אחד משלנו: "ראנגו" | הטוב, הרע והלטאה

מבקרי קולנוע תהו אם "ראנגו" הוא סרט לילדים. המבקר של "פינת הילד", בן 12, קובע שגיבור הסרט, לטאת מחמד, הוא קלינט איסטווד החדש

אורי בר-און קליינברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי בר-און קליינברג

ראנגו הוא לטאת מחמד בלי חברים ובלי שם. יום אחד נפל האקווריום שבו הוא חי מן האוטו של בעליו והוא מצא את עצמו באמצע המדבר. הוא מגיע לעיירה קטנה שעוד ועוד אנשים עוזבים אותה בגלל בעיית המים שלה - יש להם מחסור גדול במים. מוכר, נכון?

הוא מגיע לבר של העיירה ובשוט מערבונים מוכר פותח את הדלת של הבר וכל הברנשים הקשוחים מסתכלים עליו במבט זועם. העכברים, הצפרדעים, הצבים ואפילו הג'וקים כאילו מנסים לומר: "מה עושה הלטאה הרכרוכית הזאת בבר שלנו?"

הוא מנסה להשתלב עם שאר החיות. הוא ממציא לעצמו שם - ראנגו - ואומר להם שהוא בא מהמערב, שלא יתעסקו אתו, כי הוא בחור קשוח שהרג שבעה אנשים בכדור אחד. הסיפור שלו עובד - הוא מצליח להרשים אותם. הוא מבריח שודד מהעיירה והורג את הנשר שמנסה לתפוס אותם. האמת היא שכל זה קרה לו במקרה, אבל חיות העיירה מתרשמות והופכות אותו לשריף.

ראש העיר מזמין אותו לפגישה ומסביר לו שמצב המים הקשה שלהם מחמיר מרגע לרגע. ראש העיר רוצה לבנות את עיר העתיד ומוכן לייבש את תושבי הכפר שלו בשביל זה, בניגוד לאנשי העיירה שהם שמרניים ורוצים שהדברים יישארו כמו שהם לנצח.

כשראש העיר רואה שראנגו שואל יותר מדי שאלות בנוגע למים הוא מביא את כלי המשחק שלו - ג'ייק הנחש. ג'ייק מצליח לחשוף את כל השקרים של ראנגו בנוגע לעבר שלו - הוא לא באמת כזה ברנש קשוח - ומוכיח שאחרי הכל ראנגו הוא סתם לטאה בודדת. ראנגו מגלה את עצמו מהעיירה אבל אז הוא מגלה שראש העיר הוא שמחזיק במאגרי המים ומחליט לחזור. הסוף טוב.

את ראנגו מדבב השחקן ג'וני דפ. בכל הסרטים של ג'וני דפ הוא משחק אותה דמות: קצת נשי אבל בכל זאת גבר, שקרן אבל בכל זאת בן אדם טוב, ופחדן שמתחמק מכל עימות שהוא יכול ("שודדי הקאריביים", "צ'ארלי בממלכת השוקולד" ו"אפילו אליס בארץ הפלאות"). ראנגו הוא מערבון עם גיבור מסוג חדש שנוצר כדי להזכיר לנו שהז'אנר הזה עדיין קיים ושאפשר לחדש אותו ועדיין לשמור על רוח התקופה.

בכל זאת מתגעגעים לקלינט איסטווד? בסדר, גם הוא מופיע בסרט בתפקיד אורח, אבל אחרי הכל ראנגו הוא הקלינט איסטווד החדש.

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ