יצירות שניתנו לרואה חשבון בתמורה לניהול כספים יועמדו למכירה פומבית

במכירה יוצעו עבודות של האמנים הישראלים סיגלית לנדאו, ציבי גבע, רפי לביא, קרן שפילשר, יעקב דורצ'ין ויובל כספי - ששוויין מוערך בכ-1.5 מיליון ש'

דניאל ראוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל ראוכוורגר

יותר מ-100 עבודות של אמנות ישראלית, מאוספו הפרטי של רואה החשבון שלמה גרוס, יועמדו ביום ראשון למכירה פומבית באינטרנט, שתקיים החברה הבינלאומית המרסייט.

חלק מהיצירות שיועמדו למכירה הוענקו לגרוס מהאמנים בתמורה לניהול הכספים שלהם. במכירה של האוסף יוצעו עבודות של האמנים הישראלים סיגלית לנדאו, ציבי גבע, רפי לביא, קרן שפילשר, יעקב דורצ'ין ויובל כספי - ששוויין הכולל מוערך בכ-1.5 מיליון שקלים. חלק מהיצירות שיועמדו למכירה קיבל גרוס בעסקת ברטר - הוא ניהל את חשבונות האמן וקיבל בתמורה לעבודתו יצירת אמנות. במסגרת העסקאות הוצאו חשבוניות מס הן על עבודתו של גרוס והן על יצירות האמנות שקיבל.

עם זאת, אמנים ואנשים מתחום האמנות הביעו תמיכה מלאה במכירת חלקים מהאוסף. "ייתכן שיתעוררו חילוקי דעות אך אין דבר פסול במכירת העבודות", אמר אתמול ל"הארץ" גורם מענף המכירות הפומביות שסירב למסור את שמו. "במקרה של גרוס, שהבין שהוא לא יכול לקנות יצירות מופת במכירות פומביות, רכישת או החלפת העבודות עם האמנים באופן ישיר היו מתוך הערכה לאמנות".

גרוס אמר אתמול ל"הארץ" כי היצירות במכירה הן כשליש מאוספו וכי הוא מקווה למכור יותר מ-40 אחוז מסך כל הפריטים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ