29 מועמדויות לקאמרי בפרס התיאטרון

המחזות המובילים ברשימה הם "גטו" של הקאמרי ו"הלילה ה-12" של החאן, עם 8 מועמדויות לכל אחד. הבימה עם 4 מועמדויות בלבד

ציפי שוחט
ציפי שוחט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ציפי שוחט
ציפי שוחט

המועמדים השונים ל-18 הקטגוריות בפרס התיאטרון הישראלי התפרסמו אתמול במסיבת עיתונאים. פרס התיאטרון מתקיים מדי שנה וכולל את כל התיאטרונים הרפרטואריים, מהקטנים ועד הגדולים, ובהם: הקאמרי, הבימה, בית ליסין, גשר, החאן, חיפה, יידישפיל, באר שבע, אנסמבל תיאטרון הרצליה, ולראשונה גם תיאטרון הספרייה. הליך הבחירה מעורר ויכוחים וסכסוכים רבים בין מנהלי התיאטרונים, ומשתנה אחת לכמה שנים. בשנתיים האחרונות השתנה הליך הבחירה באופן קיצוני; בשנה שעברה עבר שינוי מהותי ובוטלה האקדמיה שמנתה 120 חברים, ואולם השנה ונבחרה מחדש אקדמיה, קטנה מזו שהיתה, המונה 40 איש בלבד, והיא זו שבחרה את המועמדים הסופיים. בראש ועדת הבחירה עומד השופט בדימוס שלי טימן.

את רשימת המועמדויות מוביל תיאטרון הקאמרי עם מספר חסר תקדים של 29 מועמדויות; אחריו צועד בית ליסין עם 12 מועמדויות, החאן עם 10 מועמדויות, גשר עם 7 מועמדויות, תיאטרון באר שבע עם 5 מועמדויות ותיאטרון חיפה עם 5 מועמדויות. בתחתית הרשימה נמצא תיאטרון הבימה עם 4 מועמדויות, תיאטרון יידישפיל עם 2 מועמדויות, ותיאטרון הספרייה עם מועמדות אחת. אנסמבל תיאטרון הרצליה לא הצליח לצבור אפילו מועמדות אחת.

בקטגוריית הצגת המחזה המקורי הטוב של השנה מתמודדים "גטו" ו"האריסטוקרטים" של הקאמרי, "מכולת" של בית ליסין והקאמרי ו"רוחל'ה מתחתנת" של בית ליסין. בקטגוריית הצגת המחזה המתורגם הטוב של השנה מתמודדים "בחורים טובים" של בית ליסין, "גן הדובדבנים" של החאן, "מי דואג לילד" של תיאטרון חיפה, "מעגל הגיר הקווקזי" של הקאמרי, ו"שש דמויות מחפשות מחבר" של גשר.

על תואר הקומדיה של השנה מתמודדים "החולה המדומה" ו"הלילה ה-12" של החאן, "משרתם של שני אדונים" של הקאמרי, ו"שחק אותה סם", של תיאטרון באר שבע. על תואר הצגת הבידור של השנה מתמודדות שתי הפקות של יידישפיל: "ליכטיק ווי די שטערן", ו"קרליבך חי".

על תואר שחקן השנה מתמודדים: דרור קרן על תפקידו ב"משרתם של שני אדונים", מורדי גרשון על תפקידו ב"בחורים טובים", משה איבגי על תפקידו "סונטת קרויצר", נורמן עיסא על "מי דואג לילד" וששון גבאי על "רוחל'ה מתחתנת". השחקן המוערך איתי טיראן ("גטו") נשאר באופן תמוה מחוץ לרשימת המועמדויות.

על תואר שחקנית השנה מתמודדות: לאורה ריבלין על תפקידה ב"גן הדובדבנים", נטע גרטי, על תפקידה ב"מעגל הגיר הקווקזי", תיקי דיין על "מכולת" וליז רביאן על תפקידה ב"הוכחה" - מועמדות שהיא הישג לתיאטרון הספרייה המשתתף לראשונה בפרס.

על תואר שחקן המשנה מתמודדים: אמיר קריאף - "החולה המדומה", ארז שפריר - "הלילה ה-12", יהויכין פרידלנדר - "הלילה ה-12" ויחזקאל לזרוב על "האריסטוקרטים". על תואר שחקנית המשנה מתמודדות: דבורה קידר - "מוריס שימל", הלנה ירלובה - "האריסטוקרטים", חני פירסטנברג - "גטו" ומיה דגן על "רוחל'ה מתחתנת".

על פרס במאי השנה מתמודדים: עמרי ניצן - "גטו", מוני מושונוב - "משרתם של שני אדונים" ואודי בן משה מתמודד מול עצמו בשתי הפקות - "הלילה ה-12" ו"מעגל הגיר הקווקזי". על תואר מחזאי השנה מתמודדים: הילל מיטלפונקט על המחזה "מסילה לדמשק", סביון ליברכט על "רוחל'ה מתחתנת", עדנה מזי"א על "האריסטוקרטים", שלומי מוסקוביץ על "כוכב יאיר". על תואר מתרגם השנה מתמודדים: אלי ביז'אווי - "שחק אותה סם", דורי פרנס - "מי דואג לילד", רועי חן - "סונטת קרויצר" ו"רביזור". יבגניה דודינה ("מסילה לדמשק") נמצאת מחוץ לרשימה

התוצאות מצביעות על הישג יוצא דופן של הקאמרי; בית ליסין צועד אחריו עם פחות מועמדויות אך עם מועמדויות מרכזיות, כך גם תיאטרון החאן. האכזבה הגדולה היא של הבימה, שצבר 4 מועמדויות בלבד, וכן אנסמבל הרצליה שלא צבר אף לא מועמדות אחת.

טקס פרסי התיאטרון יתקיים ב-13 במאי בתיאטרון גשר. שמות ההצגות המועמדות בקטגוריה הנחשבת ביותר, הצגת השנה, ייחשפו במהלך הטקס - אז גם יתגלה שם ההצגה הזוכה. השחקן הוותיק עודד תאומי יקבל פרס מפעל חיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לפיד. הכי ישראלי כי מסאפר יטא מצלצל לו מוכר, אבל הוא לא יזכור בדיוק מאיפה

מה ישראלי בעיני? יאיר לפיד. הוא תמצית השחצנות וההכחשה

ליעד. ממשיך להיות תמים

חתונמי טמנה מוקשים לזוג החלש ביותר, וכצפוי הוא התרסק על המסך

סלט "אורז" בר, קישואים ונענע

ליד המנה העיקרית, או במקומה: 16 סלטים עם אורז שהולכים טוב עם קיץ

חגית משולם

אחרי שנים של המתנה לדיור ציבורי, שתי אמהות נואשות עשו צעד קיצוני

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ