין מבואות הכניסה של יחידות הדיור. הצבת הבתים נקבעה בהתאם לתנאי השמש והרוח האופטימליים. לכל אחת מהיחידות צמודה חצר פאטיו מוגנת המגדילה את מרחב המחיה ומאפשרת לשהות חלק ניכר מהיום בחוץ.

"אנחנו מאמינים כי התכנון יתרום לחיבור בין התושבים בשכונה", מסביר האדריכל איתי ליננברג, "בחצרות הפנימיות יתקיימו מפגשים חברתיים וארוחות משותפות והילדים יוכלו לשחק בהן בהשגחה של מבוגרים". תחילת הבנייה צפויה בתוך כשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ