רותה קופפר

לאחר שידור הפרק האחרון של "חברים" ב-2004 היו מי שניבאו כי כל ששת שחקניה יקוללו בקללת הכישלון שבאה בעקבות הצלחה, כמו זו שפגעה בשחקני "סיינפלד" (חוץ מאחת). ואכן לזמן מה נדמה היה כי "קללת חברים" רובצת על החבר'ה האלה.

ליסה קודרו, קורטני קוקס ומתיו פרי, שהיו מוכרים כל כך כפיבי, מוניקה וצ'נדלר, חזרו כעבור זמן קצר לגלם על המסך הקטן דמויות ראשיות בסדרות חדשות שעוררו עניין אך לא שרדו. ב"צהוב!" גילמה קוקס עורכת צהובון חסרת עכבות; קודרו גילמה ב"קאמבק" שחקנית סיטקום לשעבר שחוזרת למסך ככוכבת ריאליטי על חייה - סדרה חמודה עם קריצה פנימית שכשלה; ופרי היה אחד מכוכבי "סטודיו 60", אך גם סדרה זו לא האריכה ימים.

הסרט הראשון של דייוויד שווימר בתפקיד פוסט-רוס, "דוויין הופווד", הכניס 13,500 דולר בלבד. גם שני הסרטים הראשונים שבהם כיכבה ג'ניפר אניסטון אחרי שנפרדה מתפקידה כרייצ'ל מ"חברים", "מחיר הבגידה" ו"השמועה אומרת ש...", היו כישלונות קופתיים; אבל מאז עשתה שורה של סרטים טובים יותר וטובים פחות וקשה לראות בשחקנית הרווחית הזאת מי שרובצת עליה קללה.

מאט לה בלנק היה היחיד שהמשיך ישר לסיטקום חדש בדמותו הישנה, "ג'ואי", והתברר שזה היה צעד שגוי. כעת הוא עושה זאת שוב - משתמש בדמות שפירסמה אותו בסדרה ההיא גם בזו החדשה, "אפיזודס", העולה הערב ביס קומדי - אלא שהפעם בחר בדרך הנכונה.

בסדרה החדשה על זוג יוצרי טלוויזיה בריטים הבאים ללוס אנג'לס כדי לעבד את הסדרה שלהם ללהיט הוליוודי, שהיא קו-פרודוקציה של ערוץ הכבלים האמריקאי שואוטיים ובי-בי-סי הבריטי, הוא מגלם לא בדיוק את ג'ואי אלא את מאט לה בלנק. מדובר בגרסה הבדיונית שלו עצמו, שמוכר בעיקר בזכות תפקידו ג'ואי מ"חברים". בסדרה החדשה, כאשר הוא משתמש בביטוי "?How you doin'" שפירסם אותו, הוא עושה זאת באירוניה ומודעות עצמית. שבעת הפרקים של הסדרה הזאת הם תענוג צרוף.

במקביל, השחקן שגילם את חברו הטוב ושותפו לדירה ההיא צ'נדלר, כלומר מתיו פרי, שב לטלוויזיה האמריקאית בסדרה חדשה משלו, שאותה גם יצר, "מיסטר סאנשיין". בקרוב היא עתידה לעלות לשידור בהוט.

בסדרה, שעלתה לפני כחודש ברשת אי-בי-סי האמריקאית, פרי מגלם את בן דונובן, מנהל איצטדיון ספורט, הבוחן מחדש את חייו ביום הולדתו ה-40. הבוסית שלו בסדרה היא קריסטל (אליסון ג'אני, "הבית הלבן"), ומנהלת השיווק היא אליס (אנדריאה אנדרס, ששיחקה בעבר ב"ג'ואי" ואף היתה חברה של מאט לה בלנק בחיים).

שתי הסדרות זוכות לביקורות טובות בארצות הברית, ונראה כי שני השותפים לשעבר לדירה הבינו כי נכון להם לחזור לא רק לטלוויזיה אחרי תקופה של צינון, אלא למקורות הסיטקום. מי שהשכילה לעשות זאת לפניהם היא קורטני קוקס, שלאחר כישלון "צהוב!", מצליחה מאוד ב"קוגר טאון", הסדרה של ביל לורנס (יוצר "סקרבס").

נראה שהעשור הזה מיטיב עם חברי "חברים" ובמיוחד עם שני השותפים לדירה, שדרכם עד כה התאפיינה בכמה מהמורות. הם התחילו את דרכם אחרת, אך שניהם התחילו מוקדם: לה בלנק, בן 43, החל את דרכו הטלוויזיונית בפרסומות ל"ליווייס", "היינץ", "7 אפ" ו"קוקה קולה". ב-1988 הופיע בדרמה "טי-וי 101" ואחר כך בקליפ של ג'ון בון ג'ובי "נס" (זה היה הראשון בכמה קליפים שבהם הופיע). ב-1991 הופיע בסדרת המשך כושלת ל"נשואים פלוס", ששמה היה "Top of the Heap". לתפקיד המוצלח של ג'ואי טריביאני הגיע אחרי עוד כמה ניסיונות. תפקיד זה זיכה אותו למועמדויות רבות בטקסי האמי והגלובוס, אך רק זכייה אחת היתה לו במשך שנות שידור הסדרה, "פרס בני העשרה", לא בכדי.

מתיו פרי, מבוגר מלה בלנק בכשנתיים, הופיע על המסך לראשונה בתפקיד אורח בסדרה המצליחה "בוורלי הילס 90210" כרוג'ר אזריאן. משם המשיך לשורה של תפקידי אורח בסיטקומים כ"סידני" ו"Home Free", שירדו מהמסך עד 1993. בתקופה זו ליהקו את השחקן הקנדי שהחל להטביע את חותמו לדרמה מבטיחה ושמה "LAX2194", אלא שזו התקשתה קצת להמריא וכך ליתר ביטחון הוא הלך למבחן בד לסדרה ששמה "שש מאחד", שאחר כך נודעה בשם "חברים" (מאת מרתה קאופמן ודייוויד קריין, שעם שניהם עבד על הסדרה החמודה "כמו בסרטים". קריין הוא גם אחד היוצרים של "אפיזודס" עם מאט לה בלנק, כך שהקשר בין החברים נשמר).

הקריירה הקולנועית של שני השחקנים לא היתה מהמרשימות, אף שזו של פרי היתה מביכה פחות. לה בלנק הופיע במשך השנים שעבד ב"חברים" גם בסרטים כמו "אד", "אבודים בחלל" ו"המלאכיות של צארלי" ואילו פרי הופיע בסרטים רבים יותר ואף מצליחים יותר. הלהיט האחרון שבהם הוא "שוב בן 17", שבו גילם את הגרסה הבוגרת יותר של אליל הנעורים זאק אפרון (טרנספורמציה שמעטות היו מוכנות לקבל). ההצלחות שלו בתחום הטלוויזיה היו אמנם מוגבלות, אך אינן נתפשות ככישלון - הוא היה מועמד לפרס אמי על תפקיד האורח שלו ב"בית הלבן" וגם על סרט הטלוויזיה "הסיפור של רון קלארק". וגם אם הסדרה "סטודיו 60" נחלה כישלון לבסוף, זה לא היה בגלל משחקו. בשום שלב, שלא כמו ג'ואי, לא הואשם בבחירה לקויה. לפחות לא בתחום המקצועי. במשך השנים סבל פרי מהתמכרויות ואשפוזים במוסדות לגמילה, אך נדמה כי כעת, כיוצר סדרה וכוכב שלה, הוא רוכש לו נחלה - לא הרחק מזו של חברו לכורסת הטלוויזיה, ג'ואי.

ובינתיים אצל פיבי, רוס, מוניקה ורייצ'ל

* ליסה קודרו - נראתה באחרונה על המסך הישראלי מחפשת את שורשיה בסדרת הדוקו-סלב "מי אתה חושב שאתה?" שאותה היא גם מפיקה. במשך השנים השתתפה בתפקידי משנה בסרטים שונים. מאז 2008 קודרו צוברת פופולריות בדמות פסיכולוגית רשת בסדרת האינטרנט "תרפיה ברשת". הסדרה, שעלתה ב-2008, כבר זכתה בפרס ובי, פרס חדש הניתן לסדרות אינטרנט, וערוץ הכבלים שואוטיים הודיע שישדר חלק מהווביזודס בתוספת תוכן מקורי חדש. הסדרה נהייתה פופולרית כל כך שאפילו מריל סטריפ ביקשה להופיע בה.

* דייוויד שווימר - על המסך נראה השחקן בתפקיד אורח קטנטן ב"רוק 30" בתור מישהו המתחפש לגיבור-על כדי להציל את כדור הארץ, וגם בתפקידי אורח ב"הפמליה" ו"תרגיע", אך רוב תפקידו נעשה כעת מאחורי הקלעים. הוא ביים את הסרט "לרוץ בשבילה" וכמה מפרקי הגרסה האמריקאית של "הממלכה הקטנה". כמו כן שיחק בברודווי ובתיאטרון בלונדון.

* קורטני קוקס - בחודש הקרוב תשוב למסך הגדול בעוד סרט המשך של "הצעקה", והיא כמעט השתחררה מזיהוי מיידי עם שמה של דמותה הקודמת, מוניקה, לטובה ג'ולס, גיבורת "קוגר טאון". מאז עלייתה כבר הרחיבה קצת הסדרה את עיסוקה מתיאור נשים בשנות ה-40 שלהן, היוצאות עם גברים צעירים מהן, לסיטקום קלאסי וחביב. קוקס מארחת בה לפעמים את חברותיה לסדרה ההיא, ליסה קודרו וג'ניפר אניסטון, לטובת המעריצים.

* ג'ניפר אניסטון - מלבד היותה השחקנית השנייה ברשימת השחקניות הרווחיות בהוליווד (לפי רשימות מסוימות אחרי קריסטן סטיוארט מ"דמדומים", ולפי אחרות אחרי אנג'לינה ג'ולי, אשתו של בעלה לשעבר), באחרונה נדמה שהבחירות שלה בסרטים טובות יותר והולמות את היותה שחקנית קומית יותר מאשר גיבורה קומית-רומנטית. כעת עולה "לזרום עם זה" שבו היא משחקת לצד אדם סנדלר. עוד בקנה: "בוסים נוראים" שבו תככב לצד קווין ספייסי, ג'ייסון בייטמן וג'יימי פוקס; ו"Wanderlust" שבו תחבור לפול ראד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ