הצעות להשתתף בסרטים אולי לא זורמות אל לינדזי לוהן בימים אלה, אבל נראה שהיא מוכנה ומזומנה לצילומים: מלבושיה בדרכה לבתי המשפט בחודשים האחרונים - רצף של חולצות בעלות מחשופי ענק ושמלות צמודות - מעידים כי לוהן משקיע לא מעט מאמצים כדי להישאר בתודעתם של מעריציה.

בדרכה לאולם בית המשפט ב-10 בחודש, אז דחתה עסקת טיעון על אישום בגניבה, הופעתה של השחקנית התנדנדה על קו דק בין הופעה הולמת לפרובוקטיבית, כשהיא דחקה את גזרתה לשמלה בגוון צהוב-בהיר שנצמדה לחמוקיה כמעטפת אצה.

על פי הלהיטות שבה נבחנה מלתחתה בצהובונים ובבלוגי האופנה אפשר היה לחשוב שהיא פסעה על מסלול הדוגמנות, עם דיווחים על שמלת העור בעיצוב ראקל אלגרה (בשווי 725 דולר), הנעליים דמויות עור הקרוקודיל ותליון היהלום בעיצוב ג'ודית ריפקה (2,200 דולר) שאותו ענדה כמו קמע.

אבל הופעתה היתה צנועה בהשוואה לשמלת המיני ההדוקה שלבשה כשהתייצבה בבית המשפט בפברואר, שמלה שגרמה לרבים לתהות האם לוהן תצליב ותפשק את רגליה בזמן החקירה במחווה ברורה לסצינה הזכורה שבה שרון סטון נהפכה לכוכבת בסרט "אינסטינקט בסיסי".

לא כמו לכנסייה

מקהלה של מומחי אופנה מטעם עצמם באתרי חדשות ורכילות, ביניהם האפינגטון פוסט ו-TMZ.com, הזעיפו פנים לנוכח בחירתה, שאותה הגדירו "לא נאותה ולא מתאימה להופעה בפני חבר מושבעים או שופט". אבל השמלה, בעיצובה של קימברלי אוביץ, בתו של איל ההון ההוליוודי מייקל אוביץ, קלעה לטעמם של מעריציה של לוהאן, שבתוך שעות מרגע הופעתה בבית המשפט מיהרו להזמין את השמלה, שמחירה 575 דולר, והיא אזלה בתוך ימים ספורים מהמלאי בבוטיקים המקוונים שבהן נמכרה.

אין ספק שלוהן יודעת כיצד להפיק את המיטב מהזדמנויות צילום. הפריט הצהבהב מוחץ החזה שלבשה ב-10 בחודש, שלא היה אלגנטי או מחמיא במיוחד, היה מחווה ברורה לתפישה ההוליוודית המיוזעת לגבי זוהר.

"היא נכנסת לבית המשפט כמו כוכבת קולנוע, שכן ככל הנראה היא מקווה להיות אחת כזאת", אומרת גלוריה אלרד, עורכת דין הוליוודית שמייעצת ללקוחותיה המפורסמים להתלבש לבית המשפט כאילו הם מתלבשים לכנסייה. ייתכן שבגדיה הבוטים של לוהן "הם לא מתאימים", מציינת אלרד, "אבל אין שום חוק נגד זה".

בחירותיה האופנתיות החושניות של לוהן מהוות שינוי ברור לעומת מלבושיה בעבר, שנדמה כי חרגו מקו הצניעות רק לעתים מזדמנות ובאופן אקראי. רק באוקטובר האחרון, כשעמדה בפני שופט בהאשמה כי הפרה את תנאי הערבות שלה כשנתגלו אצלה עקבות סמים בבדיקות, היא היתה לבושה במקטורן מכופתר הדוק ומכנסי ג'ינס ספורטיביים. בהופעות קודמות בבית המשפט היא לבשה במספר הזדמנויות חולצות חושפניות להחריד, מכנסיים לבנים וז'קט אופנוענים עם מגפי בוקרים - תלבושות שנראו מתאימות יותר לעצירה בסטארבקס או לשיטוט בקניון בשבת בבוקר.

אבל הופעותיה מהזמן האחרון, שכללו גם חליפת מכנסיים של פראדה בגוון כחול-אפור, היו מפתיעות, ונועדו למשוך תשומת לב, כפי שאכן היה. כשחלפה על פני סקרנים וצלמי פפראצי, אלרד השוותה זאת ל"הליכה על השטיח האדום, אך כזו שמובילה לבית המשפט במקום אל תיאטרון קודאק". נראה כי המהלך היה יעיל. "במקום להתמקד בסיבה שבגינה היא הגיעה לבית המשפט, אנשים מדברים על מה שהיא לובשת", אומרת אלרד. "ההופעה החיצונית שלה נהפכת לעניין המרכזי בסיפור, וההשלכות המשפטיות של מעשיה נותרות הרחק מאחור".

ייתכן שהמודל להופעתה הנועזת של לוהאן היא רוקסי הארט, הרוצחת המסונוורת מאור הזרקורים במחזמר "שיקגו" ("אני אהיה מפורסמת", שרה רוקסי, "כולם יכירו את העיניים שלי, את השיער שלי, את השיניים שלי, את הציצים שלי, את האף שלי"). "אולי היא ראתה את המופע בברודוויי, או את הסרט", אומרת אלרד בעוקצנות.

אין פרסום שלילי

לוהן איננה המפורסמת הראשונה ששואבת השראה אופנתית מהמדריך לסלבריטי המתחיל. בספטמבר האחרון, פאריס הילטון כפרה באשמה של החזקת קוקאין כשהיא לבושה בחצאית עפרון וחולצת מעטפת הדוקה בצבע קרם.

בסתיו האחרון ניקול פוליצי (סנוקי), כוכבת הריאליטי "חוף ג'רזי", התייצבה בבית המשפט לכפירה באשמה בהתנהגות בלתי הולמת, כשהיא לבושה בבגד עור שחור, ובלוריתה, שנהפכה לסימן ההיכר שלה, היתה שמוטה.

נעמי קמפבל העידה באוגוסט האחרון במשפט פשעי המלחמה של נשיא ליבריה לשעבר צ'רלס טיילור בתסרוקת מוחלקת וקרדיגן כה צמוד, עד שנראה היה שהוא מקועקע לחזה שלה. לעומת זאת, התלבושת שבחרה כוכבת הריאליטי ניקול ריצ'י להופעה בבית המשפט ב-2007 היתה אלגנטית במכוון; היא לבשה שמלה שחורה רכה שהזכירה את אודרי הפבורן ב"ארוחת בוקר בטיפאני".

שלא כמו מלתחת בית המשפט של עמיתיה המפורסמים, הגרדרובה של לוהן תועדה תוך תשומת לב אכזרית לכל פרט. צי של כתבים התמקם מחוץ לבית המשפט בשבוע שעבר בניסיון לזהות כל פריט שהיה עליה, החל במשקפי הטייסים של דיור שהרכיבה כדי להדוף מבטים לא רצויים וכלה במגפי השאנל שלה.

האם חשיפה כזו עשויה להכתים את תדמיתו של המעצב? לא בהכרח, אומר בריאן ריפקה, נשיא חברת ג'ודית ריפקה. "אנחנו לא יכולים לשלוט על מה שהלקוחות שלנו יבחרו לעשות עם התכשיטים שלנו", אומר ריפקה. "אבל תשומת הלב התקשורתית היתה עצומה, הרבה יותר אנשים נחשפו לפריט הזה".

אין ספק שלוהן יכולה למכור מראה. השאלה היא, האם היא יכולה למכור את עצמה? מרינה אלברייט, שותפה בשירות השכרת הבגדים"Albright Fashion Library" , סבורה ששמלת העור והבגד הצמוד הלבן של לוהן הם צעקניים ובוטים.

החברה של אלברייט סיפקה את הבגדים לזמרת ליל קים, כולל חליפה חסודה של מוסקינו, כשנשפטה לפני שש שנים באשמת עדות שקר. לדבריה, היתה בוחרת "במשהו מעט מתוק כדי להפחית את החספוס" בהופעתה של לוהן. צללית בדוגמת שעון חול בעיצוב רולנד מורה או ויקטוריה בקהאם היתה סקסית באותה מידה, היא אומרת, אבל היתה מוסיפה מגע מעודן להופעה.

לדבריה, קו הצווארון הגבוה של לוהן בשבוע שעבר התאים להופעה בבית המשפט, אך נעליה שידרו שתלטנות. "היא היתה יכולה לנעול עקבים עדינים של מנולו בלניק", אומרת אלברייט. "אפשר היה לצפות ממנה להתלבש כמו ליידי - או לפחות להעמיד פנים שהיא כזו".

אלרד אומרת דברים דומים, וטוענת שככל הנראה ההופעה של השחקנית לא סחטה כל אהדה מהשופט. "אם כבר, התלבושות שלה מעוררות ניכור", אומרת אלרד. "בית המשפט רוצה להרגיש שהנאשם מכבד את המעמד", היא אומרת, ולאחר הפסקה קלה מוסיפה בעוקצנות, "אני מתארת לעצמי שאנחנו אמורים להיות אסירי תודה על כך שהיא לא לובשת מכנסיים קצרים". *

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יצחק לבני, 2016

מדובר בכישרון מפתיע של סופר גדול. זה הספר שאני הייתי רוצה לכתוב

נעה ודוד שיסל. בזכות הסרט צבי בהחלט מאוד נוכח

"שואלים אם יש קשר לשיסל. אני אומר שאני הבן שלו, וישר עולה חיוך"

ויטמינים ותוספים בחנות פארם

כן, מדובר בסוג של אובססיה. זו רשימת תוספי המזון שאני לוקחת

אלן קאמינג ב"החבר הגאון שלי מהתיכון". כל זיכרון ילדות מחייב בדיקת עובדות

מרענן לראות טאץ' קומי בז'אנר שלא מצטיין בחוש הומור

סופה בחצי הכדור הדרומי

מחקר: התחזקות סופות שמדענים חזו ל-2080 מתממשת כעת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"