נדחה כנס ההוקרה למוסיקה המזרחית שהיה אמור להתקיים השבוע בכנסת

רונית תירוש, יוזמת האירוע: נדרשנו לתאם את האירוע חצי שנה מראש. אולי בפעם הבאה נבקש מיורם גאון לתאם חצי שנה מראש את דבריו

ליה פן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליה פן

כנס ההוקרה למוזיקה המזרחית שיזמה חברת הכנסת רונית תירוש (קדימה), נדחה עד להודעה חדשה. הכנס, שהיה אמור להיערך ביום רביעי, נוצר כתגובה לסערה הציבורית שניצתה לפני כעשרה ימים עקב דבריו של יהורם גאון, לפיהם המוסיקה המזרחית החדשה היא "זבל שהשטן לא ברא".

מלשכתה של תירוש נמסר: "עקב פניית הכנסת, אירוע ההצדעה למוסיקה המזרחית נדחה לעת עתה, ונדון בקיומו המחודש כשתחזור הכנסת לפעילות. אנו מאמינים ומקווים כי אין קשר בין ביטול האירוע על ידי הכנסת לבין תוכנו הייחודי. מה שבטוח הוא שהדרישה לתאם אירוע חצי שנה מראש קצת מקשה על קיומו, במיוחד לאור העובדה שהוא בעל הקשר אקטואלי. אולי בפעם הבאה נבקש מיהורם גאון שיתאם עם הכנסת חצי שנה מראש את דבריו".

מדוברות הכנסת נמסר בתגובה: "יש לומר מיד בקול צלול וברור כי בכנסת אין כל אפליה או דעה קדומה, לא נגד מוסיקה מזרחית ולא נגד כל סוג מוזיקה אחר. לא הכנסת ביטלה את האירוע. יתרה מכך, לאנשים האחראים על טקסים ואירועים - האמונים על כל כללי המותר והאסור באירועים בכנסת - לא נעשתה כלל פנייה ולא נערך עמם כל דין ודברים בנושא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ