מתכונים של רוצחת סדרתית

דורותיאה פואנטה הואשמה ברצח תשעה קשישים מבית האבות אותו ניהלה. כשנכנסה לכלא, הדיירים הנותרים התגעגעו לבישוליה. 50 מהם עלו על הכתב

מאיה לוין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאיה לוין

דורותיאה פואנטה מתה בכלא אמריקאי ביום ראשון שעבר והיא בת 82. היא הלכה לעולמה בנסיבות טבעיות, אך גורלם של כמה מהדיירים בבית האבות שניהלה בסקרמנטו, קליפורניה, היה שונה. לפני כעשור הואשמה פואנטה כי רצחה תשעה קשישים, קברה אותם בחצר ביתה והמשיכה לגבות את קצבת הזקנה שלהם. בית המשפט הרשיע אותה בשלושה מהמקרים ודן אותה למאסר עולם ללא אפשרות לחנינה.

החוסים במוסד של פואנטה לא ליקקו אפוא דבש, אבל את הצלחות דווקא כן. פואנטה היתה בשלנית מחוננת שכל ארוחה שהגישה היתה "כמו סעודת חג ההודיה", כפי שהגדיר זאת אחד הדיירים ששרדו כדי לספר.

בתקופת המאסר של פואנטה נוצר קשר בינה לבין הסופר שון בוגבי, שהחליט כי ראוי להעלות על הכתב את מתכוניה של הרוצחת הסדרתית. 50 מהם מובאים בספר "Cooking with a Serial Killer" לצד הגרסה שלה לפרשה. "לא רצחתי איש, כולם מתו בנסיבות טבעיות", אמרה לבוגבי. והיה לה טיעון מנצח: "אילו הייתי מתכוונת להרוג אותם, לא הייתי משקיעה כל כך הרבה במזון שלהם".

ובכן, בפעם הבאה שהחותנת משבחת את הבישול שלכם, ספרו לה על המוח החולני שהגה את דג הבס הנימוח או הפנקייקס האווריריים שהגשתם לה.

"Cooking with a Serial Killer" מאת שון בוגבי. הוצאת פרפקט באונד. ארצות הברית, 2005

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ