ארבעה סרטים ישראליים ישתתפו בפסטיבל הוט-דוקס בקנדה

הפסטיבל ייפתח ב-28 באפריל ויוקרנו בו יותר מ-200 סרטים מיותר מ-43 מדינות

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

ארבעה סרטים ישראליים יוצגו השנה ב"הוט-דוקס", פסטיבל הסרטים הדוקומנטריים הגדול ביותר בצפון אמריקה, שייפתח ב-28 באפריל בקנדה. כך עולה מרשימת הסרטים שפרסמה הנהלת הפסטיבל, שבו יוקרנו יותר מ-200 סרטים מיותר מ-43 מדינות.

שני סרטים ישראליים ישתתפו בתחרות הרשמית של הפסטיבל, במסגרת "ספקטרום בינלאומי" המיועדת לסרטים מרחבי העולם: סרט התעודה "רחוקים" של רותי שץ ועדי ברש על פלסטיני, משתף פעולה לשעבר, שחי עם משפחתו במדרחוב נוה שאנן בתל אביב ונאבק כדי לשרוד כלכלית ולהציל את משפחתו מהתפוררות; ו"מליסה mom ואני", שביימה לימור פנחסוב, המביא את סיפורן של שתי נשים, ישראלית ואמריקאית, שנפגשו בתחילת העשור הקודם כשעבדו במועדון סטריפטיז ביפאן.

שבע שנים לאחר מכן, יוצאת יעל, הישראלית, לחפש את מליסה בארצות הברית. סרט נוסף, שיוקרן במסגרת "הקרנות מיוחדות" של הפסטיבל, הוא "דולפין", סרטם של דני מנקין ויונתן ניר, על שיקומו הנפשי באמצעות דולפינים של ילד שעבר התעללות פיזית קשה. ואילו "סוסיא", סרטם הקצר של דני רוזנברג ויואב גרוס, שהוצג בבכורה בפסטיבל ברלין, יוצג יחד עם סרט קנדי על ההתנחלויות במסגרת "ספקטרום קנדי" (התחרות הרשמית המיועדת לסרטים קנדיים).

סרט זה מספר על פלסטיני מבוגר ובנו הבאים לאתר הארכיאולוגי בדרום הר חברון שבו מוצגים שרידי היישוב היהודי העתיק סוסיא, כדי לבקר בכפר הולדתם הנטוש. בשנה שעברה זכו שני סרטים ישראליים בפרסים מרכזיים בפסטיבל הוט-דוקס: "שתיקת הארכיונים" של יעל חרסונסקי זכה בפרס הסרט הזר הטוב ביותר, ו"I Shot My Love" של תומר היימן זכה בפרס הסרט הטוב ביותר שאורכו עד שעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ