אורי קליין
אורי קליין

סוד של אהבה

יס 1, ו', 23:21; שבת, 08:42, 106 דקות

המלודרמה של דון רוס מ-2000 שעוסקת בכוחו של גורל לא עובדת מהרבה בחינות, אבל יש בה גם משהו נוגע ללב שמכפר על הפגמים האלה. זהו סיפורו של איש פרסום אלכוהוליסט שמרגיש אחראי למותו של גבר, שהוא פגש בשדה התעופה בשעת לחץ והחליף עמו כרטיסי עלייה למטוס. המטוס שבו נסע הגבר הזר התרסק וגיבור הסרט מנסה לכפר על מעשהו ויוצר קשר עם אלמנתו. השניים כמובן מתאהבים, בלי שגיבור הסרט מגלה לאלמנה מי הוא. עלילת הסרט חורקת ולפרקים חוצה את הגבול אל הדביק והמכני; אבל בן אפלק וגווינת פאלטרו מעניקים מידה של פגיעות ואמינות לתפקידים הראשיים שהם מגלמים.

האשמה כוזבת

אם-ג'י-אם, שבת, 17:45, 93 דקות

אי איי דופונט, מחשובי הבמאים בגרמניה בשנות ה-20 שסרטיו (כגון "וארייטה" ו"אטלנטיק") נודעו בחידושים החזותיים שלהם, ביים ב-1951 בארצות הברית, אחרי שהקריירה שלו דעכה, את הפילם נואר דל התקציב והנשכח כמעט הזה. גיבור הסרט הוא אסיר נמלט ממוסד לחולי נפש (ג'ון איירלנד), שהואשם ברצח של אהובתו, אבל מאחר שהוא סובל ממחלת השכחה הוא אינו בטוח שביצע את המעשה. הוא מבקש את עזרתו של פסיכיאטר בפענוח התעלומה. אבל האם הפסיכיאטר באמת מבקש לעזור לו? הסרט, שכדאי לצפות בו, מבוים באקספרסיביות וצוות השחקנים הטוב כולל את מרסדס מקמברידג', ג'יימס בארטון ואמלין ויליאמס.

רפסודיה באוגוסט

יס 3, שבת, 20:20, 98 דקות

סרטו היפהפה של הבמאי היפאני אקירה קורוסאווה מ-1991, אחד מסרטיו האחרונים והצנועים ביותר, עוסק בהתמודדותה של מולדתו עם הזיכרון של האירוע המרכזי בהיסטוריה המודרנית שלה ועם תחושות הזעם, האשמה וההשלמה שהאירוע הזה הותיר בתודעתה. העלילה מתארת קיץ בחייה של קשישה, שבעלה נהרג עקב הפלת פצצת האטום על נגאסקי, אחיה היגר להוואי ומת שם וכעת היא מארחת בביתה את ארבעת נכדיה. אליהם מצטרף גם אחיינה, שהוא חצי אמריקאי וחצי יפאני (ריצ'רד גיר). זהו סרט שכולו בבחינת דקה דומייה לזכר מה שקרה, ומהשקט הזה נובע כוחו האנושי והפיוטי הגדול. זו יצירה שהיא בו בזמן קינה על מה שהיה ואזהרה על מה שעלול לקרות.

פריחת הדובדבן

יס 3, שבת, 22:00; א', 12:48, 127 דקות

במאית הקולנוע הגרמנייה דוריס דורי יודעת כיצד ללחוץ על כל הכפתורים כדי ליצור מלודרמה סנטימנטלית עם מסר אנושי מחמם לב המוגש לצופים בעטיפה אמנותית מיופייפת. הסרט מ-2008 שהיה להיט גדול בגרמניה, מספר על גמלאי שאחרי מותה של אשתו, שהוקסמה מאמנות המחול היפאנית בוטו, וכל חייה חלמה לראות את הר פוג'י, נוסע ליפאן כמחווה לאשתו וגם כדי לחדש את הקשר עם בנו המנתכר לו שגר שם. ביפאן, בעזרת של רקדנית צעירה מובטלת, שחושפת אותו לרזי הבוטו, הוא עובר את אחד מאותם שינויים אישיותיים שנדמים אפשריים רק בסרטים מהסוג הזה. זהו אחד מאותם סרטים שמטרתם העיקרית היא למצוא חן. גם אם דורי מממשת את היעד הזה מבלי לחצות את הגבול לדביקות יתר, המניפולציה הרגשית המניעה את הסרט מחושבת ובולטת מדי.

הצילו, ההורים מתגרשים

אם-ג'י-אם, ג', 19:15, 83 דקות

קומדיה צנועה וסתמית למדי מ-1959 שמעוררת עניין בגלל האופן שבו היא מעידה על שמרנות התקופה שבה הסרט הופק ועל המתחים החברתיים, התרבותיים והמיניים שאיפיינו אותה. זוג נשוי, הוא (דייוויד ניבן) עורך דין והיא (מיצי גיינור) שחקנית לשעבר שנהפכה לעקרת בית נוסח שנות ה-50 נקלעים למשבר ביום נישואיהם ה-13 בין השאר בגלל חדירת הטלוויזיה לחייהם. המשבר מתעצם כאשר ילדיהם סבורים בטעות שהוריהם עומדים להתגרש וחושפים את העניין בציבור. ביים דייוויד מילר, שרשימת סרטיו כוללת סרטים מעניינים הרבה יותר, וצוות השחקנים כולל את קרל ריינר, אליזבת וילסון ופטי דיוק (ששלוש שנים לאחר מכן זכתה באוסקר משנה על גילומה של הלן קלר הצעירה בסרטו של ארתור פן "עושה הנפלאות").

הנקמנות משתלמת

אם-ג'י-אם, ד', 11:45, 74 דקות

שילוב צנוע מ-1956 של מערבון ופילם נואר, שהוא הסרט הראשון שביים אנדרו ו' מקלאכלן (בנו של השחקן ויקטור מקלאכלן), שמאוחר יותר ביים סדרה של מערבונים מצליחים בכיכובם של ג'ון ויין, ג'יימס סטיוארט ואחרים. העלילה מציגה את סיפורו של שודד בנקים, שנפצע בזמן שוד, ננטש על ידי שותפיו, ואחרי שהוא משתחרר מהכלא יוצא לנקום באלה שבגדו בו. עם ג'יימס ארנס, שהיה כוכב טלוויזיה גדול בשנות ה-50 בעקבות הופעתו בסדרה המערבונית "גאנסמוק", ואנג'י דיקנסון בהופעתה הקולנועית המשמעותית הראשונה.

גלוריה

טי-סי-אם, ה', 22:00, 109 דקות

אליזבת טיילור, בשיא תפארתה והקריירה שלה, גילמה ב-1960 במלודרמה שהתבססה על הרומן "באטרפילד 8" מאת ג'ון אוהרה זונת צמרת שמנהלת רומן עם גבר נשוי (לורנס הארווי) ונענשת על סגנון חייה המופקר. התפקיד זיכה את טיילור באוסקר הראשון שלה. דניאל מאן ביים ואף שהסרט שגרתי למדי, זו יצירה שקשה להסיר ממנה את המבט בגלל האינטנסיביות של הופעתה של טיילור. השחקנית שיכנעה את מפיקי הסרט להעניק בו תפקיד משנה לבעלה באותה תקופה, הזמר אדי פישר, והוא הוכיח שאין לו כישרון משחק. עם דינה מריל, מילדרד דאנוק ובטי פילד.

איפה אליס?

הוט גולד, ה', 22:00, 96 דקות

שני גברים, אשה אחת ודירה הם גיבורי סרטו הראשון מ-2009 של הבמאי הבריטי ג' בלייקסון, שמבוים במיומנות אבל אינו מפתח לעומק את הסיטואציה המרכזית. שני גברים, אחד צעיר (מרטין קומפסטון) והשני (אדי מרסאן) מבוגר ממנו והדומיננטי מביניהם, חוטפים תלמידת קולג' (ג'מה ארטרטון) כדי לדרוש כופר מאביה האמיד. על בסיס הסיטואציה הזאת, המתרחשת כמעט כל כולה בדירה המבוצרת שבה החטופה מוחזקת, מפתח בלייקסון מותחן בעל יסודות סאדו מאזוכיסטיים. אבל הסרט אינו אוצר בתוכו הפתעות עלילתיות מרובות ולכן אינו מצליח לערב את הצופים בעלילה בצורה מורכבת או אפילו פרובוקטיבית. רוב הזמן ידוע מה יקרה עוד לפני שהאירועים קורים והיחסים בין הדמויות, גלויים עוד לפני שהסרט חושף אותם בהדרגה.

המורד

הוט פריים, ה', 23:30, 126 דקות

פול ניומן, באחד מתפקידיו הנודעים והמכוננים, גילם בסרט הזה מ-1967 אסיר במחנה כליאה בדרום ארצות הברית, שמסרב להישבר למרות הלחץ הסאדו מזוכיסטי שמנהלי הכלא וסוהריו מפעילים עליו. הסרט, ששמו המקורי "Cool Hand Luke", הוא יצירה סוחפת, שמתמרנת היטב בין יסודותיה המלודרמטיים והקומיים - בסצינה הידועה ביותר בסרט גיבורו משתתף בתחרות אכילת 50 ביצים קשות - ויותר מכל היא מתעדת את רוח המרד שהחלה לנשוב באמריקה בתקופה שהסרט יצא לאקרנים. סטיוארט רוזנברג ביים והעניק לסרט את הנפח העממי שתרם להפיכתו לאחד הסרטים האהודים ביותר בתולדות הקולנוע האמריקאי. עם ג'ורג' קנדי, שזכה באוסקר משנה על הופעתו בסרט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

דוד דודי אמסלם

ישיבת סיעות בכנסת ישראל 
לאחר אישור התקציב 
לשנת 2021 
2022
סיעת ליכוד בנימין נתניהו 
סיעת 
ישיבה
ישיבות
כנסת
ירושלים
י-ם
סיעה

"כשאמרתי שנשבור להם את העצמות התכוונתי שיכאב מאוד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ