העונה החדשה של האופרה: "כרמן" במצדה ומחול מארה"ב, שוודיה וטייוואן

סדרת "מחול במשכן" תיפתח בספטמבר עם המופע "טנגו לנצח" של לואיס בראבו, להיט מסחרי שמסייר כבר במשך שני עשורים על בימות העולם

חגי חיטרון
אלעד סמורזיק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון
אלעד סמורזיק

"עלייתה ונפילתה של העיר מהגוני", מאת קורט וייל, היא אחת האטרקציות העיקריות בעונה החדשה של האופרה הישראלית. פרטים על כך נמסרו, כמקובל, בעוד העונה הנוכחית בעיצומה, עם הפקות קרובות מסקרנות של "נורמה" ו"חליל הקסם" בתל אביב ו"אאידה" למרגלות המצדה (בעונה הבאה תועלה שם "כרמן").

עוד הצגות מעוררות ציפיות, בעונה הבאה: "ינופה" של ינאצ'ק ו"אורפיאוס ואאורידיצ'ה" של גלוק. התקציב דומה לזה של הנוכחית, כ-125 מיליון שקלים (ב-2007 היה כ-75 מיליון שקלים), 70 אחוזים ממנו ממומנים מהכנסות עצמיות. מנהלת האופרה, חנה מוניץ, מציינת כי בעונה הבאה תיסע האופרה הישראלית (300 אנשי צוות) להופעות בוויסבאדן, גרמניה, ותעלה שם את "הילד חולם" של חנוך לוין וגיל שוחט.

סדרת "מחול במשכן" תיפתח בספטמבר עם המופע "טנגו לנצח" של לואיס בראבו, להיט מסחרי שמסייר כבר במשך שני עשורים על בימות העולם. נובמבר יהיה גדוש: להקתה של מרתה גרהאם תעלה שתי תוכניות; להקת הבלט של ציריך והכוריאוגרף היינץ שפורלי יעלו את "הרוח בחלל הריק" לסוויטות לצ'לו של באך; ולהקת "בלט טרוקדרו דה מונטה קרלו" הניו יורקית, המורכבת מגברים בלבד (שמבצעים גם את תפקידי הנשים), תופיע בארץ לראשונה.

סדרת המחול תצא להפוגה של כמה חודשים ותתחדש במאי עם יסמין ורדימון, שתגיע מבריטניה עם להקתה; ועם בלט גטבורג השוודי שיעלה את הכוריאוגרפיה של מץ אק לאגם הברבורים. העונה תיחתם ביוני עם תיאטרון המחול הטייוואני "Cloud Gate" שיעלה את "כתמי מים על הקיר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ