נשואים פלוס מינוס

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

מתכונת "רמזור" - גברים בשלושה מצבי צבירה (נשואים, חברים ורווקים) - אמנם נמכרה לתעשיית הטלוויזיה האמריקאית כפורמט מקורי, אבל היא שרירה וקיימת גם בגרסאות דומות בעולם. למשל, "נשואים, רווקים וטעויות אחרות" העולה הערב בהוט3. סדרת טלוויזיה בריטית זו מגדילה עשות כי היא מכניסה את הנשים לתמונה. גם להן יש חלק ביחסים האלה, ובסדרה זו הן לא רק מנדנדות, רודניות ותלותיות. מדהים.

הסדרה החדשה, בת שישה פרקים, היא קומדיה רומנטית חמודה, מאלה שיודעים לעשות יוצרי קולנוע וטלוויזיה בבריטניה. את הרגעים הלא מעטים שהם מתוקים מדבש, מאזן יוצר הסדרה פיטר סאוטר (עם יוצרי הסדרה האהובה "רגליים קרות"), במשחק מציאותי. התוצאה כה אמינה שהיא כמעט מדכאת - כל כך קרוב לחיים האמיתיים ובכל זאת רחוק מאוד.

שלושה זוגות יש בסדרה: לילי ואדי הם בני זוג שחיים יחד 16 שנה ויש להם שני ילדים, הם אוהבים ומסתדרים; הוא פרמדיק והיא עובדת במקלט לנשים מוכות, אבל השניים אינם נשואים. בכל שנה כשאדי מבקש את ידה של לילי, היא מסרבת לו במלוא האהבה.

באבס ודיקי, לעומת זאת, כל כך מאמינים בנישואים, שהם מרבים בהם. אלה הנישואים השניים של באבס. היא ודיקי חיים יחד כבר כמה שנים ויש ביניהם הרבה תשוקה, אבל מעט כסף. דיקי מהמר כפייתי ולבאבס נמאס מכך. אחיו של דיקי הוא קלינט, רווק, בעל משרד פרסום שמעל למיטה הזוגית הרב שימושית שלו תלויה תמונה של אשה עירומה המשמשת מעמד שעליו מונח משטח זכוכית כשולחן. הוא מוכן לשנות את כל הרגליו המאוסים, אפילו לסלק את התמונה המשפילה, לטובת מערכת יחסים עם אבי, דוגמנית יפה אבל בעלת אישיות, שכפי שאומרת לה באבס "יפה מדי, לטעמי".

בפרק הראשון הערב קלינט מנסה לכבוש את לבה של אבי בארוחה עם חברים בנוסח הסרט "נוטינג היל". הסדרה היא הגרסה המעונבת יותר של "זיווגים" הבריטית, ואכן משתתפת בה אמנדה אבינגטון. את ליל מגלמת לוסי דייוויס, שגילמה את דון טינסלי ב"המשרד" (הגרסה הבריטית של פאם ב"המשרד" האמריקאית). שחקן מוכר נוסף הוא דין לנוקס קלי מ"לגדול בלי בושה". עוד שחקנים מעולים מהמיטב של סדרות הטלוויזיה הבריטית הם ראלף ליטל מ"משפחת רויל" ומירנדה רייסון מ"ספוקס".

"נשואים, רווקים וטעויות אחרות". הוט3, 22:30

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ