שלושה שבועות לאחר מינויו: הזמר קובי אוז התפטר מתפקידו כחבר מליאת רשות השידור

זאת לאחר שהלשכה המשפטית ברשות ביקשה לקבל דיווח על השמעת שיריו; אוז: "רציתי לעזור ומצאתי את עצמי נפגע"

יעל געתון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל געתון

הזמר קובי אוז התפטר ממליאת רשות השידור, בעקבות מכתב שהפיצה הלשכה המשפטית של הרשות ובו ניתנה הוראה שלפיה השמעת שיריו ברדיו או בטלוויזיה מחייבת את אישורה. "החברים התחייבו לא להשתתף באופן קבוע בתוכניות רשות השידור, לא להופיע ולא להתראיין, אלא באופן אקראי ורק לאחר קבלת חוות דעת מהיועצת המשפטית לרשות", נכתב במכתב. "אנו מבקשים להנחות את מנהלי הרשתות לעקוב ולפקח אחרי השידורים וההופעות, ולהעביר דיווח רבעוני ליו"ר הרשות עם העתק ללשכה המשפטית".

בהודעה על התפטרותו כתב אוז: "התפטרתי הרגע ממליאת רשות השידור כי הופץ מכתב על ידי הלשכה המשפטית שלפיו אפשר להשמיע את שיריי רק באופן אקראי, ויש לתת דין וחשבון על ההשמעות. כמובן שזה יפגע בטבעיות היחסים של הרדיו אל המוזיקה שלי ועשוי לפגוע באלבומי הטרי. חבל, רק רציתי לעזור ומצאתי את עצמי נפגע ופוגע בפרנסתי ובפרנסת המוזיקאים שאתי".

יעקב נווה, חבר מליאת רשות השידור, המייצג את איגודי האמנים, אמר אמש ל"הארץ": "נביא את זה לדיון בשיחה עם יו"ר הרשות ונקבל חוות דעת משפטית. תהיה התערבות של איגודי אמנים, כי על פי גישה תמוהה זו, לא יהיו אמנים במליאה. חבל שההנחיות בקדנציה זו החמירו עם האמנים". מרשות השידור ביקשו שלא להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ